Connect with Us

E FUNDIT- Autobusi përplaset me furgonin në Qafë Thanë/ Viktima dhe të plagosur

Kronika

E FUNDIT- Autobusi përplaset me furgonin në Qafë Thanë/ Viktima dhe të plagosur

Publikuar

-

/

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në aksin Qafë Thanë-Librazhd,  në vendin e quajtur “Guroja”.

Mësohet se një autobus është përplasur me një furgon. Sipasojë ka humbur jetën drejtuesi i furgonit si dhe janë plagosur 4 pasagjerë.

Prrenjas/ Informacion paraprak

Më datë 31.10.2021, rreth orës 14:35,në  aksin rrugor Qafë Thanë-Librazhd,  në vendin e quajtur “Guroja”, mjeti autobuz me drejtues shtetasin P.C., 55 vjeç,  banues në Prrenjas është përplasur me mjetin furgon me drejtues shtetasin Q.B., rreth 60 vjeç, banues në Prrenjas.

LEXO EDHE:  Aksident në aksin rrugor Milot-Morinë/ Plagosen tre persona

Si pasojë e aksidentit ka humbur jetë drejtuesi i fugonit shtetasi Q.B., si dhe janë plagosur 4 shtetasit që ishin pasagjerë në mjetin autobuz dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Merr flakë linja e tensionit të mesëm pranë një shkolle/ Evakuuohen nxënësit

Publikuar

-

Nga

cna, lajme, aktuale

Linja tensionit të mesën pranë një shkolle në Laprakë, është përfshirë nga flakët.

Si pasojë e një shkëndije elektrike kabulli i tensionit është këputur, duke rënë në murin rrethues të oborrit të shkollës “Ahmet Gashi në Laprakë.Për arsye sigurie janë evakuuar menjëherë nxënësit.

Në vendngjarje ka shkuar zjarrfikësja, policia  dhe punonjës të OSSHE-së./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia e Durrësit bën “kërdinë”/ Prangosen gjashtë persona, për çfarë akuzohen

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia e Durrësit ka vënë në pranga gjashtë persona, dy prej të cilëve të shpallur në kërkim.

Sipas uniformave blu në pranga ka rënën shtetasi M. A., 37 vjeç, banues në Durrës, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë.

Gjithashtu është ndaluar edhe shtetasi në kërkim M. P., 29 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, me vendimin e datës 18.12.2020, e ka dënuar me 15 ditë burg për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në DVP Durrës u arrestua në flagrancë shtetasi F. K., 33 vjeç, banues në Maminas, pasi u kap duke vjedhur disa pajisje në dyqanin e shtetasit B. H.

LEXO EDHE:  Makina humb kontrollin dhe përplaset me bordurën/ Ndërron jetë një person

LEXO EDHE:  Aksident në aksin rrugor Milot-Morinë/ Plagosen tre personaSpecialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Durrës ndaluan shtetasin në kërkim V. A., 38 vjeç, për veprën penale “Kallëzim i rremë”, pasi ka bërë kallëzim të rremë për vjedhjen e automjetit të tij.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë për veprën penale “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”, shtetasit: B. Sh., 29 vjeç dhe A. K., 37 vjeç, pasi u kapën nga shërbimet e Policisë duke drejtuar automjetet, në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Bie nga kati i dytë/ 27 vjeçari në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Sot, në fshatin Kusarth, Elbasan, dyshohet se aksidentalisht ka rënë nga kati i dytë i banesës ku banonte, shtetasi Xh. Gj., 27 vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Traumës Tiranë në gjendje të rëndë për jetën.Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE