Connect with Us

“Më dukej sikur po vdisja”/ Semi flet hapur për problemet me ankthin

Showbizz

“Më dukej sikur po vdisja”/ Semi flet hapur për problemet me ankthin

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Semi Jaupaj së fundmi në “Big Brother” ka folur rreth problemeve që ka pasur me shëndetin mendor. Gjatë bisedës më Sheilën ajo është shprehur se per disa kohë ka vuajtur nga ankthi.

Ndër të tjera Semi ka treguar se është konsultuar edhe me psikologë për t’u qetësuar, si dhe ka parë teknika të ndryshme online që i përdor për të kaluar momentet e tensionit kur nuk ndihet mirë.

Dua të mundohem të më kalojë një herë. Kështu e kam dhe në jetë, te pjesa që të thash e kam të vështirë të kërkoj ndihmë. Edhe te pjesa e ilaçeve, mundohem ta duroj sa më shumë, por kur e shoh që nuk e përballoj dot i drejtohem ilaçeve. Jam vizituar dhe një psikiatër-psikologe më dha direkt ilaçe. Mu duk e tmerrshme, thashë ‘Unë ilaçe, të pi unë ilaçe?! S’ka shanse. E ke parasysh këtë idenë që ‘S’jam e çmendur!’. Edhe gjeja gjëra në internet. Kam qenë me Bojkenin duke shkuar për të marrë mamin se kishte qenë diku. Më ka kapur një krizë që nuk e kisha përjetuar më përpara. Mendoja se kisha kaluar kriza paniku, po ajo ishte e tmerrshme, më dukej sikur po vdisja. I thash Bojkenit më ço në spital, sepse nuk mbushesha dot me frymë, isha mpirë e gjitha, më ishte tharë goja, isha mpirë në trup, isha totalisht e pafuqishme, isha si në gjendje të fikti, sytë më ishin bërë të zeza, nuk shihja.

Kujtojmë se Semi ka qenë në qendër të vëmendjes nga ana e mediave këtë periudhë për shkak të marrëdhënies të krijuar me Donaldin, ish partnerin e shoqes së saj të ngushtë, Bora Zemani./CNA.al

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Surprizohet Donaldi/ Romeo fluturon me parashutë mbi shtëpinë e “Big Brother Vip”

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Gjatë ditës së sotme Donaldi ka marrë një surprizë nga vëllai i tij binjak Romeo Veshaj.

Romeo ka zgjedhur një mënyrë shumë të veçantë për të surprizuar vëllain e tij pasi është shafqur me parashutë pranë  shtëpisë se “Vëllait të madh”.Ai ka thirrur disa herë emrin e Donaldit që ai të mund ta dëgjonte. Në një moment dëgjohet teksa i thërret: “Demi i vëllait, të do vëllai”.

LEXO EDHE:  Fotini-Danjelit: Elsamedi të ka marrë buzëqeshjen!

LEXO EDHE:  Surpriza të pafundme në Big Brother/Ja kush eleminohet

Pas kësaj surprize kaq të veçantë është parë Donaldi shumë i prekur dhe më lot në sy. Kledi dhe Semi kanë qëndruar pranë tij./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Babai im”/ Vëllezërit korçarë vijnë me një këngë të re: Për të gjithë që kanë përjetuar të njëjtën gjë…

Publikuar

-

Nga

“Trima dhe trimëresha bëhuni të fortë”/ Endri dhe Stefi japin mesazhin kurajues për të gjithë nxënësit

Vëllezërit korçarë Endri dhe Stefi Prifti kanë sjellë një këngë të re me titull “Babi im”.

Me anën e një postimi në rrjetet sociale ata shkruajnë se kjo këngë është një dedikim për kampionin, Artur Kreka dhe në të mund të gjejnë vetën shumë njerëz që kanë përjetaur të njëjtën gjëndje.

LEXO EDHE:  Sherri i tyre bëri xhiron e rrjetit/ Stresi habit me deklaratën për Einxhel pas hyrjes në “Big Brother Vip”

LEXO EDHE:  Sherri i tyre bëri xhiron e rrjetit/ Stresi habit me deklaratën për Einxhel pas hyrjes në “Big Brother Vip”

Postimi i plotë”

Babi im”! Kënga jonë e reDedikuar kampionit korcar, Artur Kreka.

C’do njeri që ka përjetuar te njejten gjendje mund te gjejë veten me këtë krijim shpirteror.

Shëndet dhe mbarësi ju urojmë!/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Vajza e tij feston sot ditëlindjen/ Niko Peleshi poston foton familjare

Publikuar

-

Nga

Aleksia Peleshi është kthyer në një nga vajzat më të komentuara të mediave rozë.

Vajza e ministrit Niko Peleshi feston sot përvjetorin e 20-të dhe në këtë ditë të veçantë ministri ka vendosur të postojë një foto të plotë të familjes së tij së bashku me bashkëshorten, Aleksian dhe 2 djemtë e tij.LEXO EDHE:  Cmendet ylli i Big Brother/ Zhvishet e gjitha

LEXO EDHE:  Surpriza të pafundme në Big Brother/Ja kush eleminohet

Kujtojmë që Aleksia, kohët e fundmit ka qenë gjithmonë në qendër të mediave, për shkak të lidhjes së shumëpërfolur me aktorin, Romeo Veshaj madje thuhet se dyshja po bashkëjeton me njëri-tjetarin.
Gjithsesi ky lajm nuk është konfirmuar nga asnjëri prej tyre./CNA.al

LEXO TE PLOTE