Connect with Us

“Nuk dua të jem Graniti i Fifit”/ Futbollisti si thërret mendjes

Showbizz

“Nuk dua të jem Graniti i Fifit”/ Futbollisti si thërret mendjes

Publikuar

-

/
cna lajme show

Ditën e djeshme, si asnjëherë më parë, Graniti është përfshirë në debate të forta me disa prej banorëve të “Big Brother VIP”. Ai u mundua që t’u shpjegonte atyre se vendimet që ai ka marrë, në asnjë moment nuk ka pasur si qëllim që të lëndojë të tjerët e aq më pak Fifin.

Ndërkohë gjatë lojës së sinqeritetit që u zhvillua mbrëmjen e djeshme, Cana tha se nëse do t’i jepej mundësia për të ndryshuar diçka në rrugëtimin e tij aty brenda, do të ishte afrimiteti me Fifin.

Greniti shtoi se një gjë e tillë e ka penalizuar. Pas përgjigjes së tij, Fifi tha se nëse do zgjidhte një person për ta nxjerrë jashtë shtëpisë, ai do ishte vetja, për shkak se e ka penalizuar Granitin.

Menjëherë pas kësaj, të dy dolën në oborr dhe nisën të diskutonin me qetësi. Fifi i tha Granitit se ai duhet të bëjë lojën e tij i vetëm dhe se arsyeja pse tentuan ta eliminonin, ishte ajo.

Pjesë nga biseda:

Fifi: Une jam thjesht tu dasht me nejt vet edhe Iliri me Sabianin s’po dun me më pa kështu edhe erdhën.

Graniti: Nuk ke pse me nejt kshtu?

Fifi: Jo une jam vet.

Graniti: Pse me nejt vet. Këtu jena me grupin.

Fifi: Jo unë jam vet, jo me grupin.

Graniti: Krejt këna ardh vet, por është mirë… Nëse e ki komoditetin me nejt vet, unë se kam merak.

Fifi: Pse e kam une ti s’e ki?

Graniti: Shko pyt ato analistat.

Fifi: O Granit duhet me pyt veten, jo analistat.

Graniti: Ajo është. Është e qartë Fif, të dyve s’dojnë me na pa bashkë. Po ty të shofin si konkurrente të fortë edhe nuk të nominojnë, më nominojnë mu.

Fifi: Sepse ti je njeriu më i afërt i jemi edhe dojn me i hek krejt njerëzit e mi?! S’ka këtu punë mëshire o Granit. Këtu është punë me nejt une vet.

Graniti: Ti s’je vet.

Fifi: Edhe unë nesër me dal, ti met vet.

LEXO EDHE:  “Mjaft me drama”/ Ndjekësit “masakrojnë” “Big Brother”

Graniti: A u përballa unë sot me të gjithë vet?

Fifi: Po.

Graniti: Edhe ti ja del me i përball të gjithë vet. Ti je ma e fortë se une.

Fifi: Pikërisht për këtë gjënë që tërë kohën po thonë ti po e mbron, unë s’ndërhyva.

Graniti: Pranaj po them vet jena secili.

Fifi: Granit e urrej hipokrizinë Granit.

Graniti: Hipokrizinë? Ça po do me thon?

Fifi: Unë nuk muj me nejt me njerëz që para 10 minutave thojnë s’dojna me nejt me ty, mas 10 minutave thojnë unë s’du me dal ti.

Graniti: Pse ty të duket ok puna e Ilirit dhe Donaldit që krijuan gjithë atë rrëmujë dhe erdhi puna që qeshin me njëri-tjetrin sikur s’ka ndodh asgjë?

Fifi: Jo, more.

Graniti: A je tu kuptu ç’ka po ndodh? Nuk kam dasht me i met hatri naj kujna dhe me e mbajt shoqninë po ky ka qenë gabim trashanik që më ka kushtu mu këtë.

Fifi: E ki në dorë vetë më e përmirësu.

Graniti: Ishalla s’osht vonë.

Fifi: Kurrë s’osht vonë.

Graniti: Eh, moj Fif, t’kish kon aq e thjesht me u var prej neve.

Fifi: Granit me mu je tu fol. Ça the më para? Kush jam une?

Graniti: Ti je Fifi, dhe unë jam Graniti me u njoft si Graniti, jo Graniti i Fifit.

Fifi: Ça duhet me bo unë që ti me kon Graniti i Granitit.

Graniti: Kurrgjo, more. Qysh jena, veçse une e kam kohën që une duhet me u marr dhe me tjerët.

Fifi: E ke pas more Granit kohën. A ta kam marrë unë? S’të kam nal kurrë. Kjo është absurd me e thon se ti e ke pas kohën se unë kam shku jam mshel 2 orë në lavanderi, në dhomë të gjumit…

Graniti: A ta thash që shumica pengohet nga kjo puna jonë bashkë. Po ty nuk munen me të nominu, mu po, se ti je e fortë. Ky është dallimi Fif, kuptoje këtë sen./ Shqip

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Ti nuk lan as nevoj*n tënde”/ Plas keq mes Ilirit dhe Donaldit

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Dy konkurentët e Big Brother VIP, balerini Ilir Shaqiri dhe aktori Donald Veshaj janë përplasur ashpër mbrëmjen e sotme, sa i takon pastërtisë së shtëpisë.

Debati kishte filluar prej ditësh në shtëpi ku të gjithë banorët akuzoheshin mes tyre se kush bën më shumë punë dhe kush më pak.Sonte sapo nisi emisioni BBVip, u tregua një sekuencë me të gjitha debatet, por Iliri dhe Donaldi vazhduan edhe më tej.

LEXO EDHE:  ”Jam kundër gjërave të shtirura”/ Fifi sqaron ‘konfliktin’ me Rinën

LEXO EDHE:  ''Jam kundër gjërave të shtirura"/ Fifi sqaron 'konfliktin' me Rinën

“Ti mos fol fare, se nuk lan as nev*** tënde,” i tha Iliri Donaldit. Ndërsa Donaldi reagoi shumë i irrituar duke thënë: “Je shumë i shpifur, ça janë këto që thua”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Foto- Sot në krah të Donaldit/ Kush ishte ish i dashuri i Beatrix Ramosajt

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Beatrix Ramosaj është shndërruar nga personazhet më të përfolura të muajve të fundit.

Kjo pas futjes së saj në “Big Brother VIP”, e sidomos lidhjes me Donald Veshajn.

Lidhja e tyre ende kundërshtohet nga një pjesë e madhe e publikut që e konsiderojnë atë si një tradhti ndaj Borës.Por, për Trixën edhe një tjetër lidhje e mëparshme ishte e njohur publikisht.

LEXO EDHE:  “Skenë e nxehtë”/ Graniti masazhon Fifin, këngëtarja relaksohet së tepërmi

LEXO EDHE:  "Skenë e nxehtë”/ Graniti masazhon Fifin, këngëtarja relaksohet së tepërmi

Bëhet fjalë për Ervi Cenollin, me të cilin këngëtarja ishte në lidhje dashurie për tre vite, madje i ka dedikuar edhe një tatuazh me mbishkrimin “Forever”.

Nuk dihen arsyet e ndarjes por në rrjete sociale figurojnë ende fotot e ish-çiftit.

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“S’lan as brekët e tua”/ Sherr në shtëpinë e Big Brodher

Publikuar

-

Nga

Një debat i fortë është zhvilluar mes Einxhel dhe Donaldit mbrëmjen e djeshme. E gjitha ka nisur për punët e shtëpisë qe behet shpeshhere kryefjale e ditës.

Ka qenë Donaldi ai që ka thënë se vakzat kanë më shumë përgjegjësi në shtëpi. Mirëpo kjo nuk është pëlqyer nga Einxhel i cili i është kundërvënë dhe i ka thënë se nuk lan as ‘brekët’ e tij dhe ia ka larë ajo. Debati është agravuar aq sa dyshja janë kapur edhe për emrat e tyre, shkruan preference.al.

LEXO EDHE:  Fifi xheloze edhe për ish të dashurat e Granitit/ Ja si i quan

LEXO EDHE:  Telefon brenda shtëpisë së Big Brother Vip?/ Zbulohet e vërteta

Donaldi: Moj Ëngjëll, kujdes moj Ëngjëll.

Einxhel: Mos më thuaj mua Ëngjëll Donald, të të vijë zor.Donaldi: Fjalë, fjalë, fjalë.

Einxhel: Donaldi bën më pak punë në shtëpi. Mos më thuaj më Ëngjëll, ske të drejtë. Tha ajo dhe u largua pak nga Donaldi duke debatuar.

Donaldi dhe Einxhel kane pasur një ditë me kapje të forta me njëri-tjetrin. Duket se ethet e garës po ndihen dhe tek ata shumë fort.

LEXO TE PLOTE