Connect with Us

Skandali me “call-center”-at/ Braçe nxjerr dokumentet: Koha që institucionet të japin llogari

Aktualitet

Skandali me “call-center”-at/ Braçe nxjerr dokumentet: Koha që institucionet të japin llogari

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar në lidhje me skandalin ku 13 kompani “Call Center”-i janë vënë nën hetim nga SPAK-u për mashtrimin.

Teksa ka publikuar dhe disa dokumente, Brace, sshkruan se mashtrimi dhe vjedhja me call center, është e njohur që prej vitit 2018, por agjencitë ligjzbatuese që duhet të kryenin detyrat, i kanë lënë në rezolutën e Kuvendit.

Tani është koha për të dhënë llogari, shton Braçe.

“MASHTRIMI E VJEDHJA ME CALL CENTER,

E NJOHUR DHE E QARTE PREJ MAJ 2018!

TANI KOHA PER TE DHENE LLOGARI!

#DOKUMENTAT ne foto jane te MAJ 2018;

I referohen seances degjimore per vleresimin e punes se Autoritetit te Mbikqyrjes Financiare;

Raporti i vleresimit te Komisionit te Ekonomise se Kuvendit;

Protokolli i seances se pyetjeve dhe pergjigjeve ne Komisionin e Ekonomise se Kuvendit;

Rezoluta e Kuvendit per vleresimin e punes se AMF.

Ne te treja dokumentet evidentohet MASHTRIMI prej nje rjeti te Call Center me zyra ne Tirane e jo vetem dhe me operim me tregjet e kapitalit; pohoet MASHTRIMI, pra pranohet; njoftohen masat e mara dhe agjensite ligjzbatuese qe duhet te kryenin detyrat e lena ne REZOLUTEN E KUVENDIT.

Por mesa duket MASHTRIMI jo vetem qe ka vijuar por edhe eshte zgjeruar, bere masiv dhe ka goditur ne Gjermani e Hollande.

tani eshte koha çer te dhene llogari;

AMF, SHISH, policia, drejtoria e parandalimit te pastrimit te parave te pista dhe te tjera agjensi te cituara ne keto dokumenta duhet te thone tani cfare kane bere, cfare nuk kane bere, cfare nuk ka funksionuar dhe arsyet perse!”/CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Video- Pas lëkundjeve të tërmetit/ Qytetarët në Follorinë dalin jashtë

Publikuar

-

Nga

Qytetarët në Follorinë, aty ku ishte edhe epiqendra e tërmetit kanë dalë në rrugë.

Të frikësuar dhe në panik, ata shihen duke qëndruar në abient të hapur dhe larg ndërtesave.Tërmeti me magnitudën 5.8 ballë e shkallës rihter u ndje edhe në disa qytete të Shqipërisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Vazhdojnë lëkundjet e tërmetit në Greqi

Publikuar

-

Nga

 Tërmet në kufitin Shqipëri-Greqi/ Ja sa ishte magnitua dhe ku u ndje më shumë

Lëkundjet e tërmetit në Greqi vazhdojnë akoma. Sipas EMSC, në shtetin fqinj janë regjistrua edhe 8 lëkundje të tjera, pas asaj me magnitudën 5.8 ballë.

Lëkundjet e tjera kanë qenë nga 2.9 ballë deri në 4.2 ballë të shkallës rihter.Nga raportimet e deritanishme, nuk ka dëme material apo në njerëz./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Tërmeti “shkundi” Shqipërinë/ IGJEUM del me njoftimin zyrtar

Publikuar

-

Nga

IGJEUM ka njoftua lidhur me lekundjet e tërmetit që u ndjenë mbrëmjen e kësaj të diele thuajse me të gjithë vendin. Tërmeti me magnitudën 5.8 ballë ka qenë në kufirin midis Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë.“Per momentin kemi termet me M-5.8 Richter. Ndodhet ne kufi midis Maqedonise dhe Greqise dhe rreth 5 km ne lindje te Pogradecit,”- thuhet nje njoftimin e IGJEUM./CNA.al

LEXO TE PLOTE