Connect with Us

“S’më ha palla për Edi Ramën”/ Gazetari nuk përmbahet më ndaj kryeministrit

Politikë

“S’më ha palla për Edi Ramën”/ Gazetari nuk përmbahet më ndaj kryeministrit

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Analisti Milaim Zeka, ka komentuar  situatën politike në Kosovë dhe nismën Open Ballkan, duke shigjetuar politikanët këndej dhe andej kufirit.

Në emision Breaking në Top Neës ai ka thënë, se një pjesë e tyre janë të lidhur me Beogradin dhe se nuk duan që integrimi i Kosovës të kalojë nëpër Tiranë, por me Serbinë.

“Kemi ëndërruar që pikën e referimit ta kemi Tiranën, për jetë e mot, që hyrja tranzit në BE të kalojë përmes Tiranës e jo mes Beogradit e vazhdojmë të jemi minoritet. Shqiptarët e Kosovës që e kanë mbështetur Jugosllavinë kanë qenë gjithmonë shumicë, e kjo shumicë ka fol shqip e ka ëndërruar Jugosllavinë, e kanë parë që Beogradit të jetë pikë tranziti, janë të rëndësishëm në Kosovë dhe me poste”, është shprehur Zeka.

Kur shajnë Edi Ramën, shajnë Shqipërinë, sipas Zekësdhe për pasojë vijnë etiketime  në Ne dhe Ju.

“Edhe mua as s’më ha palla për Edi Ramën, por këta duke sharë Edi Ramën shajnë Shqipërinë , e  këta njerëz kanë krijuar murin kinez, duke na etiketuar në ne e dhe ju. Janë këto njerëz që janë pjesë e zorrës së trashë të Beogradit që prodhojnë qelb në Kosovë dhe në Shqipëri.

LEXO EDHE:  Rindërtimi/ Gazment Bardhi nxjerrr bllof Ramën: Koha e mashtrimeve të tij ka mbaruar

E flasin me “ne dhe ju”, ose siç na quajnë ne kosovarët, apo siç  thonë për shkak edhe gazetarët, siç na thonë edhe ne shqiptar maqedonas”, ka thënë më tej Zeka.

Më tej ai ka qujtur si turp këshilltarin nga Kosova që ka pasur kryeministrit Edi Rama.

“Për turpin e zi të Edi Ramës, ka pasur këshilltar Shkëlzen Maliqin, babai i tij ka qenë ministër në kohën e Titos, na ka rrahur, torturuar e poshtëruar, pikërisht se ne kemi kërkuar të drejta të barabarta me popujt se kemi dëgjuar Radio Tirana e TVSH”, ka thënë Zeka.

Ndër të tjera ai ka komentuar edhe lëvizjet dhe deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, kundër kryeministrit Edi Rama.

“Turpi i Edi Ramës që nuk e shpalli “non grata” Kurtin, se unë do ta ndaloja se një kryeministër të vinte në vendin tim e të bënte fushatë kundër meje“, është shprehur ai./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Bejko “qan” se e përzunë protestuesit/ Basha sulmon Berishën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Një incident është shënuar sot para selisë së PD, pasi Roland Bejko provokoi protestuesit.

Më pas këta të fundit e nxorën për leckash, nga selia e PD.

Por, pas përplasjes me demokratët, duket se Bejko është ankuar tek Basha.

Ndërsa ky i fundit, pas “qurravitjeve” të Bejkos, ka nxjerrë një deklaratë për mediat, ku sulmon ish-kryeministrin dhe liderin historik të demokratëve.Dhuna e mercenarëve të Sali Berishës ndaj anëtarit të Kryesisë qendrore të PD Roland Bejko, është fytyra e Sali Berishës, që frymëzon dhunë, ushtron dhunë dhe pengon një sekretar të PD të vijë në seli në një mbledhje pune. E papranueshme që dhunohet një demokrat i orëve të para, nje demokrat i ndershëm me kontribute 30 vjeçare në këtë parti. Roland Bejko u dhunua sot vetëm se mendon ndryshe nga Sali Berisha, vetëm se nuk i shërben interesit të Sali Berishës,  vetëm se ka vendosur ti shërbejë interesit të demokratëve dhe PD.”-thuhet në reagim./CNA.al

Roland Bejko provokoi dhunë/ Protestuesit reagojnë flakë për flakë

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Bashës i dështon strategjia/ Protestuesit nuk lejojnë makinat

Publikuar

-

Nga

Strategjia e Lulzim Bashës për të mbushur oborrin e PD-së me makina, me qëllim që të pengojë protestuesit, duket se ka dështuar.

Sikurse shikohet edhe në videon më poshtë, protestuesit nuk po lejojnë futjen e makinave në oborrin e selisë së PD.Për më tepër, gazetarët në terren raportojnë se ata kanë mbyllur derën për makinat./CNA.al


LEXO TE PLOTE

Politikë

Roland Bejko provokoi dhunë/ Protestuesit reagojnë flakë për flakë

Publikuar

-

Nga

Eksponenti i PD Roland Bejko ka shkuar në selinë e PD aty ku ka nisur edhe mbledhja e demokratëve për protestën e rradhës dhe ka nisur të provokojë dhunë.

Pas këtij veprimi, demokratët kanë reaguar flakë për flakë duke e nxjerrë nga selia.Kur u largua, Bejko për media tha se nuk e dinte që kishte kaq shumë njerëz, ndërsa nisi edhe të fyente demokratët, duke u thënë se ata që janë mbledhur për protesta janë të varfër dhe për këtë ai e dallonte në fytyrat e tyre.

Atë e kam mbajtur me bukë kam qenë kryetar i PD Gjirokastër. Si mundet të marrë votat e shqiptarëve. Unë kam qenë në krah të Berishës në 97 dhe para se të futesha në seli nuk e dija që kishte kaq shumë njerëz. Unë do i drejtohem Sali Berishës që kjo që ka ndodhur sot ka ndodhur vetëm nga ata të Enverit. Këta janë njerëz të varfër, i pash nga fytyra. Të vritet demokrati me demokratin është e turpshme. Kur pash që mu kthye njeriu që kam mbajtur me bukë është absurditeti”, tha Bejko./E.K-CNA.al

LEXO TE PLOTE