Connect with Us

“Ti, Grida dhe Luli jeni llumi i PD”/ Qytetarët “masakrojnë” Bardhin për vetingun në politikë: Duhet të ishit në burg

Politikë

“Ti, Grida dhe Luli jeni llumi i PD”/ Qytetarët “masakrojnë” Bardhin për vetingun në politikë: Duhet të ishit në burg

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi përmes një postimi në rrjetin social u shpreh se vettingun e politikës nuk mund ta bëjë politikanët por institucione të pavarura.

Kjo deklaratë e Bardhit është shpërndarë nga fazja zyrtare e Partisë Demokratike, ku të shumë kanë qenë demokratët që kanë shpërthyer në sulme dhe akuza të forta.

Dikush i shkruan se vetingu së pari duhet të nisë nga vetë deputetët e PD ku thekson se ata duhet të ishin në burg tani. Po ashtu, komentuesi i vë në dukje edhe mbështetjen e ulët që ka Gazmend Bardhi nga shqiptarët.

I pari që duhet të ishte në burg jeni ju oj kokëbaski. Duket sa mbështetje keni, sekretari i partisë më të madhe opozitare me 6 pëlqime në një shkrim që ja kalon edhe kazanëve të e-dramës”, shprehet komentuesi.

LEXO EDHE:  Zbulohen dokumentet e vilave të kunatit të Bashës

Si nuk iu vjen turp që shkruani në emër të PD-së, kur e shikoni që nuk ju mbështet askush. Jeni e vetmja udhëheqje partie në botë që nuk e do antarësia e vet, pak a shumë jeni si opozita formale e parlamentit të kaluar. Jeni më të shpifur se e-drama”.

Një tjetër qytetar e akuzon Bardhin dhe deputetët e tjerë të PD-së se janë llumi në selinë blu.

Llumi i PD jeni, ti Luli, Grida, Alibeaj që po luani me demokratët. A e kuptoni apo jo? Nuk do iu falim”, shprehet një tjetër komentues.

Uuuu po vdesin mnga frika jote dhe e Lulit”, shprehet një tjetër komentues mes ironisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Foto- Nikoll Lesi i bën make up Salianjit/ I buzëqesh kamerës me furçë në dorë

Publikuar

-

Nga

Situata politike në vend ka qenë në fokus të diskutimeve në studiot televizive, ku personazhe politik dhe analistë apo gazetarë kanë qenë të ftuar në çdo panel.

Mbrëmjen e sotme në emisionin Open po diskutohet tema “Basha dhe Kuvendi i Berishës”, ku mes të ftuarve ka qenë botuesi i Koha Jonë Nikoll Lesi dhe deputeti Ervin Salianji.

Lesi është kapur mat duke ushtruar një profesion të ri; atë të Make-up Artist!

LEXO EDHE:  Dëbimi i ambasadorit iranian/ Basha akuza të forta qeverisë

LEXO EDHE:  Publikoi pamjet e aksit Lin-Pogradec/ Qytetari nxjerr zbuluar RamënNë foto, shihet momenti kur Lesi ka marrë në dorë furçat e grimit dhe po ia bën vetë makiazhin demokratit, i cili duket se i beson pasi e ka lënë veten të lirë në duart e “MUA-s”.

Fotot tregojnë Lesin që i buzëqesh kameras, ndërsa nga ana tjetër Salianji nuk e prish terezinë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

85,5% e shqiptarëve mendojnë se politikanët mbrojnë interesat e të pasurve dhe të fuqishmëve

Publikuar

-

Nga

Thuajse 9 në 10 qytetarë besojnë se politikanët nuk mbrojnë interesat e tyre, por mbështesin personat e pasur dhe të fuqishëm.

Ky mendim mbisundon pavarësisht preferencës së votuesve. Dallimet midis votuesve të Partisë Socialiste, asaj Demokratike dhe personave që nuk kanë votuar është i vogël.

Shqiptarët besojnë në mënyrë dërrmuese, (8 në 10 qytetarë) besojnë se të gjithë politikanët korruptohen kur janë në pushtet. Edhe ky opinion sundon pavarësisht preferencave partiake të votuesve.

LEXO EDHE:  Basha: Nuk mund të ketë zgjedhje të lira pa u shkëputur lidhjet e krimit

LEXO EDHE:  Publikoi pamjet e aksit Lin-Pogradec/ Qytetari nxjerr zbuluar RamënNë Shqipëri duken se qytetarët kanë më shumë besim tek ndershmëria e tyre, sesa e politikanëve. Kur pyeten nëse ata vetë do të korruptoheshin po të kishin pushtet, 7 në 10 shqiptarë thonë se nuk do të korruptoheshin.

Rezultatet janë të një vrojtimi për Euronews Albania, realizuar nga MRB dhe Data Centrum, në shkallë vendi në periudhën 20-29 tetor 2021./euronews

LEXO TE PLOTE

Politikë

Një grua në vend të Metës?/ Kush do e zëvendësojë presidentin

Publikuar

-

Nga

“Çdo grua që arsyeton dhe flet shqipen mirë, e bën punën më mirë se Ilir Meta”. Kështu është shprehur kryeministri Edi Rama në një intervistë për Repolitix me gazetarin Denis Minga në Report Tv.

Më tej, Rama tha se është i gatshëm sërish ta diskutojë me opozitën për presidentin e ri por cilido qoftë emri i propozuar, kryeministri është i bindur se punën do ta bëjë më mirë se Ilir Meta.Çdo grua që arsyeton dhe flet shqipen mirë, e bën punën më mirë se Ilir Meta. Kjo nuk diskutohet. Por ccdo gjë do e shtrojmë për diskutim me opozitën por edhe me shqiptarët. Shumë shpejt ne do të hyjmë në një proces të ri dhe do të pyesim shqiptarët”, u shpreh Rama.

LEXO EDHE:  Basha: Nuk mund të ketë zgjedhje të lira pa u shkëputur lidhjet e krimit

LEXO EDHE:  Ish-i dënuari politik “masakron” Bashën/ Ky është stacioni yt i fundit

Ndërkohë që pritet të shihet se kush do tW jetë emri që do të marrë bekimin e mazhorancës për të zëvendësuar Ilir Metën në postin e Presidentit të Republikës./CNA.al

LEXO TE PLOTE