Connect with Us

5 ide si të kombinoni xhinset e zeza për tu dukur trend

Fashion

5 ide si të kombinoni xhinset e zeza për tu dukur trend

Publikuar

-

Pothuajse të gjitha vajzat kanë në garderobë një palë xhinse të zeza. Gjithmon që nuk e dimë çfarë të veshim një palë xhinse të zeza janë shpëtim.

Më poshtë do të gjeni disa ide si të kombinoni xhinset e zeza për tu dukur gjithmon trend dhe në modë,

        1.Me pulovër over-size

Xhinset e zeza mund të vishen sidomos me pulovra oversize gjatë këtij sezoni, ashtu si edhe me bluza të shkurtra, me çizme me taka, me çizme të kuqe, apo me çfarëdo që të kap syri të parën në garderobë.

LEXO EDHE:  'Atletet e gjyshit'/ Trendi më i fundit që duhet të ndiqni 

cna lajm show

    2.Me xheke “puffer”

Edhe një xheke e tillë ju duhet patjetër

cna lajm show

  1. Me një xhaketë klasike

Pak rëndësi ka ngjyra e xhaketës, me xhinse të zeza çdo lloj ngjyre dhe modeli do ju shkojë.

cna lajm show

  1. Me xhaketë të shkurtër

Në këtë mënyrë do të theksoni belin tuaj.

cna lajm show

  1. Me këmishë të bardhë

Kontrasti perfekt. Me një kombinim të tillë gjithmonë do dukeni trend dhe bukur./CNA.al

 

cna lajm show

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Fashion

FOTOT-Preferoni çizme të gjata?/ 3 ide si t’i kombinoni

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Prej kohësh tashmë çizmat e gjata janë në preferencën e shumë vajzava dhe është kthyer në aksesorin më të kërkuar.

Për tu dukur bukur duhet të dimë si ti kombinojmë.

  1. Me xhinse

Ky është kombinimi ideal per tu dukur bukur dhe pët tu ndjerë rrehat. Vishni pantalloant xhins të preferuara dhe një bluze të ngrohtë dhe për tu dukur më stylish kombinoj me cizme të gjata.

LEXO EDHE:  Do të guxonit t’i vishnit këto?/Gigi Hadid na prezanton veshjet e së ardhmes

LEXO EDHE:  Emily Ratajkowski channels back-to-school style 

  1. Me një bluzë të gerë (oversize)

Një bluzë e gjërë ose një pallto apo xhup i madh është gjëja më e mirë që mund të bashkoheni me çizmet tuaja deri në gju.

  1. Me një fund të shkurtër ose këmishë të gjatë

Këmishat minimaliste dhe fundet janë kombinimi më klasik i nje veshjeje me cizme. Pa diskutim që do dukeni shume  elegante./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

VIDEO- Dëshironi buzë të plota?/ Ndiqni këto truke të thjeshta

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Buzët e plota prej kohësh tashmë kanë qenë trend dhe me shumë mundësi do të vazhdojnë të jenë. Nuk keni pse të shkoni në kirurgu, ju mund ti keni këto buzë të plota duke ndjekur disa truke nga aktorja franceze Brigitte Bardot.

Në vazhdim po ju zbulojmë se si mund të keni buzë të plota sipas shembullit të Brigitte Bardot:

1– Gjithmonë kini kujdes që lapsi i buzëve t’i përshtatet ngjyrës suaj natyrale të buzëve, përkatësisht ngjyrës së buzëkuqit të cilin planifikoni ta përdorni, në mënyrë që të arrini pamje natyrale të buzëve.

2– Bëni me laps buzët nga këndi i jashtëm në drejtim të anës së brendshme mbi skajin e buzëve në mënyrë që vizualisht t’i shtoni vëllimin e tyre.

LEXO EDHE:  Blogerja shqiptare “topless” në rrugët e Nju-Jorkut, me fustanin 1750 $

LEXO EDHE:  Blogerja shqiptare “topless” në rrugët e Nju-Jorkut, me fustanin 1750 $3– Francezet janë të njohura për stilin e tyre decent dhe grimin suptil. Mos e teproni me vizatimin e harqeve të buzëve, sepse nuk do të jeni të kënaqura me rezultatin përfundimtar.

4– Plotësoni skajet e buzëve me buzëkuq, por me ndihmë të brushës. Nëse keni problem me vizatimin e linjave të rrafshëta, buzëqeshni.

Në këtë video të grimit të artistes Charlotte Tilbury zbuloni se si mund t’i bëni më të plota buzët sipas shembullit të Brigitte Bardot./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTOT- Do guxonit?/ Trendet e fundit të fustaneve të nusërisë

Publikuar

-

Nga

Të gjitha vajzat ëndërojnë për fustanin e bardhë të nusërisë ditën më të lumtur të jetës së tyre.

Ashtu si moda dhe trendet ndryshojnë për veshje dhe aksesorë, duket se i njëjti efekt ka ndodhur edhe në fustanet e nusërisë.Nga fustanet e shkurtëra, ngjyrat të tjera veç të bardhës, pantallonat etj, ju ftojmë të shikoni disa nga modelet më moderne të fustaneve./CNA.al

1.Fustane të shkurtëra.

2.Fustane me pupla

3.Me ngjyra

4.Fusatane me fije

5.Fustan me mëngë jashtë

6.Fustan, jo në fakt. Pantallona.

7.Me të çarë të theksuar

LEXO TE PLOTE