“Një bos kokaine ka marrë një kat pallati në Tiranë” / SPAK vihet në lëvizje pas deklaratës së Bashës

3 Nëntor 2021, 11:47, Politikë CNA
“Një bos kokaine ka marrë një kat pallati në

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka nisur hetimet pas një deklarata të kreut të PD, Lulzim Basha, në Kuvend, në lidhje me një ?bos droge?, sikurse e cilësoi ai.

Sipas Report tv, SPAK ka nisur hetimet me kërkesë të ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi.

Prej dy ditësh në SPAK nga ministri Bledi Çuci e dorëzuar një kërkesë për kryerje hetimesh në lidhje me deklaratën e Bashës, SPAK është pyetur nga Report Tv dhe ka konfirmuar marrjen e kërkesës dhe nisjen e nje verifikimi.

Deklarata ?bombë? në Kuvend/ Basha ?njeh? bosët e kokainës

Lajmet e fundit nga