Connect with Us

“Tipa të tillë, larg”/ Vazhdojnë thashethemet për Semin dhe Donaldin brenda “Big Brother”

Showbizz

“Tipa të tillë, larg”/ Vazhdojnë thashethemet për Semin dhe Donaldin brenda “Big Brother”

Publikuar

-

/
cna lajm show

Semi dhe Donaldi duket se janë rikther sërish në endër të vëmendjes nga ana e banorëvë në “Big Brother”.

Pavarësisht se afrimiteti i tyre u sqarua ditën që Bora hyri në “Big Brother” dhe takoi dyshen, duket se banorët e tjerë vazhdojnë ti “sulmojnë”

Ka qenë Iiri ai që së fundmi  ka rikthyer në vëmendje për disa prej banorëve debatin mes tij, Semit dhe Donaldit.

Ai është shprehur i revoltuar në lidhje me  fjalorin dhe akuzat e bëra nga dyshja në lidhje me banorët e tjerë.

‘’Për mua çfarë nuk tha, për Ardititn, për Monikën, për Palomën. Gjithësesi më bëri mirë si periudhë pasi arrita të njoh fytyrën e vërtetë të dikujt që e konsideroja shok’’,- tha Iliri.

LEXO EDHE:  FOTO- “Të ka rënë një nur”/ Ndjekësit nuk ndalin komplimentat ndaj Arbanës

‘’Kur bëhen votimet e të preferuarve, ata të dy zgjedhin Kledin. Pse nuk votojnë njëri-tjetrin? Sepse duan që ë afrojnë sa më shumë persona’’,- vazhdoi ai.

Kjo frazë e thënë nga Iliri u përforcua nga Paloma e cila u shpreh “Tipa të tillë si ata të dy në jetën e përditshme unë i mbaj larg. Për mua karaktere të tilla janë vjellje”./CNA.al

cna lajm show

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

E papritur/ Donaldi-Beatrixës: Nuk dua ta humbas Borën…

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Trekëndëshi Donaldi-Bora dhe Beatrix është kthyer në çështjen më të përfolur të momentit.

Gjatë spektaklit të mbrëmjes së djeshme të “Big Brother Vip”,  kjo temë u diskutua shumë gjatë dhe dyshaj Donaldi-Beatrix kanë nisur ta shohin me një sy tjetër lidhjen e tyre.

Ata janë parë shpesh herë bashkë duke biseduar, madje në një moment dëgjohen duke diskutuar edhe lidhjen e Donaldit me Borën.

LEXO EDHE:  Tronditëse/ Pasi rrëfeu se ishte dhunuar nga burri, Paloma tregon një tjetër episod të dhimbshëm

LEXO EDHE:  Nga më të frikshmit deri tek më të çuditshmit/ Si u veshën VIP-at, për Halloween

Ajo që ra më së shumti në sy ishte momenti kur Donaldi u shpreh se nuk dëshiron ta humbasë duke ju referuar kështu Borës.

Pjesë nga biseda:Beatrix: Është normale ka qenë një histori e bukur. As nuk bëhet fjalë.

Donaldi. Po ka qenë shumë e bukur, realisht.

Beatrix: E kuptoj.

Donaldi: Dhe nuk dua ta humbas./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Gjuha e urrjetjes në rrjetet sociale/ Olta Boka: Televizioni nuk pyet kë përdor për të arritur qëllimet e veta

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Olta Boka ka reaguar pas komenteve negative dhe gjuhës së urrjejes që po përdoret në rrjetet sociale ndaj Beatrix Ramosaj dhe Donald Veshaj.

Përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, këngëtarja jep mesazhin e fortë për publikun, i cili përfshihet më shumë në ngjarje se vetë protagonistët.

Sipas Bokës televizioni nuk pyet se kë përdor për të arritur qëllimet e veta dhe se të vërtetën e dinë vetëm protagonistët, ndaj nuk duhet të gjykojmë.

Reflektim për publikun, i cili përfshihet në ngjarje më shumë se vetë protagonistët. E njoh ekranin që në vegjëli dhe më mjaftojnë aq eksperienca për të thënë që media e çon rrjedhën e ujit aty ku i leverdis! Nuk ka mëshirë, as për protagonistët e as për publikun. Madje për këtë të fundit sa më shumë drama, telenovela të krijojë aq më mirë.Televizioni nuk pyet se kë përdor për të arritur qëllimet e veta( shikueshmëria), përsa kohë individi i cili përdoret ka pranuar të bëhet pjesë e skemës. Skemë të cilën protagonistët e kuptojnë shumë vonë.

Televizioni të ngre, të ul, një ditë mbret, një ditë legen. Ajo që dua t’i kujtoni vetes , është të numëroni arsyet pse keni mbështetur dikë, të cilin sot e hodhët poshtë për shkak të një veprimi që mund të jetë ampolifikuar me qëllim për të arritur në këtë përfundim. Edhe nëse keni të drejtë mos veproni dhe ju njësoj si ai që po gjykoni! Ju po tradhtoni zgjedhjen tuaj të cilën në fillim e mbështetët në baza të forta arsyetimi.

Jepini më shumë besim zgjedhjes tuaj se ndryshe ktheheni në objekt manipulimi dhe humbni vetëdijen gjatë procesit. E gjithë diferenca është tek vëmendja që keni ndaj detajeve. Detaje që kur lidhen me njëra-tjetrin japin përgjigje logjike, por jo të sigurtën, sepse në fund të fundit të vërtetën e dinë vetëm protagonistët!”, ka shkrur ajo në status./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Big Mama banorja më e re e Big Brother Vip/ Fifi paralajmëron Arbana Osmanin

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e kaluar pjesë e Big Brother Vip janë bërë edhe personazhe të tjerë të njohur.Njëra prej tyre është këngëtarja Big Mama, ndërsa tjetri është sportisti Claudio Nika.

Hyrjen e Big Mamës në realityshow e ka mbështetur këngëtarja Filloreta Raçi, e cila dy javë më parë vendosi të largohej nga shtëpia.Në një postim, Fifi ka kërkuar nga Big Mama t’i hallakatë të gjithë banorët ndërsa ka paralajmëruar Arbana Osmanin duke shkruar në një postim:” Asgjë s’kam qenë unë, çfarë është kjo”.

LEXO EDHE:  Fjorentina dhe Olsi përcjellin mesazhe për njëri tjetrin në rrjetet sociale

LEXO EDHE:  FOTO- “Të ka rënë një nur”/ Ndjekësit nuk ndalin komplimentat ndaj Arbanës

Kujtojmë se Fifi është komentuar shumë në rrjetet sociale për qëndrimin e saj në Big Brothter ku ka patur shpesh herë një gjendje shumë të rënduar emocionale, e cila u bë shkak që ajo të largohej nga programi në gjysmë të lojës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE