Connect with Us

Ndarje dhe tensione të forta/ Çfarë parashikojnë yjet për javën e parë të Nëntorit

Horoskopi

Ndarje dhe tensione të forta/ Çfarë parashikojnë yjet për javën e parë të Nëntorit

Publikuar

-

/
cna lajm horoskopi

Për ju të lindurit në shenjën e Dashit, këtë javë pritet të ndiheni të rënduar emocionalisht dhe nuk do të mendoni shumë përpara se të veproni. Impulsiviteti juaj nuk do t’a përmirësojë situatën në shumë aspekte të jetës suaj. Në punë do të hasni në disa situata, të cilat do të shkaktojnë probleme me kolegët.

Demi

Një javë e mirë do të shënjojë aspektin e dashurisë për të gjithë ju të lindurit në shenjën e Demit. Lajme të mirë këtë javë duket se ka edhe për beqarët pasi do të kenë mundësi të realizojnë njohje të reja. Këtë javë do të jeni aktiv dhe por të premten gjërat mund të marrin një kthesë më të ngadaltë. Do bënit mirë të pushonit gjatë fundjavës.

Binjakët

Javë e mirë paraqitet për të gjithë të dashuruarit e shenjës së binjakëve. Do të keni mundësi të dilni shpesh me partnerin. Edhe për beqarët paraqiten mundësi të mira. Në punë këtë javë mund të keni probleme, por duhet të dini që ato do të zgjidhen së shpejti.

Gaforrja

Për të gjithë të lindurit në shenjën e Gaforres, kjo javë paraqitet ndër më të mirat për dashurinë. Nëse jeni beqar dhe jeni të interesuar për dikë të ri në jetën tuaj ka shpresa për të nisur diçka të re. Në fushën profesionale nuk do të jenë ditë shumë të mira. Pritet të keni shumë probleme me kolegët. Kushtojini vëmendje shpenzimeve dhe kujdesuni për buxhetin.

Luani

Përpiquni të jeni më të qetë gjatë kësaj jave ju të shenjës së Luanit, pasi stresi që keni do të reflektohet edhe në marrëdhënien tuaj. Gjatë fundjavës gjithçka do të përmirësohet falë Venusit pozitiv që do të ofrojë shanse të shkëlqyera edhe për beqarët. Sektori ekonomik do të jetë i favorizuar falë punës së palodhur të bërë deri më tani.

Virgjëresha

Këtë javë pritet të keni shumë tensione në fushën e ndjenjave, që mund të cojnë edhe në ndarje.Takime të reja vijnë për beqarët! Në punë nuk e keni kursyer veten dhe këtë javë do të keni shumë shanse të shkëlqyera për të marrë kënaqësi profesionale dhe morale. Energjia dhe dëshira për të punuar janë në maksimum, ashtu siç është përqendrimi juaj.

LEXO EDHE:  Horoskopi e hene 26 dhjetor

Peshorja

Në dashuri pritet të keni disa surpriza në fillim të javës, të cilat nuk do ju pëlqejnë shumë. Për fat të mirë, situata ndryshon gjatë fundjavës si për çiftet ashtu edhe për beqarët pasi do të kenë perspektivë të mirë për të lënë mënjanë keqkuptimet dhe të bëjnë plane. Në punë duhet të shmangni absolutisht qëndrimin e humbur. Mundohuni të keni më shumë besim në aftësitë tuaja.

Akrepi

Në dashuri këtë javë të preferuarit janë beqarët sepse ata mund të bëjnë takime vërtet intriguese, por vetëm nëse e lënë të shkuarën pas dhe nuk e lejojnë veten të kushtëzohen nga paragjykimet. Situatat e favorshme mund të shfaqin një dëshirë të madhe për t’u përfshirë dhe për të ndërmarrë nisma kurajozë. Realizoni projekte afatgjata, qielli është në anën tuaj.

Shigjetari

Këtë javë Venusi mbron dashurinë. Beqarët do të duhet të largojnë të gjithë njerëzit negativë që kanë përreth nëse duan të rigjejnë qetësinë e tyre. Në punë ofrohen zgjidhje të shkëlqyera që mund të gjenden për problemet profesionale. Mos kini frikë të guxoni dhe të bëni kërkesa.

Bricjapi

Java për ata që kanë lindur në shenjën e Bricjapit përfshin gjëra të rëndësishme në dashuri. Ata që janë në çift do të përjetojnë qetësi në dashuri. Beqarët mund të jenë në gjendje të bëjnë takime interesante dhe të fillojnë një histori që mund të bëhet e rëndësishme. Lidhur me punën është koha e duhur për të bërë projekte të reja.

