Connect with Us

Helmimi nga uji në Krujë/ Qytetarët edhe sot drejt spitalit

Aktualitet

Helmimi nga uji në Krujë/ Qytetarët edhe sot drejt spitalit

Publikuar

-

cna lajme sociale

Situata e helmimeve në Krujë nuk ka ndryshime.

Raportohet se edhe ditën e sotme, raste të shumta janë drejtuar në spitalin e Krujës.

Banorë, të cilëve u janë shfaqur, shenjat e helmimit, sipas abc news, kanë kërkuar ndihmën e mjekëve, për shkak të gjendjes së rënduar.

Në krahasim me dy ditët e para, ka një rënie të fluksit të pacientëve, por situata ende mbetet shqetësuese./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kosova & Rajoni

Zaev bisedë telefonike me presidentin e sapozgjedhur të Bullgarisë/ Çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e sapo zgjedhur të Bullgarisë, Rumen Radev.

Lajmi është konfirmuar nga vetë kryeministri, i cili ka thënë se janë dakordësuar për të vazhduar dialogun mes dy vendeve për gjetjen e një zgjidhje mbi veton e vendosur në procesin e integrimit në BE.“Ramë dakord që Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut të vazhdojnë nëpërmjet dialogut dhe kuptimit të ndërsjellë të gjejnë zgjidhje në emër të ardhmërisë së përbashkët evropiane”, shkruan Zaev.

LEXO EDHE:  VIDEO-Incident në teatrin e Elbasanit/ Pas shfaqjes shpërthejnë qytetarët:Komunizmi është gjallë

LEXO EDHE:  Foto-Video/ Bashkia Kavajë fillon punimet në mes të sezonit turistik, pishat e rrëzuara bllokojnë rrugën

Zgjedhjet e sotme në Bullgari kanë një rëndësi të veçantë për Maqedoninë e Veriut, pasi me këtë hapet rruga e krijimit të një qeverie politike dhe marrjes së një vendimi “pro” çeljes së negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian.

LEXO TE PLOTE

Bota

Vazhdojnë protestat kundër masave për COVID-19 në vendet evropiane

Publikuar

-

Nga

Protestat në vendet evropiane kundër masave shtrënguese për të frenuar koronavirusin vazhduan gjatë natës dhe të dielën.

Pesë oficerë policie u plagosën në Holandë dhe të paktën 40 persona u arrestuan në tre provinca ndërsa protestat e dhunshme kundër kufizimeve vazhduan për të dytën natë radhas.

Autoritetet holandeze përdorën pompa uji, qen dhe forcat e policisë për të frenuar të rinj që u vunë flakën objekteve dhe hodhën fishekzjarre në trazirat më të rënda që kur një bllokim i plotë shkaktoi protesta në janar ku u arrestuan më shumë se 500 vetë.Në Bruksel mijëra njerëz u mblodhën sot në qendër të qytetit për të protestuar kundër forcimit të masave që synojnë frenimin e përhapjes së COVID-19. Shumë prej tyre protestuan gjithashtu kundër udhëzimeve këmbëngulëse për t’u vaksinuar dhe çdo hapi të mundshëm drejt vaksinimit të detyruar. për të imponuar injeksione të detyrueshme.

LEXO EDHE:  Koronavirusi!/ Urgjencat kirurgjikale tranferohen tek Trauma, ngrihen dy çadra jashtë spitalit

LEXO EDHE:  Plagoset me armë zjarri 65-vjeçari në Mamurras

Ndërkohë austriakët po shijojnë ditën e fundit nëpër lokale dhe tregjet e Krishtlindjeve para masave bllokuese që fillojnë të hënën për të frenuar një vale të katërt koronavirusi. Gjatë disa ditëve të fundit, ka pasur marshime në shumë vende evropiane, ndërsa qeveritë e këtyre vendeve vendosin masat shtrënguese./VOA

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘Kuvendi i demokratëve do jetë më 11 dhjetor’/ Berisha: Në datë 18 ka takim shoqata Basha-Bardhi!

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar me anë të një statusi në rrjetet sociale ku shkruan se Kuvendi i demokratëve do jetë më datë 11 dhjetor.

Berisha thekson se më datë 18 dhjetor do ketë takim shoqata Basha-Bardhi.

Ish-kreu i qeverisë, edhe në Foltoren e mbajtur me vajza e gra nga LDG deklaroi se Basha ka mbetur tashmë vetëm një shoqatë.

LEXO EDHE:  Foto-Video/ Bashkia Kavajë fillon punimet në mes të sezonit turistik, pishat e rrëzuara bllokojnë rrugën

LEXO EDHE:  Socialistët i kundërvihen Ramës/ “Dhe ne që të mbështesim po na shkakton të vjella”Postimi i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Kuvendi i demokratëv e do jetë më datë 11.

Më datë 18 ka takim shoqata Basha – Bardhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE