Connect with Us

“Pse prishini imazhin e shtetit tonë!”/ Vdekja në Qerret dhe telefonata e dyshimtë nga gazetaret ruse

Aktualitet

“Pse prishini imazhin e shtetit tonë!”/ Vdekja në Qerret dhe telefonata e dyshimtë nga gazetaret ruse

Publikuar

-

Pedagogu Ervin Karamuço deklaroi se ishte kontaktuar këtë të martë nga dy gazetare ruse, të cilat kishin kërkuar të sqarojnë diçka më shumë sa i takon vdekjes së 4 turistëve në hotelin në Qerret të Kavajës.

Karamuço tha se gazetaret kanë ngritur pikëpyetje lidhur me një lajm të pakonfirmuar në mediat shqiptare, se 60-vjeçari Sergei Burenkov kishte qenë ushtarak i lartë në vendin e tij.

LEXO EDHE:  Shufrat e hekurit, të shtënat dhe pandëshkueshmëria përndjekin gazetarët shqiptarë

 “Jam kontaktuar nga dy gazetare ruse që në një farë mënyre kërkonin “llogari” se ç’punë keni ju që prishini imazhin e shtetit tonë, lidhur me një vrasje që mund të jetë aksidentale. Ju thashë se detyra ime është të ndriçoj studentët e mi mbi çdo lloj krimi që ka ndodhur”, deklaroi pedagogu në studion e “Opinion” në Tv Klan./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Ekonomi

Paundi “rrëzon” Euron dhe Dollarin/ Kursi i këmbimit, 5 Nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme ekonomi

Dollari amerikan, sot këmbehet në tregun valutor, në shitje me 103.2 Lekë dhe në blerje me 108.2 Lekë.

Monedha e Eurozonës sot blihet me 119.4 Lekë dhe shitet me 125.5 Lekë.

Paundi Britanik, blihet me 141.1 Lekë dhe shitet me 146.1 Lekë.Franga zviceriane, blihet me 113.6 Lekë dhe shitet me 118.6 Lekë.

LEXO EDHE:  Plagosja me armë zjarri në Kavajë/ Zbardhen detajet e reja, “mollë sherri” u bë një femër

LEXO EDHE:  E veshur me fustan të bardhë/ Nusja në Kavajë shkon të votojë përpara dasmës

Dollari kanadez blihet me 83.1 Lekë dhe shitet me 86.1 Lekë.

Më poshtë po sjellim tabelën e këmbimit valuator, sipas Credins Bank./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthim tritoli në një banesë/ Rikthehet makthi i eksplozivit në Krujë

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Më datë 05.11.2021, rreth orës 00:56, tek porta e rrethimit të jashtëm të banesës së shtetasit E. H, në fshatin Zallë, Fushë-Krujë,  ka plasur një sasi e vogël dyshohet lëndë plasëse.

Për pasojë  është dëmtuar vetëm porta e rrethimit të jashtëm të banesës.Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin e kapjen e autorit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Në Kuvend do kaloj statut i ri”/ Harxhi: PD e ka humbur demokracinë, ja pse

Publikuar

-

Nga

Ish kandidatja për kryetare të PD Edith Harxhi e konsideron Kuvendin Kombëtar si të jashtëzakonshëm.

Në një intervistë për emisionin Opinion me Blendi Fevziun në Klan Tv, Harxhi deklaroi se PD ka humbur demokracinë, për aq kohë sa nuk lejon debat të lirë në parti. Sipas saj, institucioni i votës së lirë në PD është shkatërruar.

Ky është Kuvend i jashtëzakonshëm, do jetë Kuvend statutor nuk do jetë Kuvend zgjedhor. E ka thënë edhe zoti Berisha. Do të kaloj një statut i ri i PD.LEXO EDHE:  E veshur me fustan të bardhë/ Nusja në Kavajë shkon të votojë përpara dasmës

LEXO EDHE:  E veshur me fustan të bardhë/ Nusja në Kavajë shkon të votojë përpara dasmës

Ky Kuvend mblidhet me konsensus, sepse janë mbledhur 2/3 dhe do të dorëzohen në datën 9 ose 10. Në bazë të statutit duhen 30 ditë për mbledhjen e Kuvendit.

Institucioni i votës është shkatërruar në PD. Unë kam bërë disa beteja. PD i ka humbur demokracia për shumë vite. Përveç votës është edhe debati i lirë”, tha Harxhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE