Connect with Us

Rexhepi nxeh sfidën me Dinamon: Ibrahimi nuk më shënon dot

Sport

Rexhepi nxeh sfidën me Dinamon: Ibrahimi nuk më shënon dot

Publikuar

-

Rivali i radhës për Skënderbeun është Dinamo dhe për portierin Rexhepi bëhet fjalë për një tjetër ndeshje delikate që kërkon përqendrim maksimal. Informacionet për kundërshtarin janë të shumta, pasi janë përballur edhe më herët, ndaj edhe për këtë gardiani e quan si mundësinë më të mirë për të marrë një fitore.

“Dihet që ndeshjet në këtë sezon janë të vështira dhe të gjitha duan impenjim maksimal. E tillë është edhe ndeshja me Dinamon. Ne kemi një informacion më shumë për këtë kundërshtar, pasi jemi përballur me ta edhe në ndeshjet e zhvilluara gjatë fazës përgatitore. Është një ekip i ri me elementë të mirë në përbërje. Por, besoj se kjo do të jetë ndeshja e kthesës për ne. Jemi të bindur dhe të vendosur që të marrim fitoren e parë sezonale, ndaj edhe do të japim maksimumin në këtë takim.

Një fitore na ngjit në renditje, pasi diferencat nuk janë të mëdha. Për këtë unë mendoj se do t’ia dalim”, vijoi shkupjani. Ndërkohë, nuk mund të mungonin batutat dhe ngacmimet për kapitenin e bluve, Agim Ibraimi. Rexhepi ka qenë me fantazistin te Shkëndija e Tetovës dhe i pyetur për të, ka konsideratën maksimale si lojtar, ndërsa nga ana tjetër e ka paralajmëruar. “Ibraimi është një nga lojtarët më cilësorë që janë në Shqipëri për rolin e vet. Është i paparashikueshëm dhe mund të zgjidhë i vetëm një ndeshje. Por këtë herë duhet të marrë masat mirë, pasi nuk do të më shënojë dot. Ky është edhe basti im me të”, përfundoi prononcimin e tij për Panorama Sport titullari i portës korçare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

VIDEO/ Goli më i bukur i tetorit në Serie A? Fiton “perla” e Candreva

Publikuar

-

Nga

Italianët kanë vendosur në mënyrë unanime për golin më të bukur të muajit tetor në Serie A. Në fakt e kanë pasur të lehtë të zgjedhin.

Perla nga distanca e realizuar nga Antonio Candreva nuk kishte rivalë dhe tifozët kanë votuar për të.

Anësori i Sampdoria i shtangu të gjithë me atë gol të realizuar në ndeshjen kundër Udinese.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kualifikueset U-19/ Mposhtet Shqipëria, Franca triumfon me 4 gola

Publikuar

-

Nga

Shqipëria e 19-vjeçarëve është mposhtur ditën e sotme nga moshatarët e Francës, me rezultatin 0-4, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Europianit 2023. Francezët janë shfaqur shumë të fortë dhe dominues, duke mos e vendosur fitoren në diskutim për asnjë moment.

Ndeshja ka nisur mirë për miqtë e Chaulin, që për 12 minuta kanë shënuar tre gola, mes minutave 28 dhe 40. Virginius dhe dy herë Abline kanë bërë që pjesa e parë të mbyllej 3-0. Në pjesën e dytë një gol nga Tchauna me penallti ka vulosur gjithçka.Pas ndeshjeve të para, Franca dhe Serbia kryesojnë me 3 pikë grupin 7, teksa Maqedonia dhe Shqipëria janë me zero pikë. Sfida e radhës për tanët është me Serbinë në “Elbasan Arena”.

LEXO TE PLOTE

Sport

U shpall kampion me Tiranën, Arbi Laçi emërohet drejtor sportiv te Dinamo

Publikuar

-

Nga

Arbi Laçi është drejtori sportiv më i ri i Dinamos. Laçi është prezantuar ditën e sotme në ambientet e klubit të Dinamos dhe ka nisur menjëherë nga puna.

Pas punës së shkëlqyer të bërë te Tirana, me të cilët në vitin 2020 fitoi edhe titullin kampion, tashmë Laçi do të kërkojë sukseset me një tjetër skuadër të kryeqytetit.Presidenti i Dinamos, Ardian Bardhi e ka prezantuar Laçin para skuadrës ditën e sotme dhe do i besohen “frenat” e merkatos, ku do të tentojë të përforcojë ekipin me elementë cilësorë.

Tashmë te “Nëndetësja” kërkojnë të rikthehen të jenë konkurrues, duke qenë të kujdesshëm në çdo drejtim.

LEXO TE PLOTE