Ujori

Gjatë javës do të keni ulje e ngritje ju që jeni çift. Javë e mirëpritet të jetë për beqarët, ata do të njohin njerëz interesantë. Në punë priten ndryshime disa shumë të dëshiruara, të tjera të padëshiruara. Ditët më të mira të javës janë e enjtja dhe e premtja, të cilat janë edhe më të përshtatshmet për të bërë takime të rëndësishme për sferën profesionale.

Peshqit

Bëni kujdes këtë javë lidhur me dashurinë, ju që jeni në çift. Beqarët do kalojnë një kohë të mirë gjatë fundjavës. Për sa i përket punës, këtë javë mund të ketë akoma disa probleme të vogla, por gjithçka do të zgjidhet së shpejti.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 17 janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Entuziazmi dhe sipërmarrja do t’ju mundësojnë të arrini diçka të dukshme. Nëse i keni marrë para hua dikujt, atëherë do të ishte mirë t’i ktheni sot, para se t’ua kërkojnë. Një takim romantik i papritur do të jetë shumë emocionues, por mund të mos zgjasë shumë.

Demi

Shëndeti juaj mund të kërkojë vëmendje. Ka gjasa të krijoni kontakte të rëndësishme përmes miqve. Do të takoni një mik të kujdesshëm dhe mirëkuptues. Bëni shumë kujdes sot teksa ngisni makinën.

Binjakët

Ata që investojnë paratë e tyre në bursë mund të pësojnë humbje sot. Duhet të jeni të vëmendshëm dhe vigjilent në lidhje me investimet tuaja. Një mirëkuptim më i mirë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do të sjellë paqe dhe lumturi në shtëpinë tuaj.

Gaforrja

Motivoni veten për të qenë më optimistë. Sytë do t’ju ndriçojnë dhe zemra do t’ju rrahë kur të takoni dikë të ëndrrave tuaja sot. Nëse keni pasur mall për dashurinë e bashkëshortit/bashkëshortes, dita do t’ju bekojë me këtë.

Luani

Disa persona mund të përpiqen t’ju shqetësojnë, por thjesht shpërfillini ata. Nëse ju dhe partneri juaj keni ndier mungesë emocioni ditët e fundit, kjo ditë do të jetë shumë argëtuese për ju.

Virgjëresha

Shqetësimet do të zhduken, teksa merrni komandën e situatës aktuale në jetën tuaj. Sot do të mendoni të bëni diçka të re në kohën tuaj të lirë. Sidoqoftë, do të jeni aq të zënë me këtë detyrë sa të gjitha gjërat e tjera do të vihen në prapavijë.Peshorja

Disa ndryshime në shtëpi do t’ju bëjnë shumë sentimentalë. Një detyrë mund të mbetet pezull në punë dhe mund t’ju duhet t’i kushtoni kohën tuaj të vlefshme në mbrëmje për ta përfunduar atë. Mos investoni në diçka për të cilën keni pak njohuri, pa u konsultuar me dikë.

LEXO EDHE:  Horoskopi e hene 26 dhjetor

LEXO EDHE:  Dashuri, tensione, diskutime!/ Ja çfarë ka parashikuar astrologu i famshëm italian për ditën e sotme

Akrepi

Do të kënaqeni me suksesin e të tjerëve dhe këtë do ua shprehni atyre. Dita juaj do të jetë e zhytur në ngjyrat e dashurisë, por mund të debatoni me të dashurin/dashurën për një çështje nga e kaluara, gjatë mbrëmjes. Pavarësisht kësaj do të kaloni kohë me partnerin/partneren dhe t’i shprehni ndjenjat tuaja.

Shigjetari

Mundohuni ta bindni partnerin/partneren tuaj që të jetë më i kuptueshëm, përndryshe mund të ketë probleme në të ardhmen e afërt. Tregojini partnerit tuaj se sa shumë e doni. Përgjithësisht do të jetë një ditë e mirë për ju, pasi do të gjeni kohë për veten tuaj.

Bricjapi

Sot mund t’ju duhet të përballeni me disa tensione dhe mendime të ndryshme që do t’ju bëjnë të ndiheni të irrituar dhe të shqetësuar. Ndihma e një vëllai ose vëllai do t’ju sjellë përfitime. Miqtë do t’ju ndriçojnë ditën, pasi mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen.

Ujori

Një mbrëmje në kinema/teatër apo darkë me bashkëshortin/en, do t’ju mbajë në humor. Jeta juaj romantike nuk do të jetë ashtu sikurse dëshironi sot. Seminaret apo ekspozitat do t’ju ofrojnë njohuri dhe kontakte të reja.

Peshqit

Vizitoni një mik i cili mund të ketë nevojë për ndihmë. Kur dy njerëz janë të dashuruar, ata mund të ndihen sikur e gjithë bota është e mbushur me gëzim. Sot, mund të jeni ju që do të ndiheni kështu.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 16 janar 2022

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 27 Qershor 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Për të lindurit e kësaj shenje e diela do të vijojë të jetë një ditë e mbushur me tensione dhe stres, njëlloj si ditët e kaluara. Do të ndjeni nevojën që të përqendroheni më shumë në rikuperimin psiqik dhe fizik gjatë kësaj dite.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Ndikimi i favorshëm i Hënës, Mërkurit dhe Saturnit në shenjën tuaj, do të thotë më shumë vëmendje lidhur me çështjet profesionale dhe paratë. Ndoshta një ndryshim i nisur, do mund të përfundojë. Sa i takon dashurisë, parashikohen emocione të reja lidhur me një person.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të lindurit e kësaj shenje duhet të kuptojnë se çfarë duhet të bëjnë. Ka disa situata të sikletshme në familje. Me ndikimin e kundërt të Venusit, rrezikoni që të humbni kohë, si dhe do ju duhet që të rishihni disa marrëveshje. Ndiqni rrjedhën dhe mos ecni kundër rrymës, pa qenë të bindur për veprimet tuaja.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Nuk duhet të mërziteni, nëse ndonjë nga këto ditë bëni më shumë për veten se për të tjerët. Ka ardhur momenti që të vlerësoni veten tuaj. Është mirë që të gjeni një marrëveshje lidhur me ndjenjat tuaja. Arsyetoni mirë lidhur me çdo situatë, ka ardhur momenti që të zgjidhni disa probleme.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të lindurit e kësaj shenje i pret një ditë mjaft pozitive, ku do të kenë një dëshirë të madhe për të dalë nga një sërë vështirësish. Parashikohet që të ketë një vonesë apo mungesë vendosmërie, por asgjë më shumë. Kjo e diele favorizon fushën e ndjenjave, ku do të rigjeni emocionet e humbura gjatë ditëve të fundit.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të lindurit e kësaj shenjë, nuk janë totalisht të bindur lidhur me atë që po përjetojnë në dashuri. Janë të ndarë në dy grupe, ata që kanë një dashuri dhe nuk arrijnë që ta jetojnë siç duhet dhe ata që nuk kanë një ndjenjë të konsoliduar. Ballafaqimi me problemet gjatë kësaj dite, mund të jetë me rrezik, ndaj mendohuni mirë para se të hidhni çdo hap.

LEXO EDHE:  Horoskopi i Krishtlindjeve

LEXO EDHE:  Horoskopi, e Shtunë, 17 korrik 2021Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Nëse keni pësuar një zhgënjim në dashuri, ky është momenti për të reflektuar dhe për të lënë pas gjithçka. Kjo e diele do të jetë mjaft e rëndësishme, për të kuptuar drejtimin se nga ju çon zemra.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Nuk do të jeni në formë perfekte gjatë kësaj dite, madje do të demonstroni nervozizëm. Personat që ju rrethojnë, mund të mendojnë se nuk jeni mirë, pasi gjatë kësaj dite do të acaroheni shumë shpejt dhe nuk do të pranoni kritika. Jeni në një fazë rebelimi, ndaj bëni kujdes.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna do i shqetësojë jo pak të lindurit e kësaj shenje, për shkak të ndikimit të kundërt të saj. Megjithatë duhet të rrini të qetë, pasi është situatë kalimtare. Ky muaj parashikon mundësi të mëdha sa i takon ndjenjave, ndaj çdo ditë është një mundësi e artë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Gjatë kësaj dite do mund të zgjidhni një problem që ju ka munduar prej kohës. Parashikohet një rikuperim i ndjeshëm sa i takon çështjeve personale dhe atyre profesionale. Sa i takon emocioneve, parashikohen mundësi të mëdha për të ardhmen.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Kjo e diele është nën ritmet e duhura për të lindurit e kësaj shenje. Mundohuni që ta merrni çdo situatë me qetësi! E keni më të vështirë që të menaxhoni anën emocionale tuajën, ndaj mundohuni të mbani situatën nën kontroll.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Dashuria për të lindurit e kësaj shenje pritet të jepet pa limit! Por kur ekzagjerohet, mund të kthehet kundër. Kjo e diele parashikon jo pak shqetësime sa i takon dashurisë dhe ndjenjave.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 15 janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Mund të ketë humbje parash sot, tregohuni vigjilentë gjatë kryerjes së transaksioneve financiare ose nënshkrimit të dokumenteve të rëndësishme. Fëmijët tuaj do t’ju ndihmojnë në kryerjen e punëve të shtëpisë. Do të ketë një ndjenjë dashurie në jetën tuaj romantike.

Demi

Do të kënaqeni me suksesin e të tjerëve dhe këtë do t’ua shprehni atyre. Sot mund të grindeni me dikë të afërt dhe gjërat mund të përshkallëzohen. Ata që kanw lidhje me tregtinë e jashtme pritet të arrijnë rezultatet që dëshirojnë sot.

Binjakët

Të qenit i shëndetshëm dhe në gjendje të mirë fizike, do t’ju ndihmojë të keni sukses në jetën tuaj profesionale sot. Sidoqoftë, shmangni çdo gjë që mund të jetë e lodhshme si mendërisht ashtu edhe fizikisht. Mund të kaloni një darkë romantike me të dashurin/dashurën tuaj në mbrëmje.

Gaforrja

Udhëtimet e këndshme dhe takimet shoqërore do t’ju mbajnë të relaksuar dhe të lumtur. Ata që i kanë shpenzuar paratë e tyre në mënyrë ekstravagante deri më tani, sot do të kuptojnë se sa e vështirë mund të jetë të fitosh dhe të kursesh para, pasi një kërkesë e papritur financiare mund të vijw para jush.

Luani

Mund t’ju mungojë energjia dhe entuziazmi edhe pse suksesi në planet e vazhdueshme duket afër. Do të befasoheni nga një dhuratë nga një i afërm jashtë shtetit. Nëse mendoni se i dashuri juaj nuk ju kupton, atëherë merrni pak kohë për të kaluar me të. Flisni hapur dhe flisni nga zemra.

Virgjëresha

Ata që kanë kaluar një krizë financiare, mund të marrin në mënyrë të papritur fonde që do të eliminojnë disa probleme menjëherë. Do të jetë një ditë e mirë në përgjithësi dhe do të merrni gjithë vëmendjen që dëshironi. Vendimet e gjata në pritje ka gjasa të finalizohen dhe planet tuaja për sipërmarrje të reja, do të fillojnë të marrin formë.

LEXO EDHE:  Plane për fundjavën?/ Parashikimi i motit për sot

LEXO EDHE:  Horoskopi, e Martë, 6 Korrik 2021Peshorja

Disa persona të kësaj shenje mund të përballen me probleme me sytë gjatë ditës së sotme. Gjendja juaj financiare duket se nuk është e favorshme sot. Ka gjasa të takoni dikë që ju do shumë. Gjithçka duket në favorin tuaj sot në punë.

Akrepi

Ju do të duhet të përdorni inteligjencën, taktin dhe diplomacinë tuaj për të zgjidhur një problem që mund të hasni sot. Përkushtimi dhe puna juaj e palodhur do të vihen re dhe do të sjellë shpërblime financiare për ju sot. Një takim i papritur romantik do të jetë shumë emocionues, por mund të mos zgjasë shumë.

Shigjetari

Mos humbni kohën duke ndërtuar kështjella në ajër. Kurseni energjinë për të bërë diçka kuptimplote. Do të jetë një ditë shumë e mirë për të harmonizuar marrëdhëniet tuaja me bashkëshortin/ bashkëshorten.

Bricjapi

Të tjerët do t’ju shohin si mjaft tërheqës sot. Mos jini dominues në qëndrimin tuaj me anëtarët e familjes. Sot do të harroni të gjitha ankesat e së shkuarës në jetën tuaj martesore dhe do të vlerësoni të tashmen e mrekullueshme.

Ujori

Sot mund të shqetësoheni nga problemet shëndetësore dhe kjo mund të kërkojë një lloj kujdesi mjekësor. Të bëni pazar me bashkëshortin/bashkwshorten tuaj do të jetë një përvojë e këndshme. Biznesmenët e kwsaj shenje duhet të shmangin ndarjen e detajeve të planeve të tyre me persona tw tjerë gjatë ditës së sotme.

Peshqit

Puna krijuese do t’ju mbajë të relaksuar. Sot, ndihma e një të afërmi do t’ju sjellë përfitime në biznes, çfarw do t’ju sjellë shpërblime financiare. Një mik i vjetër mund t’ju telefonojë në mbrëmje dhe të rijetoni kujtimet nostalgjike.

LEXO TE PLOTE