Connect with Us

Gjykata “rrëzon” Sandër Lleshajn/ Artan Hoxha: CNA.al nuk ka shpifur

Politikë

Gjykata “rrëzon” Sandër Lleshajn/ Artan Hoxha: CNA.al nuk ka shpifur

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës, e cila rrëzoi padinë e ish-ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, ndaj CNA.al.

Në një postim në rrjetet sociale, Artan Hoxha shkruan se gjykata tregoi sot se CNA.al nuk shpifi në lidhje me blerjen dhe koston e një makine luksoze, nga Sandër Lleshaj, në kohën e pandemisë dhe pas tërmetit.

Gjykata vendosi se CNA.al nuk ka shpifur per menyren e blerjes dhe koston e larte te BMW-se se famshme, të ish-ministrit të brendshem, Lleshaj.

Gjithsesi, BMW-ja vazhdon të jetë në detyre, tashme në sherbim të ministrit të ri të brendshem…

LEXO EDHE:  Paralajmëron Artan Hoxha/ “Në Elbasan do ketë goditje tjetër, lutem mos jetë në ambiente të hapura”

Po keto shpenzimet gjyqëesore mund t’i kishit përdorur më me nikoqirllek!!!!

Përshembull ato 3 milione lekët e shpenzimeve gjyqëesore qe do ti paguaje pala paditese, mund t’i kishit kaluar CNA.al, sepaku do kishte paguar rrogat mujore të stafit…”-shkruan Artan Hoxha./CNA.al

CNA.al mposht ish-ministrin e Ramës/ “Kapteri” bie me gjykatë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pasojat politike që vijnë pas konfliktit Basha-Berisha në PD

Publikuar

-

Nga

cna politike

Përçarja mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës pritet të sjellë dhe një çarje të grupit parlamentar të Partisë Demokratike.

Nisur nga pozicionimi i deputetëve deri tani, Basha mund të ketë një grup prej 37 deputetësh ku janë një pjesë të cilët nuk janë shprehur publikisht në mbështetje të tij.

Nga ana tjetër, pjesë e grupit të Berishës janë 14 deputetë të cilët kanë dalë krah tij ose që janë përjashtuar nga funksionet në PD. Tomor Alizoti, deputet i PD, deri tani është kritik ndaj Bashës por nuk ka një pozicion të qartë rreshtimi.

Ndërsa 7 deputetë të dalë nga lista e PD janë emra të aleatëve të saj. Pjesa tjetër e parlamentit janë 4 deputetë të LSI dhe 74 të mazhorancës qeverisëse.

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i avokatëve/ Gjykata e Korçës drejt kolapsit

LEXO EDHE:  Pse na duhet ky intelektual?/ Të gjitha rastësitë e drogës i ndodhin Ylli Ndroqit

Oerd Bylykbashi, deputeti i Partisë Demokratike, thotë se nuk ka një ndarje të grupit parlamentar. Sipas tij Basha nuk mund t’i përjashtoi nga grupimi.Deputeti i Qarkut të Durrësit tha se “problemi” është tek ata që e cilësojnë veten “deputetë të Bashës” dhe jo “deputetë të PD”.

Politologu, Ermal Hasimja thotë se politikanët me integritet brenda PD nuk duhet ta lënë partinë në dorë të konfliktit mes Berishës dhe Bashës.

Studiuesi, Blendi Ceka shprehet se shumë figura të PD në 30 vite janë kthyer në zgjatim të dy liderëve.

Studiuesi, Redi Shehu u shpreh se “dy grupimet brenda PD do të bëjnë më shumë opozitën e opozitës se sa opozitën e mazhorancës”./ Euronews

LEXO TE PLOTE

Politikë

“E shpëtoi kokën falë Edi Ramës”/ Bushati “shpërthen” ndaj Bashës: Ka detyrim të shpjegohet për…

Publikuar

-

Nga

Analisti Andi Bushati ka “shpërthyer” ashpër ndaj Lulzim Bashës. Në një intervistë televizive, Bushati u shpreh se Basha e shpëtoi kokën e tij falë Edi Ramës, ndërsa ka shtuar se kryetari i shkarkuar i PD ka detyrim të shpjegojë refrenin që përsërit prej 6 viteve për Policinë e Shtetit.

Sipas tij, policia është sjellë në protestën e 8 janarit njësoj si në ccdo protestë tjetër, por tashmë që ishte në favor të Bashës ai mbylli gojën dhe i përgëzon.E shpëtoi kokën falë Edi Ramës. Pasi shpëtove kokën, a kishe detyrim të shpjegoje refrenin që ke 6 vjet që e përdor, policia e sandër kimiku? Policia, me të drejtë i shpëtoi kokën, u soll njësoj si në ccdo protestë tjetër. Basha në këtë moment mbylli sqepin dhe u bë njësh me policinë e Sandër Kimikut dhe Ardi Veliut. Kur policia rreh për llogarinë time, është e mirë, kur rreh për llogarinë e dikujt tjetër është e keqe, kjo është qesharake”, tha Bushati./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha “lëshon” Bardhin për të mbuluar aferat/ Ia kalon topin Bashkisë për ndërtimin e kullave në PD

Publikuar

-

Nga

cna politike

Pasi në media qarkulloi projekti i ndërtimit të kullave në selinë e PD, Lulzim Basha ka lëshuar Gazment Bardhin për të mbuluar aferat e tij.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Bardhi është përpjekur të justifikohet duke ia kaluar topin Bashkisë dhe duke bërë përgjegjës kryetarin e Bashkisë, Erion Veliaj.

Ndër të tjera ai thekson se prej kohësh Bashkia e Tiranës është kthyer në një lavatriçe pastrimi parash.

Nëse projekti është real, është hera e parë që dëgjojmë këtë. PD ka selinë e saj ka në përdorim për 99 vjet sipas kontratës.  

Bashkia e Tiranës prej kohësh është kthyer në një lavatriçe pastrimi parash. Përveç Erion Veliaj këtë informacion e ka Sali Berisha.LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon ku ndodhet familja e "Babales"

LEXO EDHE:  Foto+Video-Skandali me makinën 100 milionëshe/ Sandër Lleshaj zbarkon në Korçë me BMW luksoze

Të vetmit që kanë informacion janë dy Erion Veliaj dhe Sali Berisha .

Njerëz afër zotit Berisha e kanë publikuar disa orë përpara se media. Politikanë që janë të angazhuar në lëvizjen e zotit Berisha.

Unë nuk komunikoj me Erion Veliaj, është Sali Berisha.

Jo ka një lidhje për kthimin dhe kompensimit të pronave. Ajo vazhdon të jetë pronë shtetërore. E kemi në përdorim nga shteti shqiptar me një kontratë prej 99 vjetësh”, ka thënë Bardhi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE