Connect with Us

Foto-Kullat nuk ndalen/ Rrethohet Liqeni i Tiranës

Politikë

Foto-Kullat nuk ndalen/ Rrethohet Liqeni i Tiranës

Publikuar

-

cna lajme sociale

Një sërë projektesh vijojnë të jetësohen në kryeqytet, duke e cilësuar kështu Tiranën  një kantier të hapur për ndërtim. Bëhet fjalë kryesisht për godina të mëdha multifunksionale, të projektuara për zyra, qendra tregtare, hotele e ndërtesa për banim.

Nga fotot mëposhtme që po sjell CNA.al, shihet rrethimi i Liqenit të Tiranës me gardhe, për t’i hapur vend ndërtimit të kullave.

Tirana po përjeton një bum të lartë ndërtimesh, një pjesë e madhe e të cilave në zonën qëndrore të saj.

LEXO EDHE:  Rritja e çmimit të banesave/ Hoxha bën deklaratën e fortë: Industria e ndërtimit 'pastron' paratë

Kujtojmë se jo më gjatë se të premten e kaluar, dolën në dritë 17 vendimet e radhës të Këshillit Kombëtar të Territorit, ku jo vetëm në Tiranë, por në të gjithë Shqipërinë janë projektuar për ndërtim projekte të mëdha, duke nisur nga vila, hekurudha e porte./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Basha tallet me demokratët/ Janë ushtarë, Rama po u shkel syrin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kreu i PD Lulzim Basha nuk ka ndalur me akuzat e tij në drejtim të ish kryeministrit Sali Berisha.

Ndonëse pak kohë më parë ka deklaruar se Berisha ka shërbyer si tub oksigjeni për pushtetin e Ramës, sot deklaroi se Rama po u shkel syrin demokratëve, që Basha i quan ushtarë dhe sipas tij kërkon t’i fusë nën flamiurin e Berishës dhe t’i bashkohen Kuvendit të 11 dhjetorit.

Të gjitha këto pra janë tema të cilat do të diskutohen në Kuvendin e demokratëve dhe në Kuvendin për demokratët që është Kuvendi i datës  18.Sa i takon vijave të kuqe. Vija e kuqe nuk i caktoj unë, i cakton statuti. Është detyrimi i çdo demokrati dhe padiskutim është detyrimi i kryetarit të Partisë Demokratike ta zbatojë statutin në veçanti nëse dëmtohen interesat politike dhe elektorale  të Parisë Demokratike.

Pra, në qoftë se kemi jo thjesht një retorikë përçarëse, denigruese ndaj demokratëve, veprime të cilat shfokusojnë aksionin politik të partisë Demokratike kundër regjimit, që nga komisionet hetimore te amendamentet kushtetuese, veprime të cilat i bien ndesh interesave elektorale, afatshkurtër, afatmesëm, afatgjatë Partisë Demokratike dhe në qoftë se këto kulmojnë pastaj me veprime të tjera antistatutore dhe që dëmtojnë interesat politike të Partisë Demokratike, përpjekje për përçarje të Partisë Demokratike dhe jo vetëm kaq, por për angazhimin në këtë proces të  faktorëve të krimit të organizuar që Partia Demokratike dhe demokratët i kanë patur përballë me 25 prill sepse janë dhe mbeten ushtarët e Edi Ramës të cilëve Edi Rama u ka shkelur syrin për t’i futur nën flamurin e Sali Berishës në një betejë për interesa personale“, tha Basha për ABC News./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foltorja e Berishës/ Zbulohet qyteti ku do mbahet takimi i radhës

Publikuar

-

Nga

Lideri historik i demokratëve, ish kryeministri Sali Berisha do të zhvillojë ‘Foltoren’ e radhës në Librazhd.

Njoftimin e ka dhënë ai vetë me një postim në faqen në rrjetet sociale.

Njoftim!Diten e premte, date 19 nentor, ora 17:00, ne Pallatin e Kultures ne Librazhd mbahet foltorja: Per nje Parti Demokratike me te bashkuar, me te forte, me te hapur. Ftoj demokratet dhe demokratët te marrin pjese.

LEXO EDHE:  REPORTAZH- Pogradeci çel sezonin turistik/ Mundësia më e mire për të kaluar pushimet e verës

LEXO EDHE:  VIDEO. Ide e shkëlqyer/ Si të bëni një njeri prej dëbore

Vetem te bashkuar fitojme! sb

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Çmendet” Basha: Do përjashtoj Berishën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Çmenduritë politike të kreut në largim të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duket se nuk kanë fund.

Pasi bëri “vrasjen” e “babait të politik”, ish-kryeministrit Sali Berisha, duke e përjashtuar nga grupi parlamentar i PD, dhe duke përçarë Partinë Demokratike, tashmë duket se Basha nuk ka ndërmend të ndalet në çmendurinë e tij.

Së fundi në një intervistë mediatike, Lulzim Basha ka deklaruar se do të përjashtojë ish-kryeministrin dhe liderin historik të demokratëve, nga Partia Demokratike.

LEXO EDHE:  Mjaft me “Tokë e Xanun”/ Bashkia e Malësisë së Madhe i ‘vë vulën’ incidentit

LEXO EDHE:  REPORTAZH-Shirokë, festa e Shën Rrokut/ Shkodranët “ndahen” me LiqeninBasha e cilëson miting dhe organizim të paligjshëm thirrjen e Kuvendit Kombëtar në 11 dhjetor, dhe ka kërcënuar se do përjashtojë nga PD këdo që merr pjesë në të, përfshirë edhe Sali Berishën.

Pasi e hoqi nga grupi parlamentar, Basha kërkon ta përjashtojë Berishën, edhe si anëtar të PD.

Pra, Lulzim Basha do përjashtojë nga PD, themeluesin e PD. /CNA.al

LEXO TE PLOTE