Connect with Us

U kap duke drejtuar makinën në gjendje të dehur/ Në pranga 18-vjeçari

Aktualitet

U kap duke drejtuar makinën në gjendje të dehur/ Në pranga 18-vjeçari

Publikuar

-

cna lajm aktualitet

Një 18 vjeçar është arrestuar nga policia në Berat sepse është kapur duke drejtuar makinën në gjëndje të dehur.

Njoftimi i plotë i policisë:

Nga specialistët e Sektorit për Qarkullimin Rrugor u arrestua në flagrancë shtetasi K. K., 18 vjeç, banues në lagjen Jani Vruho, Berat, pasi në vendin e quajtur “Qafa e Kalasë”, është konstatuar nga shërbimet e Policisë, duke drejtuar mjetin tip “Audi”, në gjendje të dehur, në masën 0.91 mg/l alkool”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Reshjet intensive të shiut/ Problematika në disa prej askeve rrugore

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Reshjet e dendura të shiut dhe të borës, kanë bllokuar disa aske rrugore, duke e bërë shumë të vështirë qarkullimin e mjeteve.

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se moti i keq ka shkaktuar rënie gurësh, drurë, si dhe materiale inerte në rrugë.

Sipas abc news, disa prej akseve më problematike janë:

Bajram Curri–Valbonë

LEXO EDHE:  Kokainë dhe heroinë në banesë/ Arrestohet 40-vjeçari në Elbasan

LEXO EDHE:  U kap me kokainë në makinë/ Arrestohet 41 vjeçari në Elbasan

Kukës–Ura e Zapodit

Kukës–BushtricëElbasan-Gjinar

Librazhd-Steblevë

Qafë Muzinë-Qafë Dushk–Peshkopi

Librazhd–Përrenjas

Elbasan–Qafë Thanë dhe Llogaraja./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foltorja e Berishës në SHBA/ Ky është përfaqësuesi i Republikanëve që do marrë pjesë

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha do të mbajë Foltoren e tij me demokratët që jetojnë në SHBA në 5 dhjetor.

Aktivistja Evi Kokalari përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë me dije se pjesë e Foltores do të jetë edhe përfaqësuesi i Republikanëve amerikanë.

Ajo shkruan se Rick Loughery do t’i bashkohet lidhjes virtuale të Berishës.

Në datë 5 Dhjetor do jem e pranishme në Foltoren me Diasporën që do mbahet në Neë Jersey, në adresën që vijon:

Marriott HotelLEXO EDHE:  Emri/Policia Bashkiake arreston pedagogu në Tiranë

LEXO EDHE:  U kap me kokainë në makinë/ Arrestohet 41 vjeçari në Elbasan

138 Neë Pehle Avenue,

Saddle Brook, Neë Jersey, 07663

Në lidhje virtuale do jenë:

Dr. Sali Berisha & Rick Loughery, Kryetar i Federates të Republikanëve të Rinj të Amerikës.

#DiasporaFlet”, shkruan Kokalari./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Moti i keq/ Çako: Kemi marrë të gjitha masat, strukturat vendore janë në gatishmëri

Publikuar

-

Nga

Moti i keq ka shkaktuar disa situata rë rënduara në disa zona të vendit. Vlora ishte një nga qytetet, e cila për shkak të reshjeve të dendura të shiut pati përmbytje.

Por për kreun e Mbrojtjes Civile Haki Çako, drejtuesit vendorë kanë marrë masa për të mbajtur nën kontroll përmbytjet. Në një reagim për media, Çako tha se edhe vetë ka shkuar për të marrë masat në veri të vendit.

Jam në terren drejt veriut për të parë masat e marra. Sikurse dihet kemi hyrë në stinën e dimrit që sjell reshje dhe problematika. Në këtë sezon vendi ynë karakterizohet nga përmbytje. Agjencisë Kombëtare për Mbrojtjen Civile me strukturat e veta është në gatishmëri për mbrojtjen civile.LEXO EDHE:  Gjykata lë në burg gjyqtaren Hoxha/ Avokati: E padrejtë, ka një fëmijë të sëmurë

LEXO EDHE:  Emri/Policia Bashkiake arreston pedagogu në Tiranë

Jemi në kontakt me të gjithë drejtuesit vendorë, nga Jugu në Veri. Ata i kanë marrë masat sepse është një sezon që kërkon masa paraprake. Mund të themi se deri në këto momente nuk ka pasur probleme serioze që mund të konsiderohen me risk për njerëzit. Qytetarët janë të sigurt dhe mjetet e zhbllokimit të rrugëve janë në dispozicion dhe pjesa tjetër është thuajse nën kontroll.

Në kohë dhe në periudha të ndryshme emergjencat kanë vazhduar dhe kanë punuar për pastrimin e kanaleve, janë në gatishmëri të plotë shkarkuesit e kanaleve të kolektorëve dhe të gjitha bashkitë janë në gatishmëri”, tha Çako./CNA.al

LEXO TE PLOTE