Connect with Us

Demi qetëson Ilir Dajën: Nuk e shkarkoj edhe nëse humbet derbin

Sport

Demi qetëson Ilir Dajën: Nuk e shkarkoj edhe nëse humbet derbin

Publikuar

-

Presidenti i Partizanit, Demi ka qenë së fundmi i ftuar në emisionin “Skaner” që transmetohet në “MCN TV”. Kreu i kryeqytetasve ka sqaruar përfundimisht edhe temën e shumëkomentuar rreth trajnerit Daja. A do të largohet nëse humbet derbin me Tiranën? Në të shkuarën janë lëkundur trajnerët që kanë humbur në një derbi, për më tepër që Partizani nuk ka marrë ende fitoren e parë në pesë javë. Megjithatë Demi ka konfirmur se trajneri do të qëndrojë pavarësisht rezultatit kundër Tiranës.

“Ne kemi bërë një akord me Dajën. Unë nuk jam specialist teknik. Jemi në fillimin e garës. Partizani i ka humbur pikët vetë, për shkak të gabimeve. Nuk ka asnjë problem mes presidentit dhe drejtorit. Olsi Rama merret më shumë me ekipin. Unë po punoj për dhuratën e madhe për tifozët, si kompleksi dhe akademia. Përveç meje, Daja e ka përkrahjen e drejtorit. Themi në se ka probleme dhe defekte, futbolli është si familje, ndonjëherë nuk ecin gjëra. Nuk ka asnjë ftohje mes Partizanit dhe Dajës si trajner. Edhe mua nuk më pëlqeu ndeshja me Kukësin, por të tjerat kanë qenë pozitive. Daja nuk ka asnjë problem.

Kam thënë njëherë se sa të jem unë, Tiranës nuk i ecën me Partizanit. E mira është që ne të fitojmë, por edhe po nuk fituam, nuk është ndonjë çudi e madhe. Daja nuk lëkundet. Presioni është pak më i madh te ne, sepse na duhen pikët. Shpresoj që në derbi të kemi edhe pak fat. Ne nuk kemi pasur fat fare deri tani. Nuk ka përçarje mes klubit dhe trajnerit, këtë duhet ta kenë të qartë të gjithë. Kompleksi do të jetë gati në mes të nëntorit. Nuk heq kollaj njeri unë nga Partizani”, tha Demi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Tirana ka një surprizë për tifozët në derbin ndaj Dinamos

Publikuar

-

Nga

Tirana dhe Dinamo do të ndeshen sërish ditën e nesërme, por kësaj radhe për kampionat.

‘’Nëndetësja’’ arriti të fitonte në sfidën e parë me rezultatin e pastër 2-0, por e nesërmja pritet të jetë një ndeshje krejt tjetër. Sfida do të luhet në ‘’Air Albania’’ dhe pritet të ketë interesa nga tifozët pasi është dhe fundjavë.Bardheblutë kanë menduar një mënyrë shumë origjinale për të fituar popullaritet në këtë sfidë. Tirana ka nxjerrë një njoftim ku i bën thirrje tifozëve të bëhen pjesë e një aktiviteti shumë special ditën e nesërme.

Tifozët duhet të dërgojnë fotot e tyre me kujtimet nga bardheblutë, dhe këto foto do të shfaqen në LED-in kryesor të stadiumit ku do të shikohen nga të gjithë të pranishmit. Një gjetje e goditur nga ana e klubit që kërkon të mbajë sa më afër tifozët në një fazë mjaft të rëndësishme të kampionatit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Skënderbeu pret të shtunën Kukësin, momenti i duhur për fitoren e parë në kampionat

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu nuk ka provuar ende shijën e parë të fitores në kampionat, pavarësisht se kanë kaluar shtatë javë. Situata në kampin bardhekuq, nuk është ajo e duhura dhe normalisht, stafi me lojtarët mbajnë mbi supe përgjegjësinë për gjendjen që skuadra po kalon.

Të shtunën, korcarët ndeshen me Kukësin në shtëpi dhe kjo sfidë shihet si ndeshja e duhur për të shijuar fitoren e parë, aq më tepër që do të luhet edhe para tifozerisë bardhekuqe, e cila gjithmonë e ka mbështetur ekipin.Sigurisht, kjo nuk do të jetë e lehtë, pasi Kukësi po kalon një formë fantastike në kampionat, por kjo nuk e pengon Skënderbeun të besojë se ka ardhur momenti për të shijuar triumfin e parë për këtë sezon. Ky optimizëm vjen edhe nga fakti që loja e korccarëve ka qenë gjithmonë e mirë, por finalizimi ka munguar.

E shtunë:
Skenderbeu-Kukesi 16:45

LEXO TE PLOTE

Seria A

Dështoi sërish ndaj Bodo Glimt, Mourinho flet për Kumbullën: Nuk ishte ndeshje për të

Publikuar

-

Nga

Roma ka dështuar përsëri sot në Ligën e Konferencës, duke barazuar në shtëpi 2-2 kundër Bodo/Glimt që e kishte mundur 6-1 në transfertë. Për Zhoze Murinjon, sot nuk kishte justifikime, pasi ai hodhi në fushë skuadrën më të mirë.

Por gjithsesi pas sfidës, portugezi insistoi se nuk kishte lojtarët e duhur dhe se kishte improvizuar në qendër të mbrojtjes, edhe pse kishte Kumbullën në stol. Ai thekoi se kishte mbajtur lojtarin në pankinë për ta mbrojtur nga trysnia e tepërt pas gabimeve në ndeshjen e dy javëve më parë.“Pa Vina vendosa të luante Ibanez si mbrojtës krahu, por pastaj kë do të hidhja në fushë si qendërmbrojtës? Pas ndeshjes së parë, duhej të mbroja Kumbullën, nuk ishte ndeshja e duhur për të. Ndaj aty luajti Kristante”, shpjegoi Murinjo lëvizjet që kishte bërë, duke mos përfshirë mbrojtësin shqiptar në formacion.

LEXO TE PLOTE