Connect with Us

Kamioni përplas këmbësorin/ Humb jetën 70 vjeçari

Kronika

Kamioni përplas këmbësorin/ Humb jetën 70 vjeçari

Publikuar

-

Një aksident me pasojë humbje jete ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Lushnjës.

Sipas njoftimit të policisë, një 55 vjeçar i cili ka qenë duke drejtuar një kamion në aksin Lushnjë-Rrogozhinë ka përplasur për vdekje një këmbësor rreth 70 vjeç.

Sipas bluve të qytetit, ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 19:30.

LEXO EDHE:  Video-Tetë orë të bllokuar në Theth/ Policia shpëton dy turistët e huaj

Nuk dihen ende rrethanat e aksidentit. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit dhe identifikimin e viktimës./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kosova & Rajoni

Mister vdekja e saj/ Trupi i pajetë i efektives gjendet pranë varrezave

Publikuar

-

Nga

Një trup i pajetë është gjetur këtë mbrëmje në Gjilan, pranë varrezave të qytetit. Ndërkohë mediat vendase bëjnë me dije se viktima dyshohet të jetë një efektive policie.

Ende mbeten të paqarta shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes së rëndë, ndërsa kanë nisur hetimet nga autoritetet policore.  Ngjarja e rëndë është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.LEXO EDHE:  Video/ Imazhet prekëse të familjes nga Lushnja, ku varfëria ka pushtuar gjithçka

LEXO EDHE:  Video-Tetë orë të bllokuar në Theth/ Policia shpëton dy turistët e huaj

 “Policia e Kosovës është njoftuar se në varrezat e qytetit në Gjilan është një person që dyshohet se është pa shenja jete. Njësitë tona kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe mjeku kujdestar e ka konfirmuar vdekjen e një personi të gjinisë femërore. 

Personi i vdekur është zyrtare policore. Për momentin, rasti nga hetuesit është duke u cilësuar si vdekje e dyshimtë”, ka deklaruar Hashani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidentohet me makinë Robert Rakipllari

Publikuar

-

Nga

Gazetari dhe analisti Robert Rakipllari , është aksidentuar me makinë.

Ngjarja ka ndodhur pak më minuta më parë në Rrugën e Rinasit.

Burime nga vendngjarja i thanë CNA.al se ai ka goditur një mjet tjetër nga pas.Paraprakisht nuk raportohet për pasoja në njerëz  por vetëm dëme materiale.

Ndërkohë që sipasojë e aksidentit janë shkaktuar probleme me trafikun drejt Aeroportit “Nënë Tereza”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkrumbohet nga flakët makina në Lazarat/ Dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

Shpërthen në flakë makina në ecje/ Dyshimet e para

Një automjet është shkrumbuar nga flakët në fshatin Lazarat të Gjirokastrës.

Sipas të dhënave të para, automjeti me targa AA852PA rezulton në pronësi të shtetasit Rezart Çela banues në këtë fshat.

Shkak i zjarrit dyshohet të jetë bërë një shkëndijë elektrike në motor.Policia ka nisur hetimet në lidhje me ngjarjen./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE