LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dua Lipa nuk di të ndalet/ Bëhet publik suksesi i saj i radhës

29 Tetor 2021, 08:13, Lifestyle CNA
Dua Lipa nuk di të ndalet/ Bëhet publik suksesi i saj i radhës

Në kohën kur pothuajse e gjithë bota u bllokua për shkak të karantinës nga Covi19, Dua Lipa  lancoi albumin e saj të dytë, ?Future Nostalgia?. Për këtë arsye ajo u konsiderua edhe si ?mbretëresha disko e karantinës?.

Gjithësesi Dua Lipa nuk ndalet dhe vazhdon të bëjë krenar çdo shqiptar.

Këngëtarja me famë botërore se fundmi është nominuar në tri kategori të çmimeve në ?American Music Awards?, të cilat janë bërë tashmë publike.

Sipas njoftimit të AMA-s, Lipa është nominuar në kategoritë ?Favourite Female Pop Artist?, ?Favourite Pop Album? për albumin ?Future Nostalgia?, dhe ?Favourite Pop Song? për këngën ?Levitating?./CNA.al

Lajmet e fundit nga