Connect with Us

Horoskopi për ditën e sotme, 26 tetor 2021

Politikë

Horoskopi për ditën e sotme, 26 tetor 2021

Publikuar

-

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 28 Shtator-04 Tetor

Dashi

Një letër apo telefonatë pasionante mund të vijë nga një mik i ngushtë ose një partner romantik. Tregohuni i sjellshëm! Nëse keni menduar të shkruani, kjo është dita. Imagjinata juaj po fluturon nga kreativiteti. Lërini fjalët të rrjedhin dhe mos u kapni shumë me gramatikën dhe strukturën tani.

Demi

Mund të keni një talent artistik që nuk e keni shfrytëzuar ende. Sot mund të ndodhin ngjarje që ju bëjnë të dëshironi të provoni gjëra të reja. Kjo është një kohë e mirë, pasi frymëzimi juaj është i lartë. Mos e gjykoni veten shumë ashpër nëse përpjekjet tuaja nuk përputhen plotësisht me pritjet tuaja.

Binjakët

Anëtarët e familjes mund të dëshirojnë të bëjnë ndryshime në shtëpinë tuaj, të tilla si rimodelimi, ridekorimi ose mobilimi, por mund të ketë mosmarrëveshje rreth ndryshimeve të nevojshme. Të gjithë do të kenë një ide të ndryshme. Kjo nuk është një ditë e mirë për të bërë plane të tilla.

Gaforrja

Keq komunikimi me një partner romantik mund t’ju bëjë që të shkruani ose lexoni poezi dashurie ose një histori të një lloji tjetër. Është më e rëndësishme që të pastroni keqkuptimin me personin e veçantë në jetën tuaj. Mos lejoni që pasiguria juaj t’ju pushtojë.

Luani

Një mik apo grup i ngushtë me të cilin jeni lidhur mund të ketë probleme me paratë. Mund t’ju kërkohet të ndihmoni, por kini kujdes. Është e dyshimtë që personi ose organizata do të jetë në gjendje t’jua kthejë ato. Një synim për të cilin keni punuar mund të ngecë. Merrni një ditë pushim dhe më pas rregulloni gjithçka.

Virgjeresha

Ju pëlqejnë njerëzit që ju rrethojnë, por ndonjëherë mund të jeni shumë kritik. Sot mund ta keni të vështirë të integroheni në një grup. Dinamika e grupit mund të mos ju tërheqë. Gjithçka që dëshironi të bëni është të shkëputeni. Përpiquni të gjeni vendin tuaj në grup.

Peshorja

Konfuzioni rreth çështjeve metafizike ose shpirtërore mund t’ju bëjë të kërkoni qartësi përmes hulumtimit. Biseda me miqtë mund të jetë e dobishme, por është e rëndësishme të mbani mend se ata mund të jenë aq të hutuar sa ju. Diskutimet dhe teknologjia interesante do të bëjnë ndryshimin.

LEXO EDHE:  Horoskopi 2017

Akrepi

Një lloj i ri lidhjeje mund të krijohet me dikë që e konsideroni mik. Ndoshta zbuloni një interes të ndërsjellë ose papritmas shihni mikun tuaj në një sfond të ri. Kjo mund të jetë e bukur, por përpara se të ndërmerrni ndonjë angazhim, përpiquni ta njihni pak më mirë personin. Ju mund të mos e shihni atë në mënyrë objektive.

Shigjetari

Diçka e rëndësishme për ju po ndryshon. Mund të jetë një karrierë ose një marrëdhënie romantike. Konfuzioni mund të mbizotërojë në mendimet tuaja sot. Ju nuk jeni të kënaqur me një të ardhme të pasigurt. Ju duhet ta mendoni shumë këtë përpara se të merrni një vendim.

Bricjapi

Një siklet fizik mund t’ju bëjë të ndiheni jo mirë. Me shumë mundësi nuk jeni vërtet i sëmurë. Jeni të lodhur dhe të stresuar, por mund t’ia dilni mbanë gjatë ditës. Zhgënjimi me dikë që e keni admiruar mund të jetë gjithashtu në mendjen tuaj.

Ujori

Një takim romantik i shumëpritur mund të anulohet ose të jetë më pak shpërblyes nga sa kishit shpresuar. Dyshimet për të ardhmen e kësaj marrëdhënieje mund të lindin. Kjo nuk është dita për të marrë ndonjë vendim përfundimtar për çështje serioze. Prisni disa ditë derisa të ndiheni pak më të sigurt dhe më pas vendosni.

Peshqit

Një vizitor në shtëpinë tuaj mund të sjellë informacion jo të besueshëm. Mos e merrni me vlerë nominale çfarëdo që thotë ky person. Sa i përket romancës, pasionet tuaja janë të larta dhe nevoja juaj për intimitet është e njëjtë. Nuk ka gjasa që sot të keni ndonjë takim vërtet romantik, të paktën të kënaqshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Po na bëjnë dërr dërr me teori koti”/ Ylli Manjani ka një thirrje për mbështetësit e Bashës

Publikuar

-

Nga

Ylli Manjani ka dalë ditën e sotme një thirrje ndaj mbështetësve të Lulzim Bashës, të cilët gjatë ditës së djeshme kanë dalë njëri pas tjetrit me deklaratat e tyre kundër FRPD dhe LDG.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Manjani shkruan se mbështetësit e Bashës mos dalin me teori koti, por t’i kërkojnë kryeopozitarit të mbledhë forumet, për të diskutuar krizën e brendshme.

Postimi i plotë i Manjanit:

Këto demokratët e Lulit, që vetëm në facebook i njohim, mos na bëjnë dërr dërr me teori koti, por ti thonë Bosit të tyre të mbledhë forumet. Të marrin vendime politike si qytetarë civile dhe jo si ushtarë të Duçes. As si nxënës të Enverit.

Të mbledhin forumet e të debatojnë sa të duan me njëri tjetrin. Të marrin vendime dhe të na tregojnë ne të tjerëve se kush është shumica.

Tangërlleqet me shprehjet fashiste “unë vendos”, apo “nuk lejoj forumet e partisë të mblidhen”, apo me “llum antiamerikë”, apo “llum tranzicioni”, janë luks i tepruar për vendin që ka nevojë ulëritëse për opozitë.

Në momentin që flasim, Lulzim Basha është autor i këtyre frazave autokratike të tipit fashist, si dhe nismëtar i disa nismave ligjore me natyrë marksiste e komuniste.LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 16 Korrik 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 21 korrik 2017

Sigurisht, jo vetëm që nuk e ndjekim më në këtë pisllëk politikë që bën, por jemi të interesuar që të shporret një orë e më parë nga drejtimi i PD sepse mund t’i sjellë dëm edhe më të rëndë vendit, me idetë komunisto populiste që artikulon.

Një PD me ide komuniste të drejtim u shoftë sa më shpejt!

Nëse Luli dhe të tijët, mendojnë se përfaqësojnë PD me këto ide, kanë barrën të na tregojë që janë shumica e asaj partie.

Ata që dërrdërrllojnë në FB se Luli u zgjodh nga anëtarësia, ju them se për Të ka votuar edhe Berisha.

Tani me Berishën dhe me mbështetësit e Tij përballë, duhet të na e provojnë se janë shumica. Rregulli civil e demokratik e vendos këtë barrë llogjike. Sundimi autokratik jo.

Ja kaq e thjeshtë është.

Të tjerat janë dërrdërrllëqe, që s’ja kemi ngenë të merremi me ta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ngacmoi seksualisht dy të mitutar/ Kushi: Drejtori i shkollës në Pogradec do përgjigjet para drejtësisë

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Adriatik Haxhillari, drejtori i shkollës në Pogradec që ngacmoi seksualisht dy nxënëse të mitura duke u shkuar mesazhe në celular dhe duke u bërë gjeste, do të vihet para drejtësisë. Kështu ka deklaruar ministrja e Arsimit Evis Kushi në një reagim në lidhje me ngjarjen e ndodhur në shkollën e fshatit Stropckë në Pogradec.

Ajo shprehet se në institucionet tona arsimore nuk do të ketë kurrë vend për njerëz që guxojnë të dhunojnë pafajësinë e fëmijëve tanë, qoftë edhe vetëm me fjalë apo mesazhe.

Drejtori i shkollës në fshatin Stropckë të Pogradecit do të përgjigjet përpara drejtësisë dhe sigurisht do të marrë dënimin e merituar, sepse në institucionet tona arsimore nuk do të ketë kurrë vend për njerëz që guxojnë të dhunojnë pafajësinë e fëmijëve tanë, qoftë edhe vetëm me fjalë apo mesazhe.LEXO EDHE:  Hiqni dorë! Këto shenja horoskopi janë më kokëfortat dhe nuk do t’i kuptojmë kurrë

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 21 korrik 2017

Por kjo ngjarje thekson rëndësinë dhe përgjegjësinë e lartë që ka shërbimi psiko-social në shkollat tona, i cili ndihmoi që rasti të identifikohet, trajtohet dhe referohet në institucionet kompetente, duke parandaluar degradimin e mëtejshëm apo ndonjë rrezik të mundshëm abuzimi e dhune ndaj të miturve.

Detyrë e jona emergjente është forcimi dhe përmirësimi i këtij shërbimi, në bashkëpunim të ngushtë me prindërit, komunitetin, institucionet dhe shoqërinë, për të parandaluar fenomene të tilla të rënda dhe krijuar një mjedis sa më të sigurt e miqësor për të gjithë nxënësit dhe mësuesit”, shkruan Kushi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto- Si asnjë herë më parë/ Qinda të rinj mbështesin Berishën

Publikuar

-

Nga

Kanë qenë qindra të rinj, të cilët kanë mbështetur Foltoren e ish kryeministrit Sali Berisha.

“Uragani” i demokratëve mbajti takimin me të rinjtë, për të folur për të të ardhmen dhe shpresën e vendit.

Ndërkohë CNA.al ka siguruar foto dhe video, gjatë takimit, ku duket se rinia i ka rezervuar një pritje madhështore ish-kryeministrit, të cilin e shohin si shpresë për rikthimin e PD-së në vlerat dhe parimet e saj demokratike.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 24-30 Korrik 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi, e Diel, 28 Mars 2021Në këtë takim është bashkuar ish drejtuesi i FRPD, Belind Këlliçi, kryesia, sekretariati dhe nënkryetarët e FRPD, organizata partnere e PD është e gjitha me Berishën./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE