Dhunoi vajzën e mitur/ Gjykata lë në burg "babain monstër"

2 Nëntor 2021, 09:36, Kronika CNA
Dhunoi vajzën e mitur/ Gjykata lë në burg "babain

Gjykata ka vendosur lënien në burg të “babit monstër”, 27-vjeçarit me iniciale R.K., i cili dhunoi vajzën e tij 6-vjeçare në Kamëz.

Fillimisht 27-vjeçari u denoncua  nga bashkëshortja, pasi gjeti vajzën në gjendje të rëndë.

E mitura fillimisht është dërguar në spitalin e Kamzës, ku pas dhënies së ndihmës së parë, është përcjellë për në Spitalin ?Nënë Tereza?.

Mjekët e këtij spitali kanë vlerësuar se e mitura kishte nevojë për ndihmë më të specializuar dhe është dërguar me autoambulancë në orën 03:00 të mëngjesit të së shtunës për tek Urgjenca e Traumës.

Mësohet se e mitura ka mbërritur në këtë spital në gjendje të pavedëtijshme, me pësime të herëpas?hershme të gjendjes së të fiktit dhe me hemoragji të brendshme. Ajo ka rrëfyer pas disa minutash, se i ati e ka dhunuar dhe e ka kafshuar.

?Ai më godiste gjithandej!, Më ka kafshuar në trup?, ka thënë 6-vjeçarja.

Ndërkohë shenjat në trup sipas bluzave të bardha janë të gjithanshme dhe të rënda. Këta të fundit kanë kërkuar ndihmën e mjekësisë ligjore pasi kanë konstatuar se e mitura kishte fraktura dhe plagë edhe në organet gjenitale.

Për këtë kërkohet të dihet nëse përveç dhunës fizike ka patur ndaj të miturës edhe dhunë dhe abuzim seksual nga i ati./CNA.al

Lajmet e fundit nga