Connect with Us

“Jam hetuar si asnjë politikan tjetër”/ Mediu: Mos luani me dhimbjen e familjarëve

Aktualitet

“Jam hetuar si asnjë politikan tjetër”/ Mediu: Mos luani me dhimbjen e familjarëve

Publikuar

-

/
cna lajme aktualitet

SPAK ka kërkuar rikthinim e hetimeve për Fatmir Mediun në lidhje me rastin e Gërdecit. Kujtojmë se Mediu atë kohë ishte ministër i Mbrojtes.

Në lidhje me rihapjen e këtyre hetimeve ka reaguar edhe ish ministri. Në një konferencë për media ai është shprehur se  nuk ka pasur asnjë shqetësim teknik dhe ka dhënë dorëheqjen vetëm sepse ndihej moralisht fajtor.

Mediu ka deklaruar se është hetuar kjo çështje edhe më parë dhe në mënyrë indirekte ka lënë të nënkuptuar që këto hetime duhet të mbyllen.

Asnjë shqetësim nuk është paraqitur në lidhje me sigurinë teknike. Në atë kohë kam dhënë dorëheqjen. Duke u ndjerë moralisht fajtor. Dorëheqja erdhi edhe nga dhimbja e madhe për te gjithë familjarët. Në lidhje me hetimet asnjëherë nuk jam shmangur. Nuk është e vërtetë që nuk ka pasur hetim. Përkundrazi jam hetuar unë dhe familja ime si asnjë politikan në shqipëri. Unë asnjëhërë nuk kam kërkuar që të mos hetohet apo gjykohet në lidhje me këtë çështje ashtu si është thënë shpesh herë. Është abuzuar.

Ajo që SPAK kërkon tani janë çështje tashmë të gjykuara nga prokuroritë të cilat kanë dhënë verdiktin e tyrë.

Është spekulant, abuzues dhe luajnë me dhimbjen e familjarëve. Këto fakte janë publike dhe të gjithë kanë të drejtë ti shohin”, është shprehur Mediu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Video-Dardha e “veshur” me të bardha/ Rama publikon pamje spektakolare nga fshati turistik

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën mëngjesin e sotëm me një video spektakolare nga fshati turistik i Dardhës.

Rama ka sjellë pamje veshur me bardhësinë e dëborës dhe dhjetra e dhjetra qytetarë që po e shijojnë, pavarësisht temperaturave të ulta.

Nën rrezet e diellit dhe e veshur në të bardha, Dardha duket e mahinitshme dhe spektakolare.

Fshati Dardhë ndodhet 19 kilometra në juglindje të Korçës, në një lartësi gjeografike impresionuese mbi 1300 m, që vetvetiu e çon përfytyrimin tek dimri i gjatë me borë, tek pranverat e ndezura nga blerimi, tek verat e puhizave e vijnë nga pyjet, tek vjeshtat me palete piktorike prej ylberi, ndodhet ky margaritar.

LEXO EDHE:  Llalla mbylli dosjet e krimit/ FBI i paraprin SPAK-ut, merr tre dosjet e para

LEXO EDHE:  “Asnjë i inkriminuar nuk do hyjë në Parlament”/ Hajdari: SPAK të mos ndikohet nga fushata politikeDardha ia ka dalë të bëhet e njohur anembanë vendit, jo vetëm për natyrën dhe klimën e saj, por sidomos për traditat, kulturën e të jetuarit dhe për njerëzit e shquar që i kanë dhënë vendit. CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Këmbimi valutor/ Ngrijnë monedhat e huaja përballë lekut

Publikuar

-

Nga

cna lajme ekonomi

Sipas Credins Bank, Dollari amerikan sot blihet me 104.6 Lekë dhe shitet me 110.6 lekë.

Euro blihet me 119.8 Lekë dhe shitet me 124.8 Lekë.

Paundi britanik blihet me 143.4 Lekë dhe shitet me 148.4 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 115.1 Lekë dhe shitet me 120.1 lekë.LEXO EDHE:  “Rama ble maska të skaduara 2-fish më shtrenjt”/ Vokshi: SPAK nuk mund të bëjë pushim

Dollari kanadez blihet me 83.4 Lekë dhe shitet me 88.4 Lekë.

LEXO EDHE:  Llalla mbylli dosjet e krimit/ FBI i paraprin SPAK-ut, merr tre dosjet e para

Më poshtë po sjellim edhe monedhat e tjera, me sa këmbehen sot në tregun valutor./A.E-CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Temperaturat deri në -12 gradë Celsius/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sipas MeteoAlb masat ajrore me origjinë polare do të diktojnë orët e para të ditës mot të kthjellët, por ekstremisht të ftohtë në të gjithë vendin tonë.

Parashikohet që pasditja dhe kryesisht mbrëmja të shtojë vranësirat në jug-juglindje por nuk priten reshje. Temperaturat e ajrit do të vijojnë të jenë negative gjatë gjithë 24-orëshit në zonat lindore.

Temperaturat e ajrit ulen sërish në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga –12°C deri në 8°C. Parashikohet që pasditja dhe kryesisht mbrëmja të shtoj vranësirat në jug-juglindje por nuk priten reshje.

LEXO EDHE:  Llalla mbylli dosjet e krimit/ FBI i paraprin SPAK-ut, merr tre dosjet e para

LEXO EDHE:  SPAK gënjeu për ministrat e Ramës?/ Malltezi: Kush e ka marrë peng opozitën, që nuk fletTemperaturat e ajrit do të vijojnë të jenë negative gjatë gjithë 24-orëshit në zonat lindore. Temperaturat e ajrit ulen sërish në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga –12°C deri në 8°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 3-4 Ballë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE