Connect with Us

Ronaldon s’e mbajnë nervat, figurë e keqe në derbin e Anglisë

Premier Liga

Ronaldon s’e mbajnë nervat, figurë e keqe në derbin e Anglisë

Publikuar

-

Figurë e keqe për Cristiano Ronaldon në Manchester-Liverpool, me yllin portugez që nuk mundi ta fshehë nervozizmin dhe irritimin në një sfidë poshtëruese për skuadrën e tij. Ishte ndeshja më e pritur në Angli dhe mbi të gjitha një klasike e madhe në një të dielë që propozoi supersfida në cdo cep të Europës, por sfida zhgënjeu pritshmëritë e United pasi manifestoi superioritetin e të kuqve që fituan 5-0, në një takim ku nuk pati garë dhe këtë e vërteton edhe fakti se pjesa e parë përfundoi 4-0 për skuadrën e Jurgen Klopp.

Liverpooli pasi kaloi në avantazh me Keitan që në minutën e pestë, thelloi diferencën me Diogo Jota dhe Salah, gjatë kësaj kohe një ndër yjet që pritej të shkëlqenin, Cristiano Ronaldo u pa shumë pak, dhe në shtesën e pjesës së parë u vu në dukje, por me një veprim aspak të denjë për të. Kur ishte duke luftuar për një top me Jones, Ronaldo fillimisht bëri një faull të pastër dhe më pas, kur kundërshtari ishte në tokë, e goditi dy herë me shkelm, një faull reagimi ky që pasqyron gjithë irritimin dhe furstracionin e Ronaldos, edhe pse i kushtoi vetëm një karton të verdhë për sa i përket aspektit teknik.

Edhe pse momenti është i vështirë, gjithsesi Ronaldo nuk dorëzohet, përkundrazi. Pas sfidës portugezi reagoi nëpërmjet rrjeteve sociale në një postim në të cilin shkruan.

“Ndonjëherë rezultati nuk është ai për të cilin luftojmë. Ndonjëherë hesapi nuk është ai që duam. Dhe kjo është tek ne, vetëm tek ne, sepse askush tjetër nuk ka faj. Tifozët tanë ishin, edhe një herë, të mrekullueshëm në mbështetjen e tyre të vazhdueshme. Ata meritojnë më mirë se kaq, shumë më mirë, dhe na takon neve ta dorëzojmë. Koha është tani!”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

Ralf Ragnik merr drejtimin e United: Jam i emocionuar

Publikuar

-

Nga

Mançester Junajtid zyrtarizoi Ralf Ragnik si trajnerin e ri të skuadrës. Ai do të mbjë këtë pozicion deri në fund të sezonit, ndersa foli edhe rreth aventurës së tij të re.

“Jam i emocionuar që po i bashkohem Mançester Junajdid dhe jam i fokusuar për të bërë një sezon fitues. Skuadra është e mbushur me talente dhe ka një miksim ndërjmet lojtarëve të rinj, por dhe atyre me eksperiencë.Objetkimi im në gjashtë muajt e ardhshëm është që të nxjerrë më të mirën e këtyre lojtarëve, individualisht por dhe si skuadër”.

Ralf Ragnik u emërua si trajner pas shkarkimit të Ole Gunar Solskjaer për shkak të rezultateve negative. 63 vjeçari ka drejtuar dhe Lajpcigun në Gjermani.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

“Ik tek Interi”, Lukaku këshillon shokun e skuadrës të transferohet në Serie A

Publikuar

-

Nga

Interi po garon në të gjitha frontet, Simone Inzaghi kërkon të ketë në dispozicion një kontingjent sa më të pasur lojtarësh dhe po pret përforcime nga merkato e janarit.

Drejtuesit e kampionëve të Italisë kanë vepruar shpejt dhe janë afër një goditje në prapavijë. Flasim për Malanga Sarr, qendërmbrojtësin 22-vjeçar të Chelsea, i cili mund të luajë edhe në krahun e majtë.

Francezi nuk po fiton besimin e Thomas Tuchel, i cili e ka aktivizuar vetëm një ndeshje në Premier League, atë ndaj Brentford në transfertë.

Mediet italiane shkruajnë se lojtari me origjinë senegaleze nuk u grumbullua nga trajneri gjerman për takimin e ditës së djeshme ndaj United në kampionat dhe përfitoiu të fluturonte drejt qytetit të modës për t’u marrë personalisht me këtë operacion.Kalimin tek Interi po e pret me padurim, teksa bëhet e ditur se Romelu Lukaku, me të cilin ka miqësi dhe të njëjtin agjent (Federico Pastorello), e ka këshilluar lojtarin defensiv të transferohet në Milanon zikaltër.

Interi e kërkon në huazim Sarr, “Blutë e Londrës” janë dakord dhe operacioni i transferimit të lojtarit në Serie A është çështje ditësh. Në akordin mes palëve pritet të përfshihet opsioni i blerjes së lojtarit nga Interi në fund të sezonit për një shumë rreth 15 milion euro.

Sarr dëshiron të luajë dhe është entuziast për kalimin te kampionët e Italisë, ndërsa Inzaghi shpreson që marrëveshja finale të arrihet sa më shpejt dhe të ketë lojtarin afrikan nën urdhrat e tij në muajin janar.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Emocione dhe spektakël! Chelsea dhe Man. United ndajnë pikët në “Stamford Bridge”

Publikuar

-

Nga

Chelsea dhe Manchester United kanë ndarë pikët në ndeshjen e cila u zhvillua Stamford Bridge në kuadër të javës së 14 të Premier League.

Ndeshje me surpriza në formacionet e të dyja skuadrave, pasi Ronaldo e Lukaku e nisën ndeshjen nga stoli.

Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, skuadrat u kujdesën duke e bërë lojën më së shumti ne mesfushë duke krijuar raste sporadike.

Në pjesën e dytë Manchester United zhbllokon rezultatin në minutën e 50 me Jadon Sancho, i cili shfrytëzon mirë një gafë të Jorginhos.Në minutën e 69, Ëan Bissaka bën një ndërhyrje naive ndaj Thiago Silvas brenda duke shkaktuar panallti e cila kthehet në gol nga kapiteni Jorginho.

Rezultatu 1-1 do të ishte rezultati përfundimtar i ndeshjes kryesore të kësaj në Premier League. Chelsea me 30 pikë vazhdon të mbetet në krye të klasifikimit, por tanimë vetëm një pikë larg City-t ndjekës, ndërsa Man United ngjitet në vendin e 8 me 18 pikë.

Shikoni   KËTU përmbledhjen e ndeshjes.

LEXO TE PLOTE