Connect with Us

“Vendimet i merr me urdhër të Ramës”/ Berisha i përmend dy dështimet më të mëdha Bashës

Politikë

“Vendimet i merr me urdhër të Ramës”/ Berisha i përmend dy dështimet më të mëdha Bashës

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Demokratët kanë ngeluar të zhgënjyer nga Lulzim Basha në tetë vite opozitë dhe gjatë mbajtjes së Foltores nga Sali Berisha ata kanë shprehur të gjitha pakënaqësitë.

Ish kryeministri, nga Berati ka përmendur dy dështimet më të mëdha të Lulzim Bashës, të cilat sipas tij kanë qenë me interes kombëtar, prishja e Teatrit Kombëtar dhe lënia në baltë e kauzës së Astirit.

Sa i takon kësaj të fundit, ish lideri historik tha se 420 ditë protestë shkuan dëm dhe ish deputeti Klevis Balliu i cili qëndroj pas tyre mori dënimin e madh nga Basha me urdhër të Ramës duke u lënë jashtë listave.

LEXO EDHE:  Basha “kërcënon” Ramën/ Mos provoko, se ...! Ja kush e goditi Spahiun

420 ditë protestuan kundër mafies shtetërore, qytetarë në zonën e Astirit. Një deputet u shkri me ta ditë e natë. Cili ishte rezultati? Ata u lanë në baltë dhe deputeti u hoq nga lista me urdhër të Edi Ramës se një natë ai mblodhi protestuesit dhe shkuan në Surrel. Kështu u bë dhe me Teatrin Kombëtar. Opozita nuk ishte e aftë të vinte gjoksin në asnjë nismë për interes kombëtar”, tha Berisha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Hakmarrja e Bashës kundër FRPD/ Berisha: Akt Stalinist, nuk janë vegël e partisë

Publikuar

-

Nga

Lideri historik, Sali Berisha e ka quajtur akt stalinist vendimin e Bashës për shpalljen e zgjedhjeve në FRPD, duke theksuar se të rinjtë dhe gratë në PD, nuk janë levë e partisë.

Ai nuk ka nguruar t’u bëjë thirrje të rinjve që të marrin në dorë frerët e partisë për ta çuar PD-në përpara.“Krijim e një komisioni për të bërë zgjedhjet në Forumin Rinor. Akt Stalinist i mirëfilltë dhe I turpshëm. Të rinjtë tek ne dhe gratë nuk janë leva të partisë, por forume me të cilët ndajmë të njejtat vlera, principe e qëllime. Në të njëjtën formë si ka vepruar në 8 vite kryetari  pa parti, nuk ka vepruar as diktatori. 

Thirrje të rinjve të marrin në dortë foltoren sic po e marrin cdo ditë e më shumë. Kjo foltore është për të cuar PD në shtëpi. Synon të vendosë rergulla demokratike brenda nesh. Vendimi juaj themel I veprimtarisë së PD”, deklaroi Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha i sulmoi/ FRPD i përgjigjet urgjent

Publikuar

-

Nga

Pas sulmit nga Lulzim Basha, i cili sot me njw vendim pwrsonal ka shpërndarë forumet drejtuese të FRPD, të rinjtë demokratë i kanë dhënë përgjigje n e dytë urgjente kreut të PD. Pas thirrjes për të marrë pjesë në Foltoren e ish-kryeministrit Berisha, FRPD ka vendosur të mbledhë kryesinë në një mbledhje për të dalë me një qëndrim ndaj veprimit të Lulzim Bashës.

Forumi Rinor i PD do të zhvillojë sot në orën 19:00 në selinë blu një mbledhje Kryesie dhe më pas do të dalë në një konferencë për shtyp.

LEXO EDHE:  Ligji për Teatrin Kombëtar/ “Shpërthen” Sonila Meço: E di kush është më e keqja …

LEXO EDHE:  Nishani paralajmëron Ramën/ PD do ju dërrmojë në zgjedhje, do tronditet thellë sistemiSot ne oren 19:00 ne seline e Partise Demokratike, kryesia e FRPDSH do te zhvilloje nje mbledhje kryesie dhe me pas do kete nje prononcim per shtyp. (FRPDSH eshte organizate partnere e PDSH, ka forumet e veta dhe statuin e vet dhe celja e gares nga PdSH eshte ne shkelje te statutit)”, njofton FRPD.

Vijon…

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha: Basha bashkëfajtor në borxhin 720 milionë euro

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gjatë fjalimit të tij në Foltoren e Lushnjes, Sali Berisha, ka akuzuar si bashkëfajtor për borxhin 720 milionë euro, edhe kreun e PD, Luzlim Basha.

Sipas Berishës, broxhi prej 720 milionë eurosh është një nga borxhet më të mëdha në histori.

Ish kryeminsitri thekson se qeveritarët vjedhin edhe duke fjetur gjumë.Çfarë është bërë me borxhin, u rrit nga 63% në 100 % . Janë vjedhur dhe vetëm vjedhur nga qeveritarët shqiptarë. Çfarë ndodhi tani në fund.

Në mënyrën më të pabesueshme, bashkëfajtorë në borxh është edhe ish kreu i PD, apo kryetari pa parti, bëri dhe Partinë Demorkatie. A mund të imagjinoni që një opozitë e vërtetë ti lejojë vetes, të abstenojë në komisione të parlamentit ta votojë një borxh 720 milionë euro, më i madhi në histori.

Këta vjedhin edhe duke fjetur në gjumë gjithë natën se kanë ndërtuar mekanizma. Opozita kurrë nuk mund të votonte një borxh të tillë“, është shprehur Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE