Connect with Us

Rama vizitë në Egjipt/ “Injorohet” nga autoritetet

Politikë

Rama vizitë në Egjipt/ “Injorohet” nga autoritetet

Publikuar

-

/

Ish deputeti Myslim Murrizi ka nxjerrë një detaj “të rëndë” nga vizita e kryeministrit Edi Rama në Egjipt.

Rama u prit me ceremoni zyrtare por ajo që ra në sy ishte mungesa e flamurit tonë kombëtar.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Murrizi shkruan se nëse në Shqipëri vjen një zyrtar i një shteti tjetër nuk ngelet shtyllë e pemë pa vendosur flamurin e shtetit, ndërsa nuk ka kursyer sulmet edhe për ambasadorin shqiptar në Egjipt.

Rama pritet ne Egjipt me ceremoni “ madheshtore” por pa flamurin tone Kombetare

Nuk di kush eshte ambasador i Shqiperise ne Egjipt ,por cilido nga soj i ketyre qe mund te jete se nuk ka si te jete ndryshe, duhet ti vij turp qe nuk ka mundesuar nje flamur Kombetar te Shqiperise aty

Nuk di si eshte mdjere Rama dhe ministrat e ministreshat qe e shoqeronin kur banda frymore shteterore Egjiptiane luante himnin tone Kombetare, dhe para fytyres se Rames valviteshin 4-5 flamuj te ndryshem Egjiptian

Ne Tirane kur vjen kryeministri apo presidenti i kujdo Shteti, nuk ngelet shtylle e pishe neper rruget ku do kaloj delegacioni pa flamuj kombetare te shtetit mik

Nese ka qene vizite zyrtare e Rames dhe tufes qe e shoqeronte, ky eshte skandal dhe inferioritet Kombetare i plehrave qe drejtojne Shqiperine si pengje dhe skllever te pisllikut te tyre

Nese eshte vizite private per pazar te radhes, per biznes apo per te strehuar parate e vjedhura, atehere nuk ka pse na çajne trapin duke na e shfaqur neper media por ta ruajne ne albumin e tyre njelloj so vd e darkes tek Nusreti e ta shohin me nostalgji kur te shkojne ne te semes siç kane shkuar te gjithe funderrinat e ketij vendi prej 500 vitesh”, shkruan Murrizi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Indrit Hoxha për 11 dhjetorin/ “Spektakël transparence që nuk e kemi parë në 30 vite”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i FRPD-së, Indrit Hoxha deklaroi se në 11 dhjetor do të ketë një transparencë të plotë në marrjen e madateve nga komisioni i verifikimit.

Në një dalje për mediat, Hoxha theksoi se do të propozohen disa ndryshime të tjera në statutin e partisë, që Kuvendi ka të drejtë ta shkarkojë në moment kryetarin e partisë.

“Do ketë një transparencë në marrjen e madateve nga komisioni i verifikimit të mandateve të delegatëve dhe transparenca për prezencën e delegatëve që do marrin pjesë te 11 dhjetori, një spektakël transparence që nuk e kemi parë në 30 vite. Do kthejmë primaret, krijimi i fraksioneve, do shpërndajmë dhe një kartë për dashamirësit e PD dhe votuesit tradicionalë të PD që të kenë mundësi të zgjedhin përfaqësuesit e tyre në çdo nivel politik.

Kuvendi ka kompetencë të shkrijë PD-në. Por para se të dalim te shkarkimi do propozojmë disa ndryshime të tjera në statutin e partisë që kuvendi ka të drejtë ta shkarkojë në moment kryetarin e partisë. 

Është vota që do vendosë. Kryesia është ilegjitime se ka 15 persona të zgjedhur me votë, ndërsa 26 te tjerë janë rrogtarë që nuk dihet ku e marrin rrogën, rrogtarë të Bashës. Do hedhim në votim riorganizimin total të Partisë Demokratike”, tha Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Agron Shehaj ‘braktis’ Bashën/ “Do jem tek Kuvendi i datës 11, aty është PD”

Publikuar

-

Nga

Vëzhguesit e mi janë përjashtuar”/ Shehaj pret përfundimin e procesit, ‘refuzon’ mediat

Agron Shehaj, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion”, ku po diskutohet për Kuvendin e 11 dhjetorit.

Ai tha se ka verefikuar çdo dyshim dhe se do të jetë me datë 11, pasi beson se aty është Partia Demokratike.“Nuk ka kuptim të shkoj tek data 18, të paktën jo pa parë se çfarë është vendosur më datë 11. Ai (Basha) ka mbajtur të njëjtat qëndrime si gjithmonë, nuk njeh firmat, nuk njeh delegatët. 

Tani s’edi, do kemi dy parti? Njëri që thotë është e imja, njëri është e imja. Unë do të shkoj më datë 11 sepse mendoj që aty është Partia Demokratike, shumica sepse ka një pakicë që nuk do të jetë. Edhe dyshimet që kisha i hoqa duke bërë vetë verfikimet.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Plot 5200 delegatë në 11 dhjetor”/ Klevis Balliu: Transparencë e plotë përmes barcode

Publikuar

-

Nga

Paralajmërimi i CNA/ E konfirmon deputeti: Klevis Balliu do kandidojë me LSI-në

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu ka deklaruar se plot 5200 delegatë që kanë firmosur do të jenë në Kuvendin e 11 dhjetorit.

I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan me Blendi Fevziun, Balliu tha se çdokush mund të shohë nëpërmjet barcode-t me transparencë të plotë se kush është futur brenda Kuvendit Kombëtar.“Në radhë të parë, dua t’ju zbuloj numrin. Kemi 5 mijë e 200 delegatë që kanë firmosur e që do të jenë më 11 dhjetor. Duke klikuar aty tek barcodi çdo njeri mund ta shohë se kush është futur brenda Kuvendit Kombëtar. 

Edhe mediat mund ta verifikojnë këtë gjë përmes bar code-t. Është lehtësisht e aksesueshme, është bërë me anë të një teknologjie. Ne kemi dhe badge-t e kartat e identitetit me anë të të cilave verifikohet që ai person që po vjen aty, është vërtetë ai”, tha Balliu./CNA.al

LEXO TE PLOTE