Yuri Kim i shkon në zyrë ministres së Ramës/ Zbardhen diskutimet

3 Nëntor 2021, 16:11, Aktualitet CNA
Yuri Kim i shkon në zyrë ministres së Ramës/ Zbardhen

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka zhvilluar  sot një takim me ministren e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Edona Bilalin.

Përmes një postimi në ?Twitter?, Kim bën me dije se gjatë takimit ato biseduan në lidhje me mënyrat për të tërhequr më shumë investime të huaja dhe vende pune.

 ?Takim i mirë me ministren Edona Bilali, të cilën e takova për herë të parë në Shkodër. Ne diskutuam mënyrat për të tërhequr më shumë investime të huaja dhe vende pune. Mezi presim të bashkëpunojmë ngushtë për të rritur investimet në , nga veriu në jug.

Në këtë kontekst, ne diskutuam kërcënimin ndaj sigurisë dhe prosperitetit të paraqitur nga korrupsioni. Ne inkurajojmë masa konkrete për të rritur qartësinë e rregullave, transparencën e proceseve (përfshirë dixhitalizimin) dhe refuzimin e praktikave korruptive, në mënyrë që të gjithë të kenë një mundësi?, shkruan Kim./CNA.al

 

1/2 Good meeting w/new Minister for Entrepreneurship Edona Bilali, whom I first met in Shkodra. We discussed ways to attract more foreign investment & jobs. Looking forward to working together closely to increase ?? investment in ??, from north to south. pic.twitter.com/Rf6TPvv0Gm

? Ambassador Yuri Kim (@USAmbAlbania) November 3, 2021

Lajmet e fundit nga