Connect with Us

Mero Baze sërish në shërbim të Lulit/ Deputetët braktisën Saliun

Politikë

Mero Baze sërish në shërbim të Lulit/ Deputetët braktisën Saliun

Publikuar

-

cna lajme aktualitet

Gazetari Mero Baze, duket e se ka të vështirë të shohë realitetin ashtu siç është. Baze kohët e fundit me anë të shkrimeve-analizë, është vendosur në shërbim të kreut të PD-së në detyrë, Lulzim Basha.

Sipas tij deputetët e PD në veri kanë braktisur Foltoren e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Deputetët e Partisë Demokratike në veriun e Shqipërisë kanë braktisur në shumicë foltoren e Sali Berishës. Ai nuk ka mundur të marrë dot asnjë deputet në foltoren e  tij në Kukës, Shkodër dhe sot në Dibër, ashtu siç nuk pritet të marrë në Lezhë, pasi shumice e tyre janë shprehur publikisht”, shkruan Baze, në gazetën “Tema”.

Këtë konstatim e bën, në një kohë që gjysma e grupit parlamentar të PD-së mos më shumë janë me Berishën dhe janë shfaqur në krah të tij, në qytetet ku ai ka qenë pa u ndarë në Veri apo Jug.

Sigurisht kanë munguar në takime dhe sekserët dhe kurtizanët e Lulit, ata që janë shpërndarë nëpër rrethe, duke përhapur informacione të rreme se nuk do të marrin viza amerikane nëse shkojnë në Foltore.

Të pranishëm kanë qenë deputetët, sei Flamur Noka, i cili ka qenë pothuajse në çdo qytet ku është mbajtur Foltorja, Isuf Çela, deputetët e Shkodrës të Kukësit, të Tropojës dhe jo vetëm.

LEXO EDHE:  “Rama ka lajthitur”/ Rushaj: Basha po sillet si kryeministër

Foltores i është bashkangjitur edhe kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi. Janë të shumtë ata që e shoqërojnë Berishën kudo ku shkon, jo vetëm deputetë, por edhe të gjithë drejtuesit e strukturave të PD-së si nga qendra edhe në rrethe.

Në Dibër një ditë më parë, në Foltoren e Berishës u panë drejtuesit më me peshë të PD-së, në Dibër.

Ata ishin rrjeshtuar në krah të Berishës. Dhe të gjithë kët pjesëmarrje, Mero Baze e quan dështim, duke kërkuar të shpëtojë Lulin dhe të mjegullojë skandalet e tij.

Më tej në shkrim, Baze thotë, se në veri se duan Berishën po na dashkan edhe Lulzimin nga Gjakova, Hoti, Dibra e lloj lloj gënjeshtre, që së fundmi i ka dhënë jetë Luli.

Prej javësh Mero Baze është në shërbim të Luli Bashës si një leksion se me kë duhet të jenë demokratët me Meron apo me PD.

Me Meron ka ngelur Luli tani me PD do ngelen demokratët/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Pak orë para konferencës/ Yuri Kim “godet” Sali Berishën

Publikuar

-

Nga

Ambasadorja Yuri Kim është shprehur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të ndërpresin marrëdhëniet me Partinë Demokratike, nëse kryesimin e saj e merr ish-kryeministri Sali Berisha.

Në një intervistë për Top Channel, Kim tha se nuk mund ta imagjinojnë që ndonjë nga pasardhësit e saj të pretendojnë se çdo gjë shkon mirë dhe të shkojnë për kafe me dikë që është shpallur non grata nga Sekretari i Shtetit për korrupsion.“Nuk do të angazhohemi me askënd që është shpallur nga Sekretari i Shtetit. Kjo është një politikë për mbarë botën dhe nuk ka fare të bëjë me individët, por politika e përgjithshme është që nuk mund të imagjinojmë një skenar ku unë apo ndonjë nga pasardhësit e mi të pretendojmë se çdo gjë shkon mirë dhe të shkojmë për kafe me dikë që është shpallur nga Sekretari i Shtetit për korrupsion madhor. Nuk ka për të ndodhur”.

Kjo deklarate e diplomates amerikane, vjen pak orë para konferencës që lideri i demokratëve, Sali Berisha do të mbajë për mediat, ku pritet t’i përgjigjet edhe Yuri Kim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Hodhi akuza mbi Vangjush Dakon/ Shkarkohet nënkryetari i Bashkisë së Durrësit

Publikuar

-

Nga

Shkarkohet nga detyra nënkryetari i Bashkisë së Durrësit Arbër Braho. Vendimi është marrë nga kryetarja në detyrë Emirjana Sako.

Kujtojmë këtu, që Braho ka deklaruar  se Bashkia e Durrësit vijon të kontrollohet nga Vangjush Dako.

Po ashtu, Braho në profiling e tij në Facebook, ka qenë kritik edhe ndaj kryetares së komanduar në qytetin bregdetar Emirjana Sako.

Ende nuk dihen arsyet e shkarkimit të tij, ndërkohë që pritet të shihet nëse do të ketë edhe ndonjë deklaratë zyrtare nga ana e Bashkisë.Ku ka patur fuqi vendimmarrëse Vangjush Dako nga periudha që nuk ka qenë në Bashkinë e Durrësit. Nuk bëhet fjalë për 2-3 vendimet e fundit por janë të gjitha vendimet, Dako nuk ka bërë asgjë me dorën e tij por e kanë bërë zagarët e tij.

Doni një rast kualifikimi? Është një kualifikim që është bërë me projekte edhe me mafien italiane. Në Durrës po vidhet me tendera dhe me projekte çdo gjë. Nëse e kanë seriozisht luftën kundër krimit të vijnë në Bashkinë e Durrësit. I qëndroj çdo fjale të denoncimit që kam bërë.

Ditën e arrestimeve nga SPAK, Dako dërgoi dy persona të më kontaktonin. Vetë Dako nuk e ka pranuar ndonjëherë që është shkëputur nga Bashkia“, tha Braho./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Robert Papa zbardh dinamikën: Avioni me afganë që nuk u ul kurrë në Tiranë, ja pse erdhën kongresmenët

Publikuar

-

Nga

Ardhja e kongresmenëve amerikanë në vendin tonë ka qenë në fokus të diskutimit nga gazetari Robert Papa.

Ky i fundit, gjatë një interviste për MCN, u shpreh se diplomatët amerikanë erdhën për të vizituar shtetasit afganë, të cilët janë strehuar në vendin tonë, ndërsa theksoi se senatorja republikane, Joni Ernst, është vetë e dyshuar për korrupsion në fushatë në shtetin Ioëa dhe në këto kushte nuk mund të flasë për dyshimet që çuan në non gratën e Berishës.

Sot diplomacia amerikane po luhet me Tuiter. Atje ata kanë nxjerrë takimet me afganët, jo ato me Ramën dhe në PD. Kur një kongresmen dhe senator udhëton jashtë, Thesari paguan. Që të jetë një delegacion zyrtar, duhet të ketë një eveniment zyrtar. Në këtë rast duket qartë se ata erdhën për afganët.Senatorja në Ioëa është akuzuar për korrupsion në fushatë. Përsa i përket ndërhyrjes së Kim, është jashtë protokollit. Nuk më erdhi mirë kur senatorja e quajti të korruptuar Berishën”, tha ai.

LEXO EDHE:  Hungaria shumfishon rrogat e mjekëve!/ Edvin Hajduti shumfishon mashtrimet ndaj bluzbardhëve!

LEXO EDHE:  “Rama ka lajthitur”/ Rushaj: Basha po sillet si kryeministër

Papa zbardhi edhe dinamikën e kthimin mbrapsht të një avioni me afganë, i cili ishte parashikuar të ulej në Tiranë.

Gazetari Glenn Beck mblodhi për 2 ditë 30 milionë dollarë për t’i çuar afganët në vende të ndryshme. Ai thotë se një avion po bëhej gati të ulej në Tiranë, por DASH vendosi të mos ulej. Pra zonja Kim bënte rolin e stjuardesës. Beck akuzon se Departamenti i ka duart me gjak sepse ishin njerëzit e tij ata që u vranë. DASH donte që të evakuoheshin njerëzit e preferuar të Soros. Kjo ambasadore që ka përplasje me fondacione të ndryshme, e përdori këtë rast. Pra, edhe delegacionin”, tha Papa./CNA.al

LEXO TE PLOTE