Connect with Us

Trekëndëshi i Bermudës/ Artan Hoxha këshillon Bashën: Ç’bën kështu o trim, merri një e nga një

Aktualitet

Trekëndëshi i Bermudës/ Artan Hoxha këshillon Bashën: Ç’bën kështu o trim, merri një e nga një

Publikuar

-

/
cna lajme kronike

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka ironizuar kreun e PD, Lulzim Basha me deklaratat e tij ditën e sotme në Kuvend.

Basha u shpreh se trekëndëshit të Bermudës, duke iu referuar kështu, Ramës, Berishës dhe Metës, i ka ardhur fundi.

Gjithashtu Basha ‘siguroi’ Ramën se përballë do të ketë atë dhe jo Berishën, pasi ishte ai që e mundi në vitin 2011.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Hoxha e ironizon duke e këshilluar të merret me ta një e nga një.

Më në fund, më duket se lufta filloi!!!

Po po, gjylja e madhe plasi….

Lulzim Basha kërcënon trekëndëshin e Bermudëve, Berisha-Meta-Rama dhe i paralajmëron, se koha e tyre ka marrë fund…

Basha:”Shko dhe ti në foltore zotëri ose fillo foltoren tënde, bëni trekëndeshin e Bermudës dhe qani hallet bashkë të tre nëse i keni të njëtat..

LEXO EDHE:  Viziton të lënduarit te Trauma/ Basha i prerë: S’do mungoj kur Rama dhe Veliaj të japin llogari para ligjit

Unë jam këtu për të qarë hallet e shqiptarëve, as të tuat, as të Berishës dhe as të Metës.

Mua do më kesh përballë jo Sali Berishën, unë që të munda në 2011 dhe ta mbusha gropën e Hajdin Sejdisë”…..

Uuuuaaaaaaaaauuuuuu…..

Po ç’bën kështu o Luli?! Po çfarë bën kështu o trim?!

Më mirë ndeshu një nga një, se me të tre bashkë …dihet si merr muhabeti.

Rilindas, foltorist, popull i 2 marsit, gjeni vrimë e futuni

Po e dëgjon o Elvi Fundo???!!!”, shkruan Artan Hoxha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Protesta në selinë e PD/ Ambasada e SHBA apel qytetarëve të saj

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ambasada amerikane ka reaguar për protestën e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, ditën e nesërme në selinë e Partisë Demokratike.

 

Në njoftimin e saj, ambasada i bën thirrje qytetarëve të saj që të shmangin tubimet. 

“Mesazh për qytetarët amerikanë: Protesta e planifikuar më 8 janar 2022
Vendndodhja: Tiranë: Selia e Partisë Demokratike

Data/Ora: E shtunë, 8 janar 2022, duke filluar nga ora 12:00
Qytetarët amerikanë njoftohen se një grup ka bërë thirrje për protestë në selinë e Partisë Demokratike.
Qytetarët amerikanë këshillohen të shmangin çdo tubim të madh në qytet. Ndërsa shumë organizime të mëdha publike mund të zhvillohen në mënyrë paqësore, disa situata mund të ndryshojnë shpejt dhe në mënyrë të paparashikueshme dhe pjesëmarrësit mund të zhvendosen në pjesë të tjera të qytetit.
Monitoroni mediat lokale për informacionet më të fundit dhe ndiqni udhëzimet e autoriteteve lokale të zbatimit të ligjit.
Shmangni tubimet e mëdha dhe çdo zonë ku demonstratat janë të pashmangshme ose në vazhdim”, thuhet në njoftimin e ambasadës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Djali kishte një shenjë në fyt”/ Flet daja i fëmijës që humbi jetën në kopsht

Publikuar

-

Nga

cna kronike

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Fier, ku një fëmijë 3-vjeçar ka humbur jetën në kopsht.

Në një prononcim për Abc news, daja i fëmijës ka rrëfyer se si çdo mëngjes është dërguar fëmija në kopsht dhe më pas i kanë marrë në telefon duke thënë se fëmija nuk është mirë.Ndërkohë sapo ka mbërritur në urgjencën e spitalit ka folur me mjekun që kishte ndjekur rasti dhe ai i kishte pohuar se fëmija kishte shkuar pa shenja jete dhe me një shenjë në fyt.

LEXO EDHE:  Viziton të lënduarit te Trauma/ Basha i prerë: S’do mungoj kur Rama dhe Veliaj të japin llogari para ligjit

LEXO EDHE:  LSI djeg mandatet/ Bashkohet me Bashën

E kemi dërguar në mëngjes në kopsht fëmijët dhe vetëm se marrim lajmin se djali është keq. Kur shkuam në urgjencë kam takuar doktorin që ishte munduar që të kthente në jetë djalin dhe më tha se fëmija i kishte shkuar pa jetë. Ndër të tjera më tha se kishte një shenjë në grykë duam drejtësi për këtë”, ka thënë daja./ A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Është mafioze, e poshtër, djali im duhet t’ia këpusë frenat/ Nusja përballet live me vjehrrit

Publikuar

-

Nga

Në studion e emisionit me “Zemër të Hapur” të gazetares Evis Ahmeti, u trajtua konflikti i familjes së Kasem jugut, mes vjehrrit, vjehrrës dhe nuses.

 Nusja: Nuk është e vërtetë që vjehrra më ka marrë si nuse për djalin. Unë kam qenë 26 dhe ai 22. Ne jemi parë me njëri tjetrin në Elbasan para 9 vitesh, u takuam vetëm një herë dhe atë dit? u shtrua tryeza për tu fejuar. Babi vendosi për mua, s’kam mbështetje ai është mbështetja ime. Kam dashur që të vazhdoja shkollën, ai ishte kismeti, vendosi babai im dhe përfunduam këtu ku jemi.

Atë ditë u pamë atë ditë u vendos gjithçka. Qëndruam 6 muaj në fejesë, edhe kësaj kohe kam pasur shumë probleme me vjehrrin dhe vjehrrën. Ata janë shumë egoist me mua, shajnë, ofendojnë pa lidhje. Unë me shumë vështirësi po kaloj jetën duke thënë pse u gdhi e pse u ngrys. Jemi shumë ngushtë brenda shtëpisë, është e pamundur mes atij konflikti.

As babit si kam treguar për këtë konflikt pasi nuk kam dashur ta shqetësoja. Nuk u divorcova që në fejesë, sepse na vriste opinioni shumë. Djali tjetër, pra kunati im, është martuar dhe është larguar në banesë veç. Kur erdha nuse në atë shtëpi ishim të gjithë bashkë edhe kunati. Me burrin kam marredhënie të mirë, as nuk më shan as më ofendon.

Unë punoj shumë edhe dru çaj si burre, edhe kur punonim të dy ne burre edhe grua ja jepnim lekët vjehrrit sepse ai i menaxhonte dhe mua nuk më plotësonte asnjë dëshirë. Komshia ime më ka mbështetur dhe nuk e kam vjehrrë. Unë kisha sherr në shtëpi dhe merrja fëmijët dhe i çoja te kjo komshija. Unë nuk e kam ditur që këta kishin marr një kredi dhe shtëpia doli në ankand.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha nxjerr videon dhe thumbon Ramën/ “O kapedan, ç’i do mbrapa gjithë këto fuoristrada”

LEXO EDHE:  Si dhe pse na duhet nesër protesta

Asaj kohe nuk e dija çdo të thotë kredi, por ne na erdhi letra që dilni jashtë, i them burrit që të merrnim vjehrrin dhe vjehrrën se kishin shkuar në Itali. S’kishim ç’të bënim, sepse do vinte të na nxirrte policia. Kur ata nuk ishin në shtëpi unë me bashkëshortin jetonim të qetë.

Vjehrri dhe Vjehrra: Ne këtu kemi ardhur për hall dhe ato video që ju po shfaqni nuk jemi ne, edhe këtë video se kuptoj se kush e ka bërë.Evis Ahmeti: A jeni ju në atë video zonjë?

Evis Ahmeti: A është mbesa juaj ajo që po thotë “shkoj që tani unë” ?

 Vjehrra: Ajo është shtëpia jonë, ajo mbesa jonë ka bërë gabim që ka filmuar

 Vjehrri: Kjo është kriminele, kjo është hajdute, nuk e dua më në jetën time, kjo është për te 5, ka mbaruar si njeri për mua. Djali im po të ishte burre ja këpuste frenat.

 Evis Ahmeti: A janë fjalët tuaja këto Z.Kasem?

 Vjehrri: Po unë jam!Kjo është mafioze moj, është e poshtër.

LEXO TE PLOTE