Connect with Us

“Foltorja po mbledh delegatët”/ Kulluri: Basha mashtron, nuk ka mbështetjen e anëtarësisë

Politikë

“Foltorja po mbledh delegatët”/ Kulluri: Basha mashtron, nuk ka mbështetjen e anëtarësisë

Publikuar

-

cna lajme politike

Ish anëtari i Këshillit Kombëtra të PD Edvin Kulluri ka hedhur poshtë deklaratat e Lulzim Bashës, sa i takon mbështetjes së antarësisë.

Ky i fundit ka deklaruar dy ditë më parë se ka mbështetjen e 97% të antarësisë, por sipas Kullurit një gjë e tillë nuk është aspak e vërtetë.

Kulluri shtoi në një intervistë për Report Tv  se ‘Foltorja’ nuk po sjell asnjë përçarje në parti, por po mbledh delegatët të cilët janë kundër vendimeve individuale të Lulzim Bashës.

Ka një iniciativë të Berishës, foltorja, një takim i Berishës me demokratet në të gjithë degët e PD në Shqipëri. Për momentin janë bërë në 11 qendra qarqesh, besoj ngelet edhe Lezha pa u zhvilluar, por do ketë edhe takim të tjera. Ky është një diskutim që ka marrë përmasat e një përplasje mes anëtarësisë së partisë dhe Bashës në mënyrën sesi ai ka drejtuar dhe vazhdon të drejtojë partinë me vendime personale. Kështu që nuk e shoh si përplasje individësh, por si një përplasje parimore mes shumicës së anëtarësisë së PD dhe një kryetari që po mbetet i izoluar me disa bashkëpunëtor dhe me diku 15 apo 20% të anëtarësisë. Nëse ata që nuk kanë firmosur ende formularin për mbledhjen e Kuvendit të jashtëzakonshëm janë pro Bashës, por kam përshtypjen që një pjesë e madhe e tyre po qëndrojnë neutral më shumë se janë mbështetës së Bashës. Ne po shkojmë deri diku tek 80% e delegatëve të Kuvendit. Kjo është shumica absolute e drejtuesve lokal të PD që përfaqësojnë anëtarësinë e PD-së”, tha Kulluri.

LEXO EDHE:  Protezë, jo patericë!/ Pse Basha nuk mund t’ia shesë më sapunin për djathë shqiptarëve

I pyetur për deklaratën e kryedemokratit Lulzim Basha se nuk do të mbledhë Kuvendin Kombëtar, Kulluri thotë se kjo gjë nuk vendoset nga ai. Sipas Kullurit, në demokraci ka rëndësi vota dhe pjesëmarrja, jo deklaratat e një aventurieri, duke etiketuar kështu Lulzim Bashën.

Nuk e vendos Lulzim Basha nëse mblidhet Kuvendi Kombëtar ose jo. Në momentin që ¼ e delegatëve mbledhin kuvendin, kuvendi mblidhet. Këto po mblidhet ¾ jo ¼. Në demokraci ka rëndësi vota dhe pjesëmarrja, jo deklarata e një aventurieri sepse t’i vësh përballë realitet me ¾ kundër dhe vetëm me deklarata sikur ke 90% pro, kjo është patologji psikike. Ne nuk kemi të bëjmë me një njeri normal këtu. (…) Partia Demokratike me Lulzim Bashën është një projekt i dështuar, humbës dhe tashmë është bërë edhe komik dhe qesharak”, vijoi Kulluri./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Presion mbi delegatët që mbështesin 11 Dhjetorin”/ Paralajmëron Luan Baçi: Nuk do të ndalemi

Publikuar

-

Nga

Deputeti i PD, Luan Baçi ka deklaruar se edhe pse lidershipi aktual demokrat ka mbyllur dyert e selisë në Fier, takimet me qytetarët demokratë vazhdojnë.

Më tej teksa ka listuar emrat, Baçi thekson se demokratët janë këtu, çdo ditë e më shumë e përditë e më të fortë.

“Ne jemi ketu, çdo dite e me shume çdo dite e me te forte, takimet tona vazhdojne te perditshme edhe pse zyrat tona te PD Dega Fier i uzurpuan,  edhe pse vazhdojne te bejne presione mbi delegatet, kot e kane, kjo nuk do te na pengoj, qe ne 11 Dhjetor ne kuvendin historik te PDSH, pjesmarrja do te jete si asnjehere tjeter!LEXO EDHE:  Pse Gjiknuri e paska fajin?!

