Connect with Us

Horoskopi i ditës, 24 tetor 2021

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 24 tetor 2021

Publikuar

-

Dashi

Forca juaj qëndron në rezervat tuaja të brendshme. Çfarëdo që të ndjeni zemërim, trishtim, keqardhje apo frikë, ju mund t’i përdorni këto ndjenja në avantazhin tuaj. Përqafoni ato si lëndë djegëse. Brenda vetes, do të gjeni fuqinë dhe energjinë për të qenë të suksesshëm.

Demi

Ndiheni sikur jeni përballë një pengese të pakapërcyeshme. Nganjëherë, presioni është aq i madh saqë jeni gati të hiqni dorë. Mos lejoni që ky presion t’ju shkatërrojë. Përdoreni atë për ta bërë veten më të fortë. Në dashuri mund të hasni në ndonjë pengesë.

Binjaket

Ka shumë energji fizike në dispozicionin tuaj tani. Kjo është e kombinuar me një fuqi të jashtëzakonshme përqendrimi dhe disipline që ju jep recetën e suksesit që po kërkoni. Besoni se i keni të gjitha brenda jush. Me paratë sot duhet të tregoni kujdes.

Gaforrja

Kini kujdes me atë që thoni. Fjalët tuaja mund të jenë kontradiktore. Mos e qëlloni veten në këmbë duke thënë gjëra që shkojnë kundër dëshirave tuaja personale dhe besimeve të brendshme. Sigurohuni që ajo që del nga goja, vjen nga zemra juaj.

Luani

Tensioni në punë lehtësohet ndërsa ju dhe një bashkëpunëtor problematik gjeni gjuhën e përbashkët. Kur zbuloni diçka me të cilën mund të lidheni të dy, ndjenja juaj e lidhjes do të lehtësojë çdo vështirësi, edhe në këtë kohë të distancës sociale.

Virgjeresha

Do të jeni të suksesshëm nëse përqendroheni vetëm tek gjërat pozitive. Përqendrohuni në atë që funksionon mirë dhe lëreni pas atë që nuk funksionon. Sa i përket dashurisë sot do të jeni në gjendje të bëni njohje interesante.

Peshorja

Sigurohuni që energjia juaj e luftëtarit të jetë nën kontroll. Mos ngurroni të përdorni forcën tuaj të jashtëzakonshme fizike sot, por sigurohuni që ajo është e drejtuar dhe e fokusuar në diçka pozitive, të dobishme dhe të shëndetshme. Energjia e dërguar në drejtime negative do të dështojë.

LEXO EDHE:  Ilir Beqja kundër Ramës/ Kodi Zgjedhor ka ende nevojë për të ndryshuar

Akrepi

Komunikimi me të tjerët mund t’ju dërgojë pikërisht aty ku duhet të jeni. Mundësitë e mëdha ju presin dhe ju do ta gjeni këtë mundësi kur të ndani përvojat tuaja, njohuritë tuaja, dëshirat dhe frikën tuaj me njerëzit që dëgjojnë zërin tuaj dhe lexojnë mesazhet tuaja.

Shigjetari

Ju duhet të besoni se çdo gjë që po ndodh në jetën tuaj të karrierës tani po ndodh për mirë. Nuk ka nevojë të dyshoni në veten tuaj, atë që jeni duke bërë ose ku po shkoni. Edhe pse rruga duket e gjatë dhe e pasigurt, do t’ia arrini qëllimit.

Bricjapi

Një problem i kahershëm mund të shkojë drejt zgjidhjes sot. Nëse ju dhe partneri juaj e keni humbur atë shkëndijë magjike që dikur karakterizonte marrëdhënien tuaj, atëherë përgatituni për një ngjarje që mund të duket shkatërruese në fillim, por që në fund do t’ju gëzojë.

Ujori

Ju kaloni shumë kohë duke u përpjekur të ruani një ndjenjë ekuilibri brenda vetes dhe në marrëdhëniet tuaja personale. Sot mund të lindë një situatë në të cilën ai ekuilibër prishet dhe ju mbeteni duke u përpjekur furishëm për të gjetur se çfarë të bëni më pas. Është më mirë të relaksoheni dhe të mos bëni asgjë.

Peshqit

Ju keni menduar për mundësinë e një marrëdhënieje me një person të caktuar për një kohë të gjatë, dhe shfaqet një mundësi unike në të cilën ju mund të provoni se sa plotësisht i dëshirueshëm dhe i mrekullueshëm jeni me të vërtetë. Ju mund të keni një mënyrë të çuditshme për ta treguar këtë, por kjo është krejtësisht e natyrshme. Eksperimentoni dhe do keni sukses./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 21 nëntor 202

Publikuar

-

Nga

cna horoskop

Dashi

Zakonisht ju pëlqeni një këndvështrim të butë romantik, sa i përket jetës suaj të dashurisë. Do të kënaqeni duke u takuar me të tjerët që kanë një qasje më eksperimentale ndaj dashurisë, dhe megjithëse kjo mund të mos çojë në asgjë të thellë dhe intime. Sot mund të bëni disa miq të ngrohtë dhe të mrekullueshëm.

Demi

Eksperimentimi në të gjitha nivelet është kryefjala e sotme. Nuk ka asnjë mënyrë që ju ose e dashura juaj të mund ta kaloni ditën në ndonjë mënyrë tjetër përveçse të provoni të gjitha llojet e gjërave të reja. Dilni nga rutina dhe veproni me spontanitet.

Binjaket

Idetë tuaja janë përrallore, por mënyra juaj për t’i zbatuar ato nuk është aq efektive. Përdorini këto ide për të çuar përpara karrierën tuaj. Bëhuni më praktik. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të merrni disa informacione interesante për një person që e pëlqeni.

Gaforrja

Ritmi i ditës është shumë i favorshëm për veten dhe punën tuaj. Të tjerët janë në gjendje t’ju mbështesin. Mos ngurroni të mbështeteni tek miqtë nëse ngecni në ndonjë mënyrë. Me ngadalë dhe qëndrueshmëri do të fitoni garën. Sa i përket dashurisë do të keni fat.

Luani

Edhe pse nuk do ta pranoni këtë për shumë njerëz, ju keni një qasje shumë eksperimentale ndaj dashurisë në një nivel të caktuar. Ju do të keni një nxitje për të eksploruar një mundësi pak më tej. Ju dhe një person i dashur mund të kënaqeni duke provuar disa teknika të reja emocionuese.

Virgjeresha

Mund të arrini deri në pikën që pothuajse të ndërprisni një lidhje të caktuar romantike. Nëse kjo është ajo që dëshironi, atëherë vazhdoni dhe bëni një pushim. Mendoni me kujdes përpara se të ndërmerrni ndonjë veprim të papritur ne raport me partnerin.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 17 shkurt 2019

LEXO EDHE:  Reshje shiu dhe bore/ Parashikimi i motit për sotPeshorja

Shumë nga ato që ju ndodhin në mënyrë romantike sot varen nga mënyra se si i komunikoni disa gjëra partnerit tuaj. Planifikoni përpara sa i përket karrierës! Mendoni gjërat përpara se të hidhni hapin e parë. Grackat mund të shmangen me zgjuarsi në punë.

Akrepi

Jeni një hap përpara njerëzve që ju rrethojnë. Në vend që të zhgënjeheni nga ritmi i tyre i ngadaltë, gjeni kohë për t’i nxitur ata në mënyrën tuaj të të menduarit. Jini të durueshëm, mbështetës dhe mirëkuptues. Të bësh këtë do ta përshpejtojë procesin dhe do t’i bëjë të gjithë më të lumtur.

Shigjetari

Jo të gjithë i shohin gjërat ashtu siç i shihni ju. Në mendjen tuaj, duket se të tjerët janë ngecur në epokat e errëta veçanërisht sot. Jepini atyre një pushim dhe përpiquni të mos i nxisni shumë. Sa më shumë t’i impononi, aq më shumë do t’ju rezistojnë. Jini mendjehapur.

Bricjapi

Emocionet tuaja janë nën kontroll dhe kjo po jua bën më të lehtë të përqendroheni në punën tuaj. Ndjenja juaj e realitetit është e fortë duke ju ndihmuar të stabilizoni dhe të realizoni ëndrrat tuaja. Tani është koha për të manifestuar mendimet dhe dëshirat tuaja.

Ujori

Ju dëshironi që të kishit besimin e së djeshmes që ende digjet brenda jush sot. Fatkeqësisht, nuk është kështu. Sot ka letargji deri në ditën që po jua bën të vështirë për të përqafuar guximin që keni pasur një ditë më parë. Në aspektin financiar do të ndiheni të  plotësuar.

Peshqit

Ndiheni më të kërcënuar dhe më nervoz se zakonisht, gjë që mund të ketë një efekt në jetën tuaj të dashurisë. Sa i përket aspektit profesional sot mund të merrni disa propozime interesante që e avancojnë karrierën tuaj.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 20 nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

Dashi

Mund të keni një ditë mjaft intensive përpara për sa u përket takimeve virtuale dhe ngjarjeve të vogla shoqërore. Ju jeni duke bërë shumë përpjekje në një marrëdhënie të veçantë, që duket të jetë veçanërisht premtuese. Është mirë të jesh i dashuruar, nëse ndjenja është e ndërsjellë.

Demi

Do të keni një dëshirë për të bërë ndryshime në qëndrimin tuaj ndaj një marrëdhënieje të veçantë. Mund të mos ketë asgjë të keqe me të dhe megjithatë, ju ndjeni se nuk keni shfrytëzuar të gjithë potencialin dhe ka shumë gjëra të tjera që mund t’i eksploroni. Kjo është një kohë e mirë për të provuar disa gjëra të reja.

Binjakët

Mund të keni një ndikim mjaft të thellë në marrëdhënien e dikujt tjetër sot. Veprimet tuaja dhe gjuha e trupit tuaj mund të komunikojnë diçka krejt tjetër nga ajo që besoni. Thjesht vëzhgoni se si reagojnë të tjerët ndaj jush dhe më pas vini re rolin që mund të luani në inkurajimin e të tjerëve.

Gaforrja

Një ndjenjë e rritur ambicie mund t’ju bëjë të zhvilloni aftësitë tuaja të të shkruarit sot. Sido që të jetë, nëse keni menduar për këtë, kjo është një kohë e shkëlqyer për të nisur një kurs. Librat mbi këtë temë, si dhe bisedat me ata me përvojë në këto çështje mund të ndihmojnë.

Luani

Një letër ose komunikim tjetër shërben si një lloj thirrjeje zgjimi sot. Më në fund do të arrihet një qëllim afatgjatë. Ambicia juaj duhet të marrë një dimension të ri, ndoshta duke nisur një karrierë të dytë ose. Mund të mos jeni të sigurt se çfarë po kërkoni, por ia vlen ta ndiqni.

Virgjëresha

Një letër ose telefonatë nga dikush që njihni, i cili është i sëmurë dhe i mbyllur në spital ose në shtëpi mund të vijë sot. Ju mund të vendosni t’i bëni një vizitë këtij personi. Instinktet tuaja humanitare janë zgjuar. Do të ndiheni më mirë për këtë veprim.

LEXO EDHE:  A do jenë Imami, Rusmali dhe Bode pjesë e listës së saj?/ Topalli: Do isha e nderuar

LEXO EDHE:  Tërmetet në Greqi rrezik për Shqipërinë?/ Flet sizmiologu Koçi: Zona e aktivizuar…Peshorja

Jeni të tërhequr drejt diçkaje të re. Etja juaj për dije është mjaft e madhe. Kjo është koha juaj për të hulumtuar shkollimin e mëtejshëm. Ju dëshironi të dini më shumë. Plotësojeni këtë nevojë të brendshme para se t’ju konsumojë.

Akrepi

Sot do të merrni disa lajme pozitive në aspektin profesional. Nëse keni investuar në ndonjë biznes, gjasat janë që të merrni përfitimet e duhura. Në dashuri mund të mos ndiheni i plotësuar sot, por e nesërmja mund të sjellë diçka krejt të re.

Shigjetari

Pasioni është shumë i dukshëm sot. Të dy jeni të etur për të provuar gjëra të reja në vende të reja dhe gjithashtu për të vënë në provë marrëdhënien tuaj. Të dy mendoni se duhet të kaloni në një nivel të ri, por nuk jeni të sigurt se çfarë saktësisht duhet të ndryshojë. Së shpejti do ta zbuloni.

Bricjapi

Nëse partneri juaj aktual apo i mundshëm duket se po merret me disa ide joreale, atëherë ndoshta të dy duhet të kaloni pak kohë duke diskutuar se ku mendoni se po shkon lidhja. Nëse mund të jeni të qartë në këtë pikë, atëherë shumë gjëra të tjera do të shkojnë në vendin e duhur.

Ujori

Dashuria mund të jetë argëtuese sot, nëse kënaqeni me ndjenjën e të qenit të ndjekur pa pushim nga një forcë e pandalshme. Dikujt duket se do t’i bini në sy dhe nuk do t’ju lërë të ikni pa u takuar me ju. Në raport me paratë mund të përballeni me disa sfida.

Peshqit

Kujdesuni për çështjet personale tani, në mënyrë që të keni një fillim të ri me fillimin e javës. Kjo është dita për t’u përqendruar te vetja dhe nevojat tuaja. Jini egoist. Vendosni veten të parin. Kjo do t’ju japë një bazë më të fortë për të punuar në të ardhmen./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme 19 nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskop

Dashi

Një pamje e re, veshje e re dhe miq të rinj do t’ju bëjnë të ndiheni ndryshe. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të jetë i jashtëzakonshëm sot. Mund të merrni një surprizë të këndshme nga dashuria e jetës suaj.

Demi

Ka gjasa të angazhoheni në një formë aktiviteti, në natyrë që do t’ju ndihmojë të përmirësoni aftësitë tuaja fizike. Edhe pse pozicioni juaj financiar do jetë i qëndrueshëm, një shpenzim i papritur do t’ju pengojë të realizoni plane të reja. Puna në zyrë do të rritet, por nuk do të mungojë bashkëpunimi i kolegëve tuaj.

Binjakët

Shmangni të qenit pesimist për problemet në jetën tuaj. Kjo vetëm do t’ju pengojë të shihni mundësitë pozitive që shfaqen para jush. Gërmoni thellë nën sipërfaqe për të mësuar më shumë rreth skemës së investimit që duket se po ju tërheq.

Gaforrja

Situata juaj financiare ka gjasa të përmirësohet. Sot do të jeni plot energji, ndaj organizoni një festë apo mbledhje shoqërore për të gjithë miqtë tuaj të ngushtë. Sytë do t’ju ndriçojnë dhe zemra do t’ju rrahë fort kur takoni dikë të veçantë sot.

Luani

Pushoni dhe relaksohuni për të rifituar energjitë. Përpiquni të përmbushni potencialin tuaj të vërtetë, pasi ndonjëherë ju mungon jo forca, por vullneti. Familjarët mund të shqetësohen për stilin tuaj ekstravagant të jetesës, ose tendencën për të shpenzuar shumë.

Virgjëresha

Dita e duhur për të hequr dorë nga një zakon i keq. Kjo është diçka që ju e kuptoni dhe duke bërë një ndryshim pozitiv pikërisht tani. Një mesazh i rëndësishëm do t’ju mbushë plot emocione pozitive.Peshorja

Gëzimi dhe lumturia juaj do të tejkalojnë çdo ndjenjë zhgënjimi që mund të përjetoni. Nëse keni bërë një investim jo të mençur në të kaluarën, mund të pësoni një humbje financiare për shkak të kësaj tani. Miqtë tuaj mund t’ju zhgënjejnë në një moment kur keni më shumë nevojë për ta.

LEXO EDHE:  Ilir Beqja kundër Ramës/ Kodi Zgjedhor ka ende nevojë për të ndryshuar

LEXO EDHE:  Ilir Beqja kundër Ramës/ Kodi Zgjedhor ka ende nevojë për të ndryshuar

Akrepi

Tensioni dhe ndryshimi i mendimeve mund t’ju shkaktojnë acarim dhe ndjesi të pakëndshme. Nëse përpiqeni t’u impononi mendimet tuaja njerëzve që njihni, do të përfundoni vetëm duke dëmtuar interesat tuaja. Trajtimi i situatës me durim është e vetmja rrugëdalje.

Shigjetari

Aktiviteti social në mbrëmje do të rezultojë shumë më i mirë nga sa e prisnit. Shpirti juaj binjak do të mendojë për ju gjatë gjithë ditës. Sot do të jeni në qendër të vëmendjes dhe suksesi është shumë afër jush.

Bricjapi

Nivelet tuaja të energjisë do të jenë të larta. Përkushtimi dhe puna juaj e palodhur do të vihen re dhe do të sjellin shpërblime financiare për ju sot. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre.

Ujori

Është koha që të merrni kontrollin e pasigurive tuaja. Ka gjasa të ndodhë një mosmarrëveshje mes anëtarëve të familjes në lidhje me çështjet e parave. Ju duhet t’i këshilloni të gjithë ata që të jenë të qartë në marrëdhëniet e tyre financiare. Mund të jeni të mbingarkuar nga disa prej opsioneve që do të keni përpara sot.

Peshqit

Do të kuptoni që problemet tuaja familjare janë mjaft delikate. Ka gjasa të jeni në qendër të vëmendjes në një event shoqëror ku do të merrni pjesë sot. Mund të përballeni me një dilemë, e cila nuk do t’ju lejojë të përqendroheni në punën tuaj.

LEXO TE PLOTE