Connect with Us

E rëndë në Fier/ Humb jetën i moshuari, policia jep detajet

Kronika

E rëndë në Fier/ Humb jetën i moshuari, policia jep detajet

Publikuar

-

Një 72 vjeçar ka humbur jetën në mënyrë tragjike në qytetin e Fierit.

Sipas njoftimit të policisë, bëhet me dije se i moshuari me inicialet B.L është vetëhedhur nga kati i tretë i pallatit ku banonte dhe si pasojë ka humbur jetën në vend.

Ai ka rënë në mjediset e parkimit të pallatit dhe më pas është transportuar në spital. Sot rreth orës 15:30, në lagjen “Kastriot” Fier, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i tretë i pallatit ku banon dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi B. L., 72 vjeç.” – njofton policia.

LEXO EDHE:  Policia kontrolle gjatë mesnatës në aksin Sauk-Teg/ “Fluturojnë” 20 patenta, arrestohen 4 shoferë

Ne vendin e ngjarjes policia dhe ambulanca, ndërsa nuk ndihen shkaqet./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Aksident në Tiranë/ Humb kontrollin e mjetit dhe del nga rruga, i riu përfundon në spital

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Policia bën me dije se rreth orës 21:40, në Kombinat, në rrugën “Konferenca e Pezës”, mjeti me drejtues shtetasin A. M.,18 vjeç, ka dalë nga rruga.

Si pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

TiranëLEXO EDHE:  Policia kontrolle gjatë mesnatës në aksin Sauk-Teg/ “Fluturojnë” 20 patenta, arrestohen 4 shoferë

Informacion paraprak

Me datë 12.11.2021, rreth orës 21:40, në Kombinat, në rrugën “Konferenca e Pezës”, mjeti me drejtues shtetasin A. M.,18 vjeç, ka dalë nga rruga.

Si pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidenti në Gjirokastër/ Policia jep detajet, si nuk iu bind urdhrit për ndalim i riu

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Tepelenë-Gjirokastër mbrëmjen e sotme, ku edhe fillimisht u raportua për të plagosur.

Pas këtij aksidenti, policia ka dalë me një njoftim zyrtar, duke sqaruar rrethanat.

Përmes një njoftimi, blutë e qytetit bëjnë me dije se shtetasit me iniciale A.K 20 vjeç i është bërë shenjë për ndalim, por i riu nuk i është bindur urdhrit duke rritur shpejtësinë e mjetit.

Ai dyshohej se trasportonte emigrantë të paligjshëm dhe për pasojë në vendin e quajtur “Uji i ftohtë”, Tepelenë mjeti tip “Benz” ka dalë nga rruga dhe si rezultat kanë mbetur të dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe 3 emigrantë, të cilët ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:Gjirokastër/Informacion paraprak.

Rreth orës 19:20, në aksin rrugor Kakavije-Gjirokastër, në afërsi të lagjes “Kordhoc”, shërbimet e policisë kanë konstatuar automjetin tip “Benz”, që drejtohej nga shtetasi A. K., 20 vjeç, banues në Tiranë, i cili dyshohej se transportonte emigrantë të paligjshëm. Shërbimet e policisë i kanë bërë shenjë për të ndaluar por drejtuesi i mjetit nuk i është bindur urdhërit të punonjësit të policisë duke shtuar shpejtësin e mjetit.

Për pasojë në vendin e quajtur “Uji i ftohtë”, Tepelenë mjeti tip “Benz” ka dalë nga rruga dhe si rezultat kanë mbetur të dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe 3 emigrantë të paligjshëm që ndodheshin në mjet, të cilët janë transportuar për në Spitalin Rajonal Gjirokastër, pa probleme për jetën./CNA.al

Përplasen automjetet në aksin Tepelenë-Gjirokastër/ Dyshohet për katër të lënduar

LEXO TE PLOTE

Kronika

Derdhi naftë në bregdetin e Shëngjinit/ Në kërkim kapiteni i anijes, zbulohet identiteti

Publikuar

-

Nga

Motori i uji përplaset me shkëmbin/ Plagoset rëndë një person në Shëngjin

Policia ka identifikuar dhe ka shpallur në kërkim kapitenin e anijes, shtetasin Ermir Kosova, i cili dyshohet se ka hedhur mbetje vajore, duke ndotur kështu ujin në detin e Shëngjinit.

Policia në njoftimin zyrtar, deklaron se rreth orës 15: 10 , janë njoftuar nga shërbimet e Policisë Kufitare , se kanë konstatuar ndotje të ujit, në fillimin e shetitores në bregdetin e Shëngjinit.

“Shërbimet e Stacionit të Policisë Shëngjin, të Komisariatit Lezhë dhe specialistët e Hetimit të Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Lezhë kanë shkuar menjëherë në adresën e dhënë dhe kanë kryher veprimet e para hetimore për sqarimin e plotë të rrethanave të këtij rasti.LEXO EDHE:  Arrestohet personi i cili u arratis dje nga Komisariati nr 2

LEXO EDHE:  Lulzim Basha akuzon Damian Gjiknurin/ I ke dhënë para Policisë…

Gjatë verifikimeve të kryera dhe pas administrimit të raportit të nisjeve të anijeve në portin e Shëngjin, nga shërbimet e Policisë, ka rezultuar se ka dalë në lundrim anija tregtare me kapiten shtetasin Ermir Kosova, për të cilin u bë shpallja në kërkim, për veprën penale “Ndotja e ajrit, ujit dhe tokës” , pasi dyshohet të ketë hedhur mbetje vajore në detin e Shëngjinit”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Policia gjithashtu njofton se janë marrë mostra të ndotjes për ekzaminim të mëtejshme, si dhe është administruar praktika e daljes së anijes nga porti./CNA.al

LEXO TE PLOTE