Connect with Us

Foto-Mbyllja e kryqëzimit “pushimi i shoferit”/ Saimir Korreshi thirrje ministres së Transportit

Politikë

Foto-Mbyllja e kryqëzimit “pushimi i shoferit”/ Saimir Korreshi thirrje ministres së Transportit

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Deputeti Saimir Korreshi ka reaguar në lidhje me vendimin e ARRSH, për të mbyllur përfundimisht kryqëzimin e autostradës Lushnje-Fier, në vendin e quajtur ‘pushimi i shoferit’, për shkak të aksidenteve të shumta.

Në një postim në rrjetet sociale, Korreshi ka publikuar disa foto, ku duket kaos në trafik, ndërsa i drejton edhe një thirrje të fortë ministres së Transportit.

Sipas tij, vendimi i ARRSH, është një akt i cili vetëm ka krijuar kosto për 80 mijë banorë.

Zemërimi qytetar për mbylljen e rruges te pushimi i shoferit.

Një akt i cili vetëm ka krijuar kosto për 80 mijë banorë.

LEXO EDHE:  Modelja mbi peshë rikrijon foton nudo të Gigi Hadid

I drejtohem Ministres së Transportit të ndërhyjë menjëherë për zgjidhjen përfundimtare të kësaj situate duke përfunduar mbikalimin në këtë aks.

Struktura e betonit ka mbi 20 vite e pa shfrytëzuar se i mungon lidhja me rrugën.

Kurseni ndonje byftek tek Nustreti e çlirojeni nga kjo barrë këtë komunitet.

Hidhi sytë edhe nga Lushnja, lëri urbanet e Tiranës të merret Lali Euri.”-shkruan Korreshi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Ristani kundër Bardhit/ Të dhënat e anëtarëve nuk bëhen publike, e ka thënë Emin Gjana

Publikuar

-

Nga

Ish-deputeti i PD Arben Ristani ka kundërshtuar deklaratat e Gazmend Bardhit lidhur me verifikimin e firmave për mbledhjen e kuvendit.

Ristani tha se statuti nuk i njeh askujt të drejtën për verifikimin e firmave, ndërsa deklaroi se ky kuvend nuk po mblidhet në kushte normale.Në një intervistë për emisionin Opinion me Blendi Fevziun në Klan Tv, Ristani tha se të dhënat e anëtarëve nuk mund të dalin sipas një vendimi të vetë PD-së, të bërë të ditur nga Emin Gjana.

LEXO EDHE:  Si rrallëherë më parë/ Lulzim Basha publikon foto me prindërit dhe vëllain: Një e dielë e veçantë

LEXO EDHE:  Si rrallëherë më parë/ Lulzim Basha publikon foto me prindërit dhe vëllain: Një e dielë e veçantë

Vetë kuvendi kur mblidhet do të bëjë edh verifikimin e mandateve. Janë të ftuar edhe pakica, edhe media të jenë prezente kur të bëhet verifikimi. Aty do të jetë tavolina që do të regjistrohen do të marrin karatat e identitetit, do të marrin beixhe në kuvend. Të dhënat e anëtarëve nuk mund të dalin sipas një vendimi të vetë PD-së, të bërë të ditur nga Emin Gjana”, tha Ristani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Indrit Hoxha ironizon Bardhin/ 4200 firmat e anëtarëve janë një zyrë larg Bashës

Publikuar

-

Nga

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar Indrit Hoxha ka ironizuar deklaratën e Sekretarit të PD Gazmend Bardhi, i cili në një komunikim me gazetarët u shpreh se nuk janë mbledhur firmat e nevojshme për thirrjen e Kuvendit Kombëtar.

Përmes një postimi në rrjetin social, Hoxha shkruan se 4200 firmat e anëtarëve ndodhen vetëm një zyrë larg zyrës së Lulzim Bashës ku është bunkerizuar.Ish Ministri i Rames i emeruar sekretar i pergjithshem i PD ne kundershtim me statutin qe sot u be dashnor i tij duke na treguar proceduren,i tregoi 4200 firmave te delegateve qe tashme ndodhen nje zyre larg zyres ku eshte bunkerizuar ai bashke me ish kryetarin.Keta skane as formimin me minimal te nje juristi te sapo dale nga bankat e universitetit”, shkruan Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Në PD nuk lejohen burra me zë të hollë”/ Demokratët “masakrojnë” Bardhin: Humbës serial, po mbani peng partinë

Publikuar

-

Nga

Sekretari i përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi nxitoi të dilte në një komunikim për media, pas dorëzimit të 4200 firmave të anëtarëve për të mbledhur Kuvendin në selinë blu.

I kapur nga frika e braktisjes së bazës, Bardhi nisi të sulmojë ish kryeministrin Sali Berisha se ka shkelur statutin e partisë, ndonëse statuti është shkelur nga ai vetë dhe Lulzim Basha në shumë raste, ku më të fundit ishin uzurpimi i FRPD dhe LDG.

Por si në çdo komunikatë të zyrtarëve të PD, edhe dalja para gazetarëve e Bardhit u trasmetua live në faqen zyrtare të Facebook-ut.

Demokratët të irrituar kanë shpërthyer në akuza dhe sulme jo vetëm ndaj Bardhit, por edhe Lulzim Bashës, Ervin Salianjit e Grida Dumës, duke thënë se ata janë të gjithë njësoj, humbësa serial.

LEXO EDHE:  2019-ta në foto/ Imazhet më pikante

LEXO EDHE:  Modelja mbi peshë rikrijon foton nudo të Gigi HadidNjë komentues i shkruan: “Nuk mund te lejohet PD te kthehet ne shtepin e burrave dhe grave me ze te holle , ti basha grida salianji dhe ca rroca tjere aty , me zerin tuaj jeni per konkurs me mushkonjat o zoteri . Edi ju mban ne ajer”.

Një tjetër qytetar i kërkon të japë dorëheqjen, me argumentin se për 8 vjet rresht kanë humbur.

“Mendoni vetem per karrigen zoteri..ju besuam keto 8 vite ..pa rezultat..tani sebashku me te tjeter dorehiquni”, shkruan qytetari.

“O pall a e kupton qe ti si ke demokratet pas vetes jeni ju qe po e mbani peng partin por pa bazen e simpatizantet e pd jeni thjesht kufoma qe rrini ne selin e pd”, shkruan një tjetër demokrat./CNA.al

LEXO TE PLOTE