Connect with Us

Berisha thirrje demokratëve/ Ka dy arsye pse Basha nuk meriton mbështetje

Politikë

Berisha thirrje demokratëve/ Ka dy arsye pse Basha nuk meriton mbështetje

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

“Basha është njeriu që çon nga humbja në humbje dhe nga disfata në disfatë”. Kështu është shprehur ish kryeministri Sali Berisha para qindra demokratëve të Beratit, duke folur për rëndësinë që ka PD në mbështetjen e qytetarëve.

Sipas ish liderit historik, Lulzim Basha në karrierën e tij politike ka regjistruar vetëm dështime dhe disfata, ndërsa e vendos theksin tek zgjedhjet e 25 prillit, që sipas tij kreu i PD nuk arriti të bënte asnjë analizë.

Por Berisha nuk ka lënë pa përmendur as veprimet e fundit personale të Bashës, i cili “pret kokat” e atyre që i dalin kundër dhe i shpall armik të PD.

Kjo foltore synon ti japë PD vitalitetit që i duhet, vlerat që është formuar, si parti konservatore.

Si parti e interesit kombëtar mund të shndërrohet në lokomotivë e zhvillimit të vendit.

Çdo përpjekje kundër interesit do dështojnë dhe nuk do kenë kurrë sukses. Një bisedë të shkurtër me të gjithë ata të cilët nuk janë sot në këtë sallë, ose e konsiderojnë veten mbështetës të BAShës u them se nbjë njeri që u çon nga humbja në humbje, që ka dorëzuar beteja të pabëra, ai duhet të hapë rrugën se nuk premton asgjë veçse disfata. Së dyti u drejtohem gjithë demokratëve. Njeri njihet në kriza dhe disfata. Më ythuaj çfarë bëri ky njeri pas humbjeve të 25 prillit? Jo sikur ishte shkolluar në Holandë por në Kinë. Përjashton pa pyet njeri Flamur Nokën dhe kulmon para tre ditësh me qëndrimin ndaj Luan Bacit“, tha Berisha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Video-11 Dhjetori/ Berisha thirrje demokratëve: Të bashkohemi në Ditëlindjen e PD-së!

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-kryeministri dhe lideri historik i demokratëve, Sali Berisha i ka shprehur sot falenderimin e tij, ndaj delegatëve demokratë të qarkut të Fierit që kanë mbrojtur procesin e mbledhjes së firmave për Kuvendin e 11 Dhjetorit.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha i ka bërë thirrje të gjithë delegatëve të bashkohen në këtë Kuvend Kombëtar, që e cilëson si “ditëlindja e PD-së”.

“Falenderoj nga zemra delegatët firmëtarë të degëve Fier, Patos, Mallakastër dhe Roskovec, – shkroi Berisha në Fb, –  për guximin dhe dinjitetin në administrimin dhe mbrojtjen e procesit të mbledhjes së firmave për Kuvendin e datës 11 Dhjetor, sikundër u bëj thirrje të gjithë delegatëve të bashkohen me ne në Ditëlindjen e Partisë Demokratike! Të bashkuar drejt Fitores!”-shkruan Berisha./CNA.alLEXO EDHE:  Braçe nxjerr blof Bashën/ “Lylzim, ti s’ke qenë kurrë në punë, pse i urren djemtë e rinj që punojnë?”

LEXO EDHE:  Braçe nxjerr blof Bashën/ “Lylzim, ti s’ke qenë kurrë në punë, pse i urren djemtë e rinj që punojnë?”

Zbulohet “hileja” e Gazment Bardhit/ Si po tenton të manipulojë numrin e delegatëve

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandali-Basha shkel statutin/ Shndërron në “nul” degët e Partisë Demokratike

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-nënkryetari i FRPD, Lisandër Hoxha ka reaguar në lidhje me zëvëndësimin e kryetarëve të disa degëve të PD.

Në një postim në rrjetet sociale, Lisandër Hoxha akuzon Bashën se po shkel statutin e PD duke bërë që çdo akt i këtyre degëve dhe veprimtaria e tyre të bëhen nul.

Sipas tij, zëvëndësimi i kryetarëve të degëve pa zhvilluar mbledhje të Kryesisë, është shkelje e Statutit të PD dhe për pasojë, të gjithë janë të paautorizuar nga PD për të zëvëndësuar ata që janë dorëhequr.

Miq, në Partinë Demokratike vazhdon shkelja e statutit çdo ditë.

Zëvëndësimi i kryetarëve të degëve teë PD, pa zhvilluar mbledhje të Kryesisë, është shkelje e Statutit të PD dhe për pasojë, të gjithë janë të paautorizuar nga PD për të zëvëndësuar ata që janë dorëhequr.

Kjo shkelje bën nul të gjithë veprimtarinë e tyre dhe aktet e nxjerra nga ata.LEXO EDHE:  Rinis mbledhja e Këshillit të Mandateve me praninë e mediave

LEXO EDHE:  Kush punoi kundër Bashës?

Modeli autokratik i Lulzim Bashës është zhvlerësim për demokratët dhe sakrificat e panumërta të tyre për PD.

Hallet e tua, Luli, për karrigen e Kryetarit nuk i zgjidh duke vazhduar të tallesh me Kushtetutën e demokratëve“.-shkruan Lisandër Hoxha.

Më poshtë keni Nenin 42 të Statutit, i cili tregon rrugën e ligjshme të zevendesimit të tyre.

Neni 42

E drejta e ndërhyrjes

1. Në rast se Kryetari dhe/ose Kryesia e Degës thyejnë rëndë ose në mënyrë të përsëritur Statutin, dhe aktet e tjera të nxjerra nga organet qendrore në zbatim të tij, ose kur paralizohet veprimtaria normale e Degës, Kryesia e PDSH-së me propozim të Kryetarit të PDSH-së, ka të drejtën e ndërhyrjes dhe, në raste të veçanta, të shkarkimit, pezullimit të tyre, apo të komandimit të organeve drejtuese vendore respektive deri në mbledhjen e Kuvendit të Degës.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

109-vjetori i Forcave të Armatosura, Peleshi: Mirënjohje për ushtarakët  që e krijuan dhe i dhanë jetë një force moderne

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka uruar të gjithë djemtë dhe vajzat që shërbejnë në Forcat e Armatosura me rastin e 109 vjetorit të themelimit.

Përmes një videoje që tregon historikun e Forcave të Armatosura që nga themelimi e deri më sot, si pjesë e Aleancës së NATO-s, ministri shpreh mirënjohjen për të gjithë ushtarakët që kanë kontribuuar.

LEXO EDHE:  Kreu i ri i PD/Zëri i Amerikës: Astrit Patozi në garë me kushte/Basha hesht

LEXO EDHE:  ‘Po shkatërron provat’/ Kërkohet arrestimi i DakosSot, 109 vjetori i  Forcave të Armatosura – mirënjohje për të gjithë ushtarakët qe e krijuan dhe i dhanë jetë një force moderne. Sot përkrah NATO, aleancës më të madhe politike dhe ushtarake në botë”, u shpreh Ministri i Mbrojtjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE