Connect with Us

Rritja e çmimit të naftës dhe energjisë/ Sejko tregon kur do stabilizohet situata

Ekonomi

Rritja e çmimit të naftës dhe energjisë/ Sejko tregon kur do stabilizohet situata

Publikuar

-

/

Shqipëria, por jo vetëm është duke u përballur me një krizë energjike dhe të hidrokarbureve. Si pasojë e kësaj, ka pasur edhe rritje të çmimit të energjisë dhe naftës apo gazit.

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë në një konferencë për media, bëri me dije se situata do të vijë drejt përmirësimit përgjatë vitit 2022.

LEXO EDHE:  Ruli: Ekonomia shqiptare, në efektet e krizës

Çmimet e naftës, energjisë dhe produkteve të tjera do të stabilizohet përgjatë vitit 2022.  

Ka pasur rritje të inflacionit në ambientet e huaja dhe të brendshme.

Projeksionet tona për skenarin bazë janë pozitive. Aktiviteti ekonomik po vijon të rimëkëmbet. Kursi i këmbimit të lekut vijon të jetë i qëndrueshëm”, tha Sejko./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ekonomi

Këmbimi valutor/ Ngrijnë monedhat e huaja përballë lekut

Publikuar

-

Nga

cna lajme ekonomi

Sipas Credins Bank, Dollari amerikan sot blihet me 104.6 Lekë dhe shitet me 110.6 lekë.

Euro blihet me 119.8 Lekë dhe shitet me 124.8 Lekë.

Paundi britanik blihet me 143.4 Lekë dhe shitet me 148.4 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 115.1 Lekë dhe shitet me 120.1 lekë.LEXO EDHE:  Po e humb Gjermania kontrollin mbi pandeminë?

Dollari kanadez blihet me 83.4 Lekë dhe shitet me 88.4 Lekë.

LEXO EDHE:  “Ekipi po na zhgënjen”/ Muka: Situata po menaxhohet sikur jemi një shekull mbrapa

Më poshtë po sjellim edhe monedhat e tjera, me sa këmbehen sot në tregun valutor./A.E-CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Luhatje e lehtë e monedhave të huaja/ Këmbimi valutor, 22 Janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sipas Credins Bank, Dollari amerikan sot blihet me 104.6 Lekë dhe shitet me 110.6 lekë.

Euro blihet me 119.8 Lekë dhe shitet me 124.8 Lekë.

Paundi britanik blihet me 143.4 Lekë dhe shitet me 148.4 Lekë.Franga zviceriane blihet me 115.1 Lekë dhe shitet me 120.1 lekë.

LEXO EDHE:  Drejtori i OBSH për Europën Dr. Hans Kluge takim me Manastirliun/ Keni vepruar shpejt dhe me kurajo

Dollari kanadez blihet me 83.4 Lekë dhe shitet me 88.4 Lekë.

LEXO EDHE:  Dokumenti-Konçesionet PPP/ Zbulohet një tjetër aferë korruptive e qeverisë

Më poshtë po sjellim edhe monedhat e tjera, me sa këmbehen sot në tregun valutor./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Rritet lehtë Dollari, monedhat e tjera “ngrijnë”/ Kursi i këmbimit, 21 janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna lajme ekonomi

Sipas Credins Bank, Dollari amerikan sot blihet me 104.3 Lekë dhe shitet me 110.3 lekë.

Euro blihet me 119.8 Lekë dhe shitet me 124.8 Lekë.

Paundi britanik blihet me 143.9 Lekë dhe shitet me 148.9 Lekë.Franga zviceriane blihet me 115 Lekë dhe shitet me 120 lekë.

LEXO EDHE:  Profesori leksion Ramës/ Çfarë duhet të bëjë për të ndihmuar biznesin

Dollari kanadez blihet me 83.4 Lekë dhe shitet me 88.4 Lekë.

Më poshtë po sjellim edhe monedhat e tjera, me sa këmbehen sot në tregun valutor./CNA.al

LEXO TE PLOTE