Connect with Us

“O Sali, o hero”/ Berisha “ndez” Beratin

Politikë

“O Sali, o hero”/ Berisha “ndez” Beratin

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri Sali Berisha pasditen e sotme është ndalur në një takim me demokratët e Beratit.

“Foltorja” zhvillohet në Pallatin e Kulturës, të qytetit të Beratit, ku Berisha është pritur me entuziazëm dhe brohorima nga qindra demokratë.

Demokratët kanë brohoritur në kor “O Sali, o hero, gjithë Shqipëria ty të do”.

Lëvizja e Berishës dhe takimet e tij në terren me demokratët, kanë rikthyer shpresën e tyre për një opozitë më të fortë përballë kryeministrit Edi Rama.

LEXO EDHE:  Berisha poston foton/ Demokratët kryqëzojnë Bashën: Tradhëtar

Kujtojmë këtu se deri tani Berisha ka zhvilluar 10 takime me demokratët, në 10 qarqe. Fillimisht në Tiranë, më pas në Fier, në Vlorë, në Durrës, në Elbasan, në Gjirokastër, Shkodër, Korçë, Kukës dhe Dibër. Ndërsa sot është ndalur në Berat./CNA.al

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Rama dhe Vuçiç në rresht para djalit të Sorrosit/ Ironizon gazetari: Ja çfarë kuptimi ka mbiemri i tyre

Publikuar

-

Nga

Gazetari Helidon Tahiraj ka ironizuar takimin e djalit të George Soros, me kryeministrin Edi Rama dhe presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç në Beograd.

Duke iu referuar qëndrimit në rresht para Alex Sorros, gazetari thekson se mbiemri i tij në hungarisht do të thotë në rresht, duke vënë në dukje se babai i miliarderit socialist Xhorxh Sorros, kur jetonte në Hungari, e ndryshoi mbiemrin.

Babai i miliarderit socialist Xhorxh Sorros, kur jetonte në Hungari, e ndryshoi mbiemrin. Nga Shvarc, e bëri Sorros. Ishte koha e çmendurisë, kur hebrenjtë, përndiqeshin.LEXO EDHE:  Skandali/ Ragami ndërton pa leje në mes të Korçës

LEXO EDHE:  Skandali/ Ragami ndërton pa leje në mes të Korçës

Sorros, nga hungarishtja do të thotë “Në Rresht”.

Ndaj mos të habitemi se biri i Xhorxh Sorrosit,  vë në rresht.

Shyqyr që gjyshi nuk e vuri mbiemrin “Huri”, se do ju kishte futur ndonjë hu i nipi këtyre, që rrinë si hunjë”, shkruan gazetari./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mbyllet Foltorja në Lushnje/ Berisha zbulon takimin e radhës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Është mbyllur plot entuziazëm ‘Foltorja’ e 14 e liderit historik Sali Berisha, e cila u mbajt në Lushnje. Ai u prit plot brohoritje dhe mbështetje nga demokratët, të cilët u shprehën të zhgënjyer nga këto 8 vite keqqeverisje të socialistëve.

Në mbyllje të foltores, ish-kryeministri u bëri thirrje të rinjve t’i bashkohen “Foltores” së radhës, e cila do të mbahet ditën e diel në Tiranë.

LEXO EDHE:  Video – “Policia terrorizon familjet në mes të natës”/ Berisha akuza të forta Ramës

LEXO EDHE:  Video - "Policia terrorizon familjet në mes të natës”/ Berisha akuza të forta RamësNën logon për një PD të fortë, të bashkuar dhe të hapur, Berisha ka pasur një mbështetje të zjarrtë deri tani.

Demokratët e kanë quajtur shpresë ‘Foltoren’ e tij dhe kërkojnë rikthimin në krye të PD./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Trekëndëshi i Bermudës/ Duka ironizon Bashën: Të mbedhë energji e t’i harxhojë për të tre veç e veç

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kreu i PAA-së, Agron Duka, është shprehur se ka mbetur i suprizuar nga deklarata e Lulzim Bashës, ku futi Berishën, Metën dhe Edi Ramën në Trekëndëshin e Bermudës.

Në një intervistë për emisionin “Kontrast” me gazetarin Denis Minga në Report Tv, Duka tha se të ytre emrat e akuzuar nga Basha janë gjigantë të politikës shqiptare dhe askush nuk mund t’i bëjë bashkë, ndërsa ka ironizuar kryeopozitarin duke deklaruar që të mbledhë energji dhe ti harxhojë për secilin veç e veç.Një përpjekje për ta shkëputur veten dhe për ta paraqitur si e ardhmja e politikës shqiptare, por nuk është se zuri vend, ajo që na bëri përshtypje ishte mënyra se si papritmas u prononcua dhe për presidentit, në politikë ndodhin edhe kthesa të tilla, por nuk besoj se janë të besueshme kur vjen nga një betejë e përbashkët, papritmas atë që kishe aleat, sot e rreshton dhe me Ramën. Politikisht ai mendon se kështu fiton, po unë jam dakord që edhe taktikisht nëse do kisha kundërshtarë, do mundohesha që të harxhoja energji vec e vec, grupi bashkë e bën më vulnerabël. Në fakt këta të tre janë gjigantët e politikës shqiptare, kush guxon që t’i bëjë bashkë“, tha Duka./CNA.al

LEXO TE PLOTE