Connect with Us

Aksident në Korçë/ Shoferi humb kontrollin, makina del nga rruga

Kronika

Aksident në Korçë/ Shoferi humb kontrollin, makina del nga rruga

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Mjeti ka dalë nga rruga në afërsi të fshatit Turan në Korçë.

Aksidenti ka ndodhur pak minuta më parë. Nga informacionet paraprake, bëhet me dije se mjeti ka humbur kontrollin, duke u rrëzuar në kanalin afër urës së Turanit.

Drejtuesi i mjetit ka qenë i vetëm në makinë, ndërsa ka marrë lëndime të lehta e po dërgohet drejt spitalit për kontroll.

LEXO EDHE:  Aksidenti i shkaktuar nga bora/ Ja detajet e reja

Policia është në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zjarr në katin e dytë të një banese/ “Shqiponjat” shpëtojnë dy të moshuarit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja” të DVP Elbasan, gjatë patrullimit në lagjen “Emin Matraxhiu”, Elbasan, kanë konstatuar zjarr në katin e dytë të një banese.

Punonjësit e Policisë kanë ndërhyrë menjëherë për të bërë të mundur shuarjen e zjarrit, që dyshohet se është shkaktuar për shkak të rrjedhjes së gazit nga një bombol.

LEXO EDHE:  Aksident në Durrës/ Drejtuesi i ‘Audit’ përplas 88-vjeçarin, zbulohet identiteti

LEXO EDHE:  Fiks Fare/ Aksidentohet i mituri, mjeku “harron” të plotësojë kartelënGjithashtu i kanë dhënë ndihmën e parë dy të moshuarve që ishin në banesë, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tentoi të përdhunonte një grua/ Vihet në pranga 39 vjeçari

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pukë ku një 39 vjeçar ka tentuar të përdhunojë një grua.  Policia njofton se e ka arrestuar 39 vjeçarin  për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura”

“Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Pukë u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura” mbetur në tentativë, i shtetasit E. U., 39 vjeç, banues në Pukë, pasi ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me dhunë, me një shtetase 43 vjeçe”, thotë policia.

LEXO EDHE:  Aksident në Durrës/ Drejtuesi i ‘Audit’ përplas 88-vjeçarin, zbulohet identiteti

LEXO EDHE:  Reforma e Drejtësisë/ Diskutohen masat antikorrupsion në KorçëMaterialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pukë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Si dështuan 10 operacione të FNSH-së dhe RENEA-s/ Emrat e të kërkuarve që i lanë me gisht në gojë

Publikuar

-

Nga

RENEA zbarkon në Peqin/ Arrrestohet një person, ja për çfarë akuzohet

10 operacione janë zhvilluar në qytetin e Elbasanit për kapjen e të shumëkërkuarve  Talo Çela, dhe Nuredin Dumani, të dy të akuzuar për disa vrasje të ndodhura në vendin tonë.

Burime për abcneës.al bëjnë me dije se operacionet janë zhvilluar nga FNSH dhe RENEA, por deri më tani nuk është gjetur asnjë gjurmë apo e dhënë për fshehjen e të dy shumëkërkuarve.

Sipas informacioneve mësohet se kontrollet janë zhvilluar në qytetin e Elbasanit, në Peqin dhe në njësinë Administrative  Luz të bashkisë së Kavajës.

LEXO EDHE:  Treni përplas autobusin e shkollës/ Disa të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

LEXO EDHE:  Reforma e Drejtësisë/ Diskutohen masat antikorrupsion në KorçëPër shkak të dekonspirimit të aksionit policor, këto operacione janë mbajtur sekret nga autoritetet  vendore.

Ndër të tjera burimi i ka pohuar ABC-së, se të gjitha kontrollet në banesa ku dyshohen qe strehohen të shumë kërkuarit janë kryer me vendim Gjykate.

Ndërkohë kujtojmë se Talo Çela dhe Nuredin Dumani sëbashku me disa persona të tjerë akuzohen për vrasjen e bujshme të 2 marsit të 2020 të 2 vëllezërve Viktor dhe Besmir Haxhia dhe vrasjen e të rinjve Dorian Shkoza dhe Anxhelo Avdia./abc

LEXO TE PLOTE