Connect with Us

Lazio e ka harruar në stol, Strakosha shkëlqen ndaj Marsilles

Seria A

Lazio e ka harruar në stol, Strakosha shkëlqen ndaj Marsilles

Publikuar

-

Thomas Strakosha është shfaqur thuajse perfekt në ndeshjen e sotme kundër Olimpik Marsejës në Ligën e Europës. Portieri shqiptar ishte titullar dhe nuk zhgënjeu me paraqitjen e tij, duke mos lënë të rrezikohej katërkëndori.

Por në fund, ai doli i pakënaqur nga fusha e lojës, për shkak se skuadrat  nuk arri të shënonte gola dhe të siguronte tre pikë që i duheshin shumë për klasifikimin.

“Barazimi është rezultat që nuk na kënaq. Sidomos në pjesën e dytë e meritonim të fitonim. Portieri Pau Lopez u tregua i aftë, mbrojtja e tyre nuk lëshoi kurrë dhe kishim vështirësi të shënonim. Por duhet të shohim gotën gjysmë plot. Kemi kohën në favorin tonë. Pak nga pak do të vijnë edhe rezultatet që duam.

Shihet që pjesët e dyta janë në anën tonë, edhe me Interin na ndodhi kështu. Thjesht nuk duhet të dhurojmë 45 minutat e para. Aktivizimi? Të gjithë lojtarët janë të rëndësishëm, shoh atë që bëjnë, të gjithë e meritojnë të luajnë. Në 10 vite që kam qenë te Lacion, kjo ka ndodhur pak herë. Kush hyn në fushë ndihmon skuadrën dhe jep maksimumin”, tha Strakosha pas duelit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Milani rikthehet te fitorja në Serinë A, ndalet Napoli

Publikuar

-

Nga

Milani ka arritur të marrë një fitore të lehtë kundër Genoas 0-3, në transfertë duke u kthyer kështu te fitorja pas 2 humbjeve rradhazi.

Serinë e golave e hapi Zlatan Ibrahimovic që shënoi një eurogol nga goditja e dënimit në min e 10′,  Junior Messias realizoi në min 45+2′ për rezultatin e pjesës së parë 0-2.

Edhe pjesa e dytë ishte pothuajse e njëjtë me kuqezinte që dominuan në tërësi. Messias shënoi golin e dytë personal në min 61′ për të trefishuar rezultatin në 0-3, që ishte rezultati përfundimtar i këtij takimi.

Milani tani rikthehet në vendin e dytë me 35 pikë, ndërsa Genoa mbetet me 10 pikë në pozitën e 18-të.Në ndeshjen tjetër, Napoli është ndalur në barazim 2-2 nga Sassuolo.

Golat për ‘Napolitanët’ i shënuan Fabian Ruiz dhe Dries Mertens, kurse për vendasit realizun Gianluca Scamacca dhe Gian Marco Ferrari.

Napoli tani ka 36 pikë në vendin e parë, ndërsa Sassuolo ka 19 dhe mban vendin e 12-të./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Seria A

Luajti ndaj Interit, ja si u vlerësua Rey Manaj pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj sot ka luajtur një ndeshje shumë speciale, pasi është vënë përballë skuadrës së Interit, ku u rrit si futbollist e bëri debutimin në Serinë A. Një tifoz i deklaruar i zikaltërve, sulmuesi i përfaqësueses shqiptare sot u mundua që të ndalte kampionët në fuqi të Italisë, por pa arritur të bënte shumë gjëra ndaj një ekipi që është pretendent për titull, teksa luan me Specian e cila në këtë sezon duket në vështirësi të mëdha.

Dy ishin momentet ku ai ra në sy, për një karton të verdhë në pjesën e parë dhe për një gjuajtje të bukur nga jashtë zonës në pjesën e dytë të duelit. Kjo bëri që për të pas ndeshjes të kishte njëlloj kritika dhe vlerësime.Portali i “Eurosport” ka vendosur notën 5 për sulmuesin shqiptar. “Bën shumë faulle, është me vonesë, gjithmonë i paraprijnë. Nuk jemi aty ku duhet. Vetëm një gjuajtje e pritur mirë nga Handanoviç”, shkruhet në këtë portal në notat pas ndeshjes.

Ndërkohë, “Tuttomercatoweb” vë theksin te përkushtimi i lojtarit, ndaj i ka vënë notën 6. “Një ndeshje speciale për shqiptarin, luan kundër skuadrës që e bëri të debutonte dhe përplaset gjatë të gjithë ndeshjes. Tregon shumë dëshirë, vë në provë edhe Handanoviç në fund të ndeshjes”, shkruan “TMW” për sulmuesin kuqezi.

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Interi fiton me lehtësi ndaj Spezias së Manajt, Bologna befason Romën

Publikuar

-

Nga

Interi nuk ka ndërmend të ndalet në Seria A, duke rrëmbyer fitoren e radhës në javën e 15-të. Skuadra e Inzaghit mori një fitore të thjeshtë 2-0 në shtëpi ndaj Sepzias. Pas një kombinimi të bukur në minutën e 36-të, Gagliardini e finalizon me një goditje të saktë brenda zonës, duke arritur që të realizojë.

Në fraksionin e dytë Lautaro Martinez fiton një penallti pas një prekje të topit me dorë në zonë dhe e finalizon po vetë nga pika e bardhë. Rey Manaj ishte në fushë nga minua e parë, por la gjurmë vetëm me një karton të verdhë në minutën e 31-të.Interi ngjitet në kuotën e 34 pikëve, në më pak se Napoli që do të luajë në mbrëmje. Në ndeshjen tjetër të së njëjtës orë, Bologna befasoi Romën, duke fituar minimalisht 1-0. Golin e vetëm e shënoi Svanberg në minutën e 35-të.

LEXO TE PLOTE