Connect with Us

5 gjërat që duhet të keni parasysh nëse vishni pantallona me bel të lartë

Life Style

5 gjërat që duhet të keni parasysh nëse vishni pantallona me bel të lartë

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ju mund të keni vënë re se në modë, gjithçka kthehet përsëri. Sot, ne mund të shohim se tendencat e viteve ’80 dhe ’90 janë kthyer në stil. Një nga veshjet që është rikthyer në modë janë pantallonat me bel të lartë. Ky stil ndihmon për të theksuar siluetën dhe zgjatjen e këmbëve. Por duhet të kemi parasysh prerjen dhe lartësinë e saj kur e kombinojmë me veshje të tjera.

Vishni veshje më të shkurtra sipër.

Mënyra ideale për të veshur këtë veshje është të vësh në pah belin. Veshjet e shkurtra kombinohen mirë me pantallonat me bel të lartë sepse ju lejojnë të tregoni belin. Mos e fshihni me rroba të gjata apo të gjera.

Kombinojini me pulovra crop-top.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ju gjithashtu mund të vishni pulovra të shkurtra me mëngë të shkurtra ose të gjata, në varësi të stilit që ju pëlqen më shumë.

Lidhni bluzat nyjë.

LEXO EDHE:  Foto/ Dua Lipa veshi një fustan aq të tejdukshëm sa fansat po çmenden!

Nëse dëshironi të vishni një bluzë të madhe, lidhni një nyjë në bel. Kjo mund të jetë në pjesën e përparme ose të pasme. Nëse është një bluzë e gjatë me kopsa, kopsojeni deri  në butonin e parë të pantallonave dhe rrotulloni 2 anët e veshjes për t’i lidhur ato me nyjë.

Fusni veshjen e sipërme në pantallona.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Nëse e kombinoni look-un tuaj me veshje të gjata ose të mëdha, sigurohuni që  t’i fusni në pantallona. Mund ta fusni këmishën ose bluzën në tërësi, ose vetëm pjesën e përparme të këmishës për të ekspozuar butonin e parë të pantallonave ose brezin e belit.

Zgjidhni madhësinë e duhur.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Pantallonat shumë të ngushta ose me bel të shkurtër nuk do të bëjnë të dukeni bukur, ndja është e nevojshme që ti shtoni një masë belit tuaj kur blini një bluzë apo pantallona. Sigurohuni që t’ju përshtaten mirë dhe merrni parasysh kur i kombinoni me aksesorë të tjerë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 17 janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Entuziazmi dhe sipërmarrja do t’ju mundësojnë të arrini diçka të dukshme. Nëse i keni marrë para hua dikujt, atëherë do të ishte mirë t’i ktheni sot, para se t’ua kërkojnë. Një takim romantik i papritur do të jetë shumë emocionues, por mund të mos zgjasë shumë.

Demi

Shëndeti juaj mund të kërkojë vëmendje. Ka gjasa të krijoni kontakte të rëndësishme përmes miqve. Do të takoni një mik të kujdesshëm dhe mirëkuptues. Bëni shumë kujdes sot teksa ngisni makinën.

Binjakët

Ata që investojnë paratë e tyre në bursë mund të pësojnë humbje sot. Duhet të jeni të vëmendshëm dhe vigjilent në lidhje me investimet tuaja. Një mirëkuptim më i mirë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do të sjellë paqe dhe lumturi në shtëpinë tuaj.

Gaforrja

Motivoni veten për të qenë më optimistë. Sytë do t’ju ndriçojnë dhe zemra do t’ju rrahë kur të takoni dikë të ëndrrave tuaja sot. Nëse keni pasur mall për dashurinë e bashkëshortit/bashkëshortes, dita do t’ju bekojë me këtë.

Luani

Disa persona mund të përpiqen t’ju shqetësojnë, por thjesht shpërfillini ata. Nëse ju dhe partneri juaj keni ndier mungesë emocioni ditët e fundit, kjo ditë do të jetë shumë argëtuese për ju.

Virgjëresha

Shqetësimet do të zhduken, teksa merrni komandën e situatës aktuale në jetën tuaj. Sot do të mendoni të bëni diçka të re në kohën tuaj të lirë. Sidoqoftë, do të jeni aq të zënë me këtë detyrë sa të gjitha gjërat e tjera do të vihen në prapavijë.Peshorja

Disa ndryshime në shtëpi do t’ju bëjnë shumë sentimentalë. Një detyrë mund të mbetet pezull në punë dhe mund t’ju duhet t’i kushtoni kohën tuaj të vlefshme në mbrëmje për ta përfunduar atë. Mos investoni në diçka për të cilën keni pak njohuri, pa u konsultuar me dikë.

LEXO EDHE:  J.Lo anëtarja seksi e jurisë së “American Idol”

LEXO EDHE:  “Jaka Peter Pan”/ Ky është trendi që do të pushtojë sezonin e vjeshtës

Akrepi

Do të kënaqeni me suksesin e të tjerëve dhe këtë do ua shprehni atyre. Dita juaj do të jetë e zhytur në ngjyrat e dashurisë, por mund të debatoni me të dashurin/dashurën për një çështje nga e kaluara, gjatë mbrëmjes. Pavarësisht kësaj do të kaloni kohë me partnerin/partneren dhe t’i shprehni ndjenjat tuaja.

Shigjetari

Mundohuni ta bindni partnerin/partneren tuaj që të jetë më i kuptueshëm, përndryshe mund të ketë probleme në të ardhmen e afërt. Tregojini partnerit tuaj se sa shumë e doni. Përgjithësisht do të jetë një ditë e mirë për ju, pasi do të gjeni kohë për veten tuaj.

Bricjapi

Sot mund t’ju duhet të përballeni me disa tensione dhe mendime të ndryshme që do t’ju bëjnë të ndiheni të irrituar dhe të shqetësuar. Ndihma e një vëllai ose vëllai do t’ju sjellë përfitime. Miqtë do t’ju ndriçojnë ditën, pasi mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen.

Ujori

Një mbrëmje në kinema/teatër apo darkë me bashkëshortin/en, do t’ju mbajë në humor. Jeta juaj romantike nuk do të jetë ashtu sikurse dëshironi sot. Seminaret apo ekspozitat do t’ju ofrojnë njohuri dhe kontakte të reja.

Peshqit

Vizitoni një mik i cili mund të ketë nevojë për ndihmë. Kur dy njerëz janë të dashuruar, ata mund të ndihen sikur e gjithë bota është e mbushur me gëzim. Sot, mund të jeni ju që do të ndiheni kështu.

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Nuk flas me familjen, më kanë hedhur në rrugë”/ Këngëtarja bën rrëfimin prekës

Publikuar

-

Nga

Gjatë qëndrimit në shtëpinë e Big Brother Vip, banorët kanë treguar histori personale nga më të ndryshmet. Një ndër banoret që ka hyrë së fundmi në shtëpinë më të famshme në vend, Xheisara ka treguar një histori prekëse.

Këngëtarja, e cila ka marrë pjesë në disa konkurse muzikore por edhe koncerte e festivale, gjatë një bisede me banorët është shprehur se nuk ka pasur mbështetjen e familjes gjatë këtij rrugëtimi.Madje, ajo ka deklaruar se me një pjesë të familjes nuk flet sepse kur është bërë këngëtare, ata nuk e kanë pranuar këtë vendim. Xheisara tha se ata donin ta fejonin në moshë të vogël, gjë që ka bërë të largohet nga shtëpia.

LEXO EDHE:  Për një moment e humbëm: Kush është Kylie e kush është Kim?

LEXO EDHE:  Foto/ Dua Lipa veshi një fustan aq të tejdukshëm sa fansat po çmenden!

“Nuk flas me shumë njerëz në shtëpi. Nuk flas sepse kur jam bërë këngëtare më kanë hedhur në rrugë. Më kanë hedh se kanë dash të më fejojnë që të vogël. Unë nuk jam fejuar. Kam ik 17 vjeç nga shtëpia. Edhe kam fjet 20 ditë rrugëve në Tiranë. Edhe mamit i thoja jam shumë mirë. Edhe kam 9 vite që jetoj vetëm. 9 vitë që nuk kam pasur asnjë njeri, a kam bukë apo nuk kam bukë”, tregoi ajo./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Life Style

“Do ta kesh tradhtuar”/ Gruaja paraqitet e gjakosur nga dhuna në polici, tregon çfarë i ndodhi

Publikuar

-

Nga

cna lifestyle

Aurora më tej ka vijuar të tregojë historinë e vuajtjeve të jetës së saj. Ajo rrëfen se si ish bashkëshorti e dhunonte, saqë për shkak të dhunës humbi fëmijën e saj.

Por kjo nuk më e keqja. Më e keqja është në momentin kur ajo shkon të denoncojë dhunën në polici.

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty”, Aurora ka treguar se, pasi ish bashkëshorti i saj e kishte rrahur në mes të lagjes, ashtu me shenjat e dhunës, Aurora ishte drejtuar në polici për ta denoncuar.

Kur është paraqitur në komisariat, Aurora është përballur me komentin nga shefi i policisë, se ish bashkëshorti i saj mund ta ketë dhunuar se ajo e tradhtonte.

Pjesë nga rrëfimi

Ardit Gjebrea: Ajo që më intereson më shumë të thuash është momenti kur ke shkuar sërish në polici. I njëjti shef policie, çfarë të thotë?Aurora: Hera e tretë ishte që unë kisha urdhër mbrojtjeje që ai nuk duhej të më prekte me dorë.

LEXO EDHE:  Çfarë nuk duhet të veshësh gjatë dimrit në një takim me të dashurin

LEXO EDHE:  Foto+18/Njihuni me veshjet më të guximshme dhe skandaloze në tapetin e kuq në Festivalin e Kanës

Ardit Gjebrea: Ai përsërit skenën e dhunës…

Aurora: Ai më rrah në sy të të gjithë lagjes edhe unë shkoj në polici me shenja dhune dhe po ashtu më kishte gërvishtur me bicak, me një thikë xhepi më goditi pas veshit dhe kisha shenja në qafë që më kishte kapur nga fyti dhe ishte gjaku duke më kulluar.

Ardit Gjebrea: Dhe çfarë të thanë?

Aurora: Kur shkoj tek policia, më thotë mua: Aurorë, ti duhet ta kesh tradhtuar këtë burrin tënd se e treta hera e njëjta gjë nuk ka mundësi. Unë nuk mundem që të jap urdhër mbrojtjeje më thotë për një gërvishtje. Unë atë gërvishtje e kam sot pas veshit.

Ardit Gjebrea: Domethënë dhuna, komuniteti, gjykatësja, policia. Kur i bashkon të gjitha këto copëza pazëlli krijon një portret shumë të shëmtuar dhe një keqardhje shumë të madhe për atë që ndodh./ CNA.al

LEXO TE PLOTE