LEXO EDHE:  Dështoi në rrëzimin e Qeverisë/ Ja si shfajësohet Basha

Per nje PD me te forte, me te bashkuar, me te hapur! Mos harroni jane delegat i verifikoni!

Edi Spaho; Ilir Luga; Robert Marku; Fatjon Hyskaj; Lulzim Gurguri; Vladimir Dashi; Dyrmish Feleqi; Ylvi Veshi; Behar Osmani; Gentian koci; Vasil Nika; Rrapi Gjika; Pandeli Tole; Alket Osmani; Enea Laze; Ledjo Kastrati; Tomorr Avdurramani; Shefqet krasniqi; Viktor Ago; Marsel Plaka; Xhevair Kolina; Eduart Ferko”, shkruan Baçi në një postim në rrjetin social facebook.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Paloka leksion Bashës/ Në betejë kundër diktatorëve dhe jo marrëveshje me ta

Publikuar

-

Nga

“LSI është parti e majtë”/ Paloka tregon pse PD doli me listë më vete

Deputeti i PD, Edi Paloka, ka reaguar pas skandalit të deputetit socialist Bujar Çela, ku ky i fundit uronte festat e nëntorit me foton e diktatorit Enver Hoxha.

Paloka thekson se nuk është për t’u habitur ky sinqeritet nga ana e rilindasit Çela, i cili tregoi dashurinë për Hoxhën, pasi sot ne në pushtet kemi mutacionin e diktatorit që sot mban postin e kryeministrit.

Më tej Paloka nuk harron të thumbojë edhe kreun e PD, Basha duke shprehur se në vend që opozita të jetë në shesh për të rrëzuar diktatorin e ri, bën me të marrëveshje për vetingun e politikanëve.

LEXO EDHE:  Berisha poston videon/ “Narkodrejtori na iku, por na bëri milionerë!”

LEXO EDHE:  Basha fillon sulmet ndaj Berishës/ Mbante oligarkët në paradhomë“Pse habiteni nga një deputet i paemër që në fund të fundit është treguar i sinqertë me veneracionin e tij për diktatorin?! Këta janë sot në pushtet! Diktatorin, në mutacionin e tij më të shëmtuar, e kemi sot kryeministër!

Problemi është se në vend që të jemi në shesh beteje për t’i çuar ku e meritojnë, ne me këta po kërkojmë të bëjmë marrëveshje për vetingun e politikanëve që do ta bëjnë po ata!!!”, shkruan Paloka në rrjetin social facebook./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kush është punonjësi i ambasadës Amerikane që fle me anëtarët e kryesisë së PD?

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Aktivistja shqiptare, Evi Kokalari në vijim të përplasjeve me deputeten e PD, Grida Duma, ka hedhur hije dyshimi jo vetëm kundrejt kësaj të fundit, por edhe anëtarëve të kryesisë në PD.

Në një status të publikuar ditën e sotme, Kokalari lë të hapura interpretimet sa i takon çështjes së imoralitetit, për të cilën ka sulmuar herë pas here Dumën, sot ka dalë në një tjetër këndvështrim, ajo thekson punonjës ambasade me anëtarë kryesie.

“Ajo historia e punonjësit të Ambasadës Amerikane që flikërka me anëtarët e kryesisë së PD-së, ndërkohë që ata ‘po shkatërrojnë PD-në”, është për të vënë duart në kokë”, shkruan Kokalari në rrjete sociale.

LEXO EDHE:  Protezë, jo patericë!/ Pse Basha nuk mund t’ia shesë më sapunin për djathë shqiptarëve

LEXO EDHE:  Pse Gjiknuri e paska fajin?!

Mbetet e paqartë se kush është punonjësi i ambasadës Amerikane, i cili bëhet “viktima” e radhës në shtratin e anëtarëve të kryesisë në PD.Kokalari nuk jep emra punonjësish as nuk identifikon detaje për të zbardhur emrin e anëtarit të kryesisë të PD.

Hotelet luksoze të kryeqytetit shpesh kanë qenë bazat e këtyre intrigave që fillojnë nga shtretër me diplomat e përfundojnë tek politika e ditës./CNA.al

Evi Kokalari nxjerr të “palarat”/ Imoralitet në parlament, ja pisllëqet që po mbroni

LEXO TE PLOTE