Connect with Us

VIDEO/ 26 gola në 6 ndeshje! Messi përmbys Leipzig, Inter dhe Real bëjnë detyrën. Milan “bie” në Portugali

Sport

VIDEO/ 26 gola në 6 ndeshje! Messi përmbys Leipzig, Inter dhe Real bëjnë detyrën. Milan “bie” në Portugali

Publikuar

-

U luajtën mbrëmjen e sotme 6 sfidat interesante, të grupeve të Champions-it, që prodhuan në total plot 26 gola. Spikat fitorja e përmbysje e PSG-së, falë dopietës së Messit. Ndërkohë Interi dhe Reali bënë detyrën. Fitore spektakolare edhe për Ajaksin ndaj Dortmundit, teksa Milani u mund sërish, kësaj here nga Porto në Portugali.

Inter 3– 1 Sheriff Tiraspol  ( Dzeko 35′, Vidal 58′, De Vrij 67′ / Thill 53′)

Inter: Handanovic, Dumfries, De Vrij, Dzeko, Martinez, Perisic, Vidal, Barella, Dimarco, Skriniar, Brozovic

Sheriff: Celeadnic, Arboleda, Traore, Castaneda, Costanza, Cristiano, Addo, Kolosov, Thill, Dulanto, Bruno

Atletico Madrid 2– 3 Liverpool(Griezmann 20′, 34′ / Milner 8′, Keita 13′, Salah 76′)

Atletico Madrid: Oblak, Kondogbia, De Paul, Koke, Joao Felix, Griezmann, Lemar, Felipe, Carrasco, Hermoso, Trippier

Liverpool: Becker, Van Dijk, Milaner, Keita, Fiermino, Mane, Salah, Hernandes, Robertson, Matip, Trent-Alexander

PSG 3– 2 Leipzig

PSG: Navas, Hakimi, Kimpembe, Marquinhos, Verrati, Mbappe, Herrera, Draxler, Nuno Mendes, Gueaye, Messi

Leipzig: Gulasci, Simakan, Angelino, Orban, Haidara, Adams, Klostermann, Ndunku, Mukiele, Laimar, Andre Silva

Ajax 4– 0 Dortmund

Ajax: Pasveer, Timber, Alvarez, Gravenberch, Tadic, Antony, Mazraoui, Blind, Martinez, Haller, Burghuis

Dortmund: Kobel, Haaland, Reus, Schulz, Gummels, Akanji, Brandt, Malen, Bellingham, Meunier, Ëitsel

Porto 1 – 0 Milan

Porto: Diogo Costa, Pepe, Diaz, Uribe, Taremi, Mbemba, Ëendell, Joao Mario, Otavio, Oliveira, Evanilson

Milan: Tatarusanