Connect with Us

Thellohet skandali i dhunës në Polici/ Rrëfehet 28 vjeçari: “Më morën telefonin dhe me goditën në kokë”

Kronika

Thellohet skandali i dhunës në Polici/ Rrëfehet 28 vjeçari: “Më morën telefonin dhe me goditën në kokë”

Publikuar

-

/
cna lajme kronike

28-vjeçari Amarildo Hoxha ka reaguar sërish në lidhje me dhunën e ushtruar ndaj tij nga Policia.

Ky reagim i tij vjen menjëherë pas një deklarate të policisë, në cilën thuhej se në fakt ky person vetëm ishte shoqëruar nga ana e tyre, si pasojë e mosdhënies së mjetit të identifikimit dhe fyerjeve e kanosjeve ndaj efektivëve.

28-vjeçari shprehet se kërkon drejtësi, për shkak se policia pasi i ka marrë telefonin dhe më pas ka nisur ta godasë nga koka.
Nga ana tjetër, policia më herët është shprehur se është dërguar një grup pune në Komisariatin e Policisë Lushnjë, me qëllim verifikimin e rastit dhe nisjen e hetimit disiplinor në rast se konstatohet tejkalim i kompetencave të punonjësve të Policisë në kryerjen e detyrës.

Rreth orës 04:40 të mëngjesit të datës 24.10.2021, kanë ndaluar mjetin me targa AA 935 CR ( me drejtues të identifikuar më pas si shtetasi A. H., 28 vjeç, banues në Drenovicë, Berat), i cili ka refuzuar të japë dokumentet e identifikimit, duke fyer dhe kanosur për jetën efektivët e Policisë.
Shërbimet e Policisë kanë bërë shoqërimin forcërisht të shtetasit A. H., në Komisariatin e Policisë Lushnjë. Duke qenë se edhe shërbimet e Policisë edhe shtetasi i shoqëruar kanë patur pretendimet respektive, është njoftuar Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Lushnjë, e cila ka vënë në dispozicion një oficer të Policisë Gjyqësore të Prokurorisë, për të kryer veprimet.
Nga ana e oficerit të Policisë Gjyqësore të Prokurorisë janë administruar kallëzimet e punonjësve të Policisë, kallëzimi i shtetasit A. H., këqyrja dhe vendimi i ekspertimit mjeko-ligjor për shtetasin A. H. Në përfundim të veprimeve procedurale, oficeri i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lushnjë ka komunikuar me Sallën e Komandimit pranë Komisariatit të Policisë Lushnjë, për të komunikuar veprimet hetimore dhe hetimin e këtij personi në gjendje të lirë.
Në lidhje me këtë rast, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka urdhëruar Drejtorinë e Standardeve Profesionale, për të dërguar një grup pune në Komisariatin e Policisë Lushnjë, me qëllim verifikimin e rastit dhe nisjen e hetimit disiplinor në rast se konstatohet tejkalim i kompetencave të punonjësve të Policisë në kryerjen e detyrës”, thuhej në deklaratën e policisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Foto-Shitën të dhënat e shqiptarëve për 20-30 mije lekë/ Ja kush jane 4 të arrestuarit për skandalin e pagave

Publikuar

-

Nga

Katër persona janë arrestuar në lidhje me skandalin e publikimit të të dhënave personale të qytetarëve shqiptarë. Të arrestuarit janë Eni Qirjako, Andi Agaraj, Klodian Sota dhe Endri Ikonomi.

Specialistja e IT Eni Qirjako e punësuar pranë AKSHI-t ka marrë listën e pagave dhe ia ka kaluar kolegut të saj Andi Agaraj, i cili më pas e ka shitur atë për 20-30 mijë lekë tek përmbaruesit privatë Klodian Sota dhe Endri Ikonomi.

LEXO EDHE:  Droga “del sheshit” në Tiranë/ Arrestohen 11 persona

LEXO EDHE:  Interpol Roma përgënjeshtron PD-në

Punonjësja e AKSHI-t i ka kaluar të dhënat në një USB të cilën ia ka dhënë kolegut të saj, i cili i ka shitur në këmbim të përfitimeve financiare.

Endri Ikonomi 

Eni Qirjako

Andi Agaraj

Klodian Sota

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ngjarja tragjike në kopshtin e Fierit/ Dyshohet se 3 vjeçari u mbyt me kapuçin e xhupit

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Velipojë/ 12 vjeçarja vret veten

Zbardhen të tjera detaje lidhur me ngjarjen tragjike të ndodhur në një kopësht privat në Fier, ku një fëmijë humbi jetën.

Dyshohet se fëmija ka ndërruar jetë si pasojë e mbytjes. Mësohet se ngjarja ka ndodhur gjatë kohës kur vogëlushi po përgatitej për të ikur në shtëpi ndërsa 3-vjeçari ka qenë duke marrë çantën e tij, teksa kapuçi i xhupit ka kapur në varësen e rrobave dhe për pasojë ai është mbytur.

LEXO EDHE:  Arrestohen shtatë persona në Tiranë/ Policia jep detaje

LEXO EDHE:  Interpol Roma përgënjeshtron PD-në 

Ka qenë edukatorja e tij ajo që e ka gjetur të miturin pa shenja jete. Aktualisht edukatorja ndodhet në polici, ku po jep dëshminë e saj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Djali kishte një shenjë në fyt”/ Flet daja i fëmijës që humbi jetën në kopsht

Publikuar

-

Nga

cna kronike

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Fier, ku një fëmijë 3-vjeçar ka humbur jetën në kopsht.

Në një prononcim për Abc news, daja i fëmijës ka rrëfyer se si çdo mëngjes është dërguar fëmija në kopsht dhe më pas i kanë marrë në telefon duke thënë se fëmija nuk është mirë.Ndërkohë sapo ka mbërritur në urgjencën e spitalit ka folur me mjekun që kishte ndjekur rasti dhe ai i kishte pohuar se fëmija kishte shkuar pa shenja jete dhe me një shenjë në fyt.

LEXO EDHE:  Kontroll blic në burgun e Fierit/ Policia sekuestron 20 celularë

LEXO EDHE:  Skandali me të dhënat private/ Rama konfirmon CNA.al

E kemi dërguar në mëngjes në kopsht fëmijët dhe vetëm se marrim lajmin se djali është keq. Kur shkuam në urgjencë kam takuar doktorin që ishte munduar që të kthente në jetë djalin dhe më tha se fëmija i kishte shkuar pa jetë. Ndër të tjera më tha se kishte një shenjë në grykë duam drejtësi për këtë”, ka thënë daja./ A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE