Connect with Us

Shkatërrohet organizata e kokainës së tre vëllezërve shqiptarë/ Zbardhen emrat e  të arrestuarve

Aktualitet

Shkatërrohet organizata e kokainës së tre vëllezërve shqiptarë/ Zbardhen emrat e  të arrestuarve

Publikuar

-

/
cna lajme kronike

Tetë persona kanë rënë pranga për trafik kokaine në Itali.

Një operacion i ndërmarrë, mëngjesin e të martës,  në shtetit Italian, ka shkatërruar një rrjet droge, ku bënin pjesë e edhe shqiptarë.

Rrjeti në fjalë drejtohej nga tre vëllezër shqiptarë dhe  qarkullonte 3 mijë deri në 5 mijë euro në ditë, me trafikun e kokainës në zonën e L’Auqilas.

Në pranga kanë përfunduar dy shqiptarë të Kosovës, Mujadin Dashi, 34 vjeç dhe Ermir Bela 29 vjeç, një shtetas maqedonas, Avni Pascu, 27 vjeç,  rumuni, Andrei Gavril Cotlet, 25 vjeç dhe një vajzë shqiptare Brunilda Xhafa, 27 vjeç.

LEXO EDHE:  Prostitucion dhe vjedhje/ Arrestohet shqiptari në Itali

Personat e mësipërm janë lënë në arrest me burg.

Ndërsa në arrest shtëpie  janë lënë Alesio Xhafa, 21 vjeç dhe Idajet Saliaj, 32 vjeç, si dhe italiani e Angelo Lauria, 27 vjeç./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Berisha i vendosur/ Nesër hapen dyert e PD

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar se nesër do të hapen dyert e selisë së PD.

Në një deklaratë për mediat, Berisha theksoi se nuk ka asnjë diskutim që nesër do hapen dyert.Nuk ka asnjë diskutim që dyert do të hapen. Në mënyrën më të vendosur selia do t’u kthehet demokratëve nuk ka blind që mund të pengojë demokratët shqiptarë. Çdo blind që është vendosur në këtë ndërtesë do të parkohet në një kamion dhe të vendoset afër shtëpisë së tij që Lulzim Brava të bëjë ctë doje më te nuk është ndërtesë e një grupi teorrist, por e PD”-tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Grupe të armatosura në selinë e PD/ Berisha: Ju bëj thirrje që ta dalin nga aty

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka shuar zërat  për dhunë në protestën që do të mbahet ditën e nesërme.

Ai iu ka bërë thirrje personave të armatosur që janë brenda selisë së PD-së që të dalin prej andej dhe të mos bëjnë mercenarin.

I ftoj ata të dalin nga selia të shkojnë në shtëpitë  e tyre, të mos bëjnë mercenarin se do të përballen me pasoja të rënda. Kemi emra,i kemi identifikuar, po përgjegjës për këtë është lulzim Basha, Lulzim brava, i cili nxjerr zëdhënrsin e tij dhe mashtron  se fotot e djeshme janë të dy viteve më parë”, është shprehur Berisha.

LEXO EDHE:  Kupola e San Gaudenzios solidarizohet me viktimat e tërmetit/ Ndriçohet për ditë me radhë nga ngjyrat kuqezi

LEXO EDHE:  Italia ashpërson masat/ 12 vite burg për ata që shkelin vetë-karantiniminI pyetur se sa do të zgjasë protesta, Berisha nuk ka dhënë ndonjë afat.

“Protesta nis nesër në orën 12 të realizojë qëllimin dhe ky revolucion paqësor nuk ndalet” është shprehur ai për gazetarët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandali/ Basha fut kriminelët në PD

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë sot gjatë një deklarate për mediat, para selisë së PD.

Berisha deklaroi se Basha ka futur në seli kriminelë.Sipas tij, kriminelë mbi të cilët rëndojnë akuza të forta, janë futur në selinë e PD, për të mbrpojtur Bashën.

LEXO EDHE:  Trafikonte drogë me një italian/ Ekstradohet nga Italia 50-vjeçari

Ka marrë në PD, kriminelë delikuentë që rëndojnë mbi shpatullat e tyre vrasje njerëzish, trafiqe kriminale, akte seriale, deri tek fanatizma dhe ekstremizma të dënueshme”-tha ndër të tjera Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE