Connect with Us

Bën simbolin e shqiponjës me duar/ Miss Serbia “masakrohet” nga serbët, plasin komentet në rrjet

Showbizz

Bën simbolin e shqiponjës me duar/ Miss Serbia “masakrohet” nga serbët, plasin komentet në rrjet

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Miss International Serbia, Valentina Petrovic, ka çmendur të gjithë serbët pasi ka bërë simbolin e shqiponjës me duar.

Fotografia e saj ku shihej pranë Miss Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kosovës  ka bërë xhiron në rrjetet sociale.

Menjëherë kanë shpërthyer komentet negative në rrjet ku shumë prej tyre e kanë quajtur një provokim.

Pa mend në kokë”, shkruan një komentues i pakënaqur.

Miss Serbia, pas kësaj ka kërkuar falje duke shpjeguar se nuk kishte qëllime të këqija.

Në një vrull euforie për festën, më ftuan të bëja një foto, qëndrova pranë vajzave për një kohë të shkurtër dhe ata më vunë duart se si të pozoja, nuk kisha qëllime të këqija, ishte një pakujdesi momentale dhe budallallëk, spontanitet. Dua t’u kërkoj falje pjesëtarëve të kombit tim, kompanisë sime, familjes sime, të cilët janë hutuar për shkak të fotos, pamaturisë sime dhe rënies në grackën e qëllimeve të këqija të dikujt tjetër”, ka thënë ajo./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

FOTO-Antonela harron praninë e kamerave/ Ekspozon pjesët intime

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Antonela, ish konkurentja e “Përputhen” dhe një nga banoret e shtëpisë së “Big Brother Vip” si duket ka harruar praninë e kamerave.

Në rrjet kanë qarkulluar disa foto ku duket Antonela, ndërkohë që bëhej gati për spektaklin e mbrëmshëm, ka ekspozuar para kamerës të brëndshmet pa treguar aspak kujdes.Në fakt, kujtojmë se ky nuk është rasti i parë që në shtëpi kanë ndodhur momente të tilla të sikletshme nga ana e banorëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

E papritur/ Donaldi-Beatrixës: Nuk dua ta humbas Borën…

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Trekëndëshi Donaldi-Bora dhe Beatrix është kthyer në çështjen më të përfolur të momentit.

Gjatë spektaklit të mbrëmjes së djeshme të “Big Brother Vip”,  kjo temë u diskutua shumë gjatë dhe dyshaj Donaldi-Beatrix kanë nisur ta shohin me një sy tjetër lidhjen e tyre.

Ata janë parë shpesh herë bashkë duke biseduar, madje në një moment dëgjohen duke diskutuar edhe lidhjen e Donaldit me Borën.

LEXO EDHE:  “O sa b….e mirë”/ Artan Hoxha ironizon Erion Veliajn pas angazhimit të Çiljetës me PS

LEXO EDHE:  Demokratët bëjnë 'copash' Bashën/ "S’ke moral as burrëri, ik shporru”

Ajo që ra më së shumti në sy ishte momenti kur Donaldi u shpreh se nuk dëshiron ta humbasë duke ju referuar kështu Borës.

Pjesë nga biseda:Beatrix: Është normale ka qenë një histori e bukur. As nuk bëhet fjalë.

Donaldi. Po ka qenë shumë e bukur, realisht.

Beatrix: E kuptoj.

Donaldi: Dhe nuk dua ta humbas./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Gjuha e urrjetjes në rrjetet sociale/ Olta Boka: Televizioni nuk pyet kë përdor për të arritur qëllimet e veta

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Olta Boka ka reaguar pas komenteve negative dhe gjuhës së urrjejes që po përdoret në rrjetet sociale ndaj Beatrix Ramosaj dhe Donald Veshaj.

Përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, këngëtarja jep mesazhin e fortë për publikun, i cili përfshihet më shumë në ngjarje se vetë protagonistët.

Sipas Bokës televizioni nuk pyet se kë përdor për të arritur qëllimet e veta dhe se të vërtetën e dinë vetëm protagonistët, ndaj nuk duhet të gjykojmë.

Reflektim për publikun, i cili përfshihet në ngjarje më shumë se vetë protagonistët. E njoh ekranin që në vegjëli dhe më mjaftojnë aq eksperienca për të thënë që media e çon rrjedhën e ujit aty ku i leverdis! Nuk ka mëshirë, as për protagonistët e as për publikun. Madje për këtë të fundit sa më shumë drama, telenovela të krijojë aq më mirë.Televizioni nuk pyet se kë përdor për të arritur qëllimet e veta( shikueshmëria), përsa kohë individi i cili përdoret ka pranuar të bëhet pjesë e skemës. Skemë të cilën protagonistët e kuptojnë shumë vonë.

Televizioni të ngre, të ul, një ditë mbret, një ditë legen. Ajo që dua t’i kujtoni vetes , është të numëroni arsyet pse keni mbështetur dikë, të cilin sot e hodhët poshtë për shkak të një veprimi që mund të jetë ampolifikuar me qëllim për të arritur në këtë përfundim. Edhe nëse keni të drejtë mos veproni dhe ju njësoj si ai që po gjykoni! Ju po tradhtoni zgjedhjen tuaj të cilën në fillim e mbështetët në baza të forta arsyetimi.

Jepini më shumë besim zgjedhjes tuaj se ndryshe ktheheni në objekt manipulimi dhe humbni vetëdijen gjatë procesit. E gjithë diferenca është tek vëmendja që keni ndaj detajeve. Detaje që kur lidhen me njëra-tjetrin japin përgjigje logjike, por jo të sigurtën, sepse në fund të fundit të vërtetën e dinë vetëm protagonistët!”, ka shkrur ajo në status./ CNA.al

LEXO TE PLOTE