Connect with Us

Dimri po troket/ Kombinimet me trend që do na shoqërojnë gjatë këtij sezoni

Fashion

Dimri po troket/ Kombinimet me trend që do na shoqërojnë gjatë këtij sezoni

Publikuar

-

cna lajm fashion

Çdo vit, ngjyra që më së shumti mbizotëron dhe do të mbizotërojë për një kohë shumë të gjatë do të jetë e zeza. Të zezën do e gjejmë në çdo aksesor, këpucë, canta, shaje, pallto, pellush etj.

Gjithësesi duhet të kemi parasysh që jo vetëm e zeza është trend. Ka edhe disa kombinime të tjera ngjyrash që duhet ti kemi parasysh për të bërë kombinime gjatë sezonit që pritet të vijë, dimrit.

Kombinoni ngjyrat e hapura, si një fund ngjyrë pane, me ngjyrat klasike të dimrit, e kaltër ose kafe, jeshile apo e zezë, e kuqe apo blu.

Prezantuesja e njohur dinë si tërheqë vëmendje, me shumë stil edhe në ditët e ftohta - Indeksonline.net

Nëse ju pëlqejnë ngjyrat pastel, mos ndaloni vetëm tek ato pranverorët. Zgjidhni materiale të ngrohta me tonalitetet që dëshironi. Bluzë kashmiri me trëndafila nuk do të ishte keq.

LEXO EDHE:  Jepini fund atëherë kur …

Përzieni veshje të nuancave të ndryshme, por të të njëjtit tonalitet, si e kuqe qershi me të kuqen e hapur, një kombinim mjaft në modë ky.

Përdorni stampimet dhe ngjyrat e ngrohta, kombinohuni me peliçet, detajet prej lëkure tipike për dimër.

ebuy.al - Ju ben te lumtur - Fashion

Nëse ke dëshirë për diçka me vërtetë shumëngjyrëshe dhe të veçantë, vishni një pallto oversize ngjyra-ngjyra.

Nëse dëshiron vërtetë ta ekzagjerosh me ngjyrat, vishni një pellush me shumë ngjyra. Edhe veshjet me dantellë janë mjaft në modë. Por mos u fokusoni vetëm tek e zeza e zakonshme. Këtë dimër dantellat në modë janë të të gjitha ngjyrave./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Fashion

FOTOT-Preferoni çizme të gjata?/ 3 ide si t’i kombinoni

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Prej kohësh tashmë çizmat e gjata janë në preferencën e shumë vajzava dhe është kthyer në aksesorin më të kërkuar.

Për tu dukur bukur duhet të dimë si ti kombinojmë.

  1. Me xhinse

Ky është kombinimi ideal per tu dukur bukur dhe pët tu ndjerë rrehat. Vishni pantalloant xhins të preferuara dhe një bluze të ngrohtë dhe për tu dukur më stylish kombinoj me cizme të gjata.

LEXO EDHE:  Jeni të shkurtra? Mos u shqetësoni vajza, ndiqni këto këshilla dhe do të dukeni më e gjatë

LEXO EDHE:  Provokon me pozat e saj/ Njihuni me modelen më tunduese të Instagramit 

  1. Me një bluzë të gerë (oversize)

Një bluzë e gjërë ose një pallto apo xhup I madh është gjëja më e mirë që mund të bashkoheni me lcizmet tuaja deri në gju.

  1. Me një fund të shkurtër ose këmishë të gjatë

Këmishat minimaliste dhe fundet janë kombinimi më klasik i nje veshjeje me cizme. Pa diskutim që do dukeni shume  elegante./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

VIDEO- Dëshironi buzë të plota?/ Ndiqni këto truke të thjeshta

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Buzët e plota prej kohësh tashmë kanë qenë trend dhe me shumë mundësi do të vazhdojnë të jenë. Nuk keni pse të shkoni në kirurgu, ju mund ti keni këto buzë të plota duke ndjekur disa truke nga aktorja franceze Brigitte Bardot.

Në vazhdim po ju zbulojmë se si mund të keni buzë të plota sipas shembullit të Brigitte Bardot:

1– Gjithmonë kini kujdes që lapsi i buzëve t’i përshtatet ngjyrës suaj natyrale të buzëve, përkatësisht ngjyrës së buzëkuqit të cilin planifikoni ta përdorni, në mënyrë që të arrini pamje natyrale të buzëve.

2– Bëni me laps buzët nga këndi i jashtëm në drejtim të anës së brendshme mbi skajin e buzëve në mënyrë që vizualisht t’i shtoni vëllimin e tyre.

LEXO EDHE:  Foto/ Këpucët më në modë për vjeshtën e 2017

LEXO EDHE:  Të duhen vetëm këto marifete të vogla për t'i dhënë fund ankthit3– Francezet janë të njohura për stilin e tyre decent dhe grimin suptil. Mos e teproni me vizatimin e harqeve të buzëve, sepse nuk do të jeni të kënaqura me rezultatin përfundimtar.

4– Plotësoni skajet e buzëve me buzëkuq, por me ndihmë të brushës. Nëse keni problem me vizatimin e linjave të rrafshëta, buzëqeshni.

Në këtë video të grimit të artistes Charlotte Tilbury zbuloni se si mund t’i bëni më të plota buzët sipas shembullit të Brigitte Bardot./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTOT- Do guxonit?/ Trendet e fundit të fustaneve të nusërisë

Publikuar

-

Nga

Të gjitha vajzat ëndërojnë për fustanin e bardhë të nusërisë ditën më të lumtur të jetës së tyre.

Ashtu si moda dhe trendet ndryshojnë për veshje dhe aksesorë, duket se i njëjti efekt ka ndodhur edhe në fustanet e nusërisë.Nga fustanet e shkurtëra, ngjyrat të tjera veç të bardhës, pantallonat etj, ju ftojmë të shikoni disa nga modelet më moderne të fustaneve./CNA.al

1.Fustane të shkurtëra.

2.Fustane me pupla

3.Me ngjyra

4.Fusatane me fije

5.Fustan me mëngë jashtë

6.Fustan, jo në fakt. Pantallona.

7.Me të çarë të theksuar

LEXO TE PLOTE