Connect with Us

Përdhunimi i të miturës nga roja i shkollës/ 12 vite burg për pedofilin Abaz Doga

Kronika

Përdhunimi i të miturës nga roja i shkollës/ 12 vite burg për pedofilin Abaz Doga

Publikuar

-

/

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi dënimin me 12 vite burg për pedofilin Abaz Doga, ish-roja i shkollës 9-vjeçare “Azem Hajdari” në Babrru, i cili akuzohet se ka abuzuar seksualisht me një të mitur 15-vjeçare.

Bashkë me të, i arrestuari K. P., është dënuar me 7 vite burg si edhe dy të miturit R. O., me 3 vite e 8 muaj burg e F. B., me 3 vite e 5 muaj.

Roja i shkollës e ka filmuar të gjithë marrëdhënien seksuale me të miturën, e më pas e ka shpërndarë videon në kafenenë e lagjes, tek tre të rinjtë K.P. 20 vjeç, R.O. 16 vjeç dhe  F.B. 15 vjeç.

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë/ Kërkohet arrestimi i Vangjush Dakos

Doga  shantazhonte të miturën se do t’i publikonte videot në rrjetet sociale dhe se do të zhgarraviste emrin e saj në muret e lagjes, nëse nuk pranonte të kryente në vijimësi marrëdhënie seksuale me ta.

Të rinjtë duke shantazhuar 15-vjeçaren, i kishin kërkuar po ashtu marrëdhënie seksuale dhe për disa ditë kishin abuzuar me të.

Për afro dy vite, që kur vajza ishte 13 vjeçe, me të është abuzuar seksualisht nga roja e më pas nga djemtë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i rëndë/ Humb jetën një person

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident i rëndë me pasojë humbjen e jetës së një personi, ka ndodhur paraditen e sotme në Divjakë.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur rreth orës 11:00, në fshatin Këmishtaj, ku shtetasi A. D., 29 vjeç, banues në Divjakë, duke drejtuar automjetin tip “Audi” është përplasur me motomjetin tip “Yamaha” me drejtues shtetasin K. Xh., 29 vjeç, dhe për pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i motomjetit.

LEXO EDHE:  Po rindërtonte objektin pa leje te “Rana e Hedhun”/ Arrestohet 36 vjeçari

LEXO EDHE:  Trafiku i emigrantëve/ Arrestohet gardistiGrupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Merr flakë linja e tensionit të mesëm pranë një shkolle/ Evakuuohen nxënësit

Publikuar

-

Nga

cna, lajme, aktuale

Linja tensionit të mesën pranë një shkolle në Laprakë, është përfshirë nga flakët.

Si pasojë e një shkëndije elektrike kabulli i tensionit është këputur, duke rënë në murin rrethues të oborrit të shkollës “Ahmet Gashi në Laprakë.Për arsye sigurie janë evakuuar menjëherë nxënësit.

Në vendngjarje ka shkuar zjarrfikësja, policia  dhe punonjës të OSSHE-së./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia e Durrësit bën “kërdinë”/ Prangosen gjashtë persona, për çfarë akuzohen

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia e Durrësit ka vënë në pranga gjashtë persona, dy prej të cilëve të shpallur në kërkim.

Sipas uniformave blu në pranga ka rënën shtetasi M. A., 37 vjeç, banues në Durrës, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë.

Gjithashtu është ndaluar edhe shtetasi në kërkim M. P., 29 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, me vendimin e datës 18.12.2020, e ka dënuar me 15 ditë burg për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në DVP Durrës u arrestua në flagrancë shtetasi F. K., 33 vjeç, banues në Maminas, pasi u kap duke vjedhur disa pajisje në dyqanin e shtetasit B. H.

LEXO EDHE:  Përdhunon për një muaj rresht fqinjen e vet 13-vjeçare: Po tregove, të vras ty dhe prindërit e tu

LEXO EDHE:  Trafiku i emigrantëve/ Arrestohet gardistiSpecialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Durrës ndaluan shtetasin në kërkim V. A., 38 vjeç, për veprën penale “Kallëzim i rremë”, pasi ka bërë kallëzim të rremë për vjedhjen e automjetit të tij.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”, shtetasit: B. Sh., 29 vjeç dhe A. K., 37 vjeç, pasi u kapën nga shërbimet e Policisë duke drejtuar automjetet, në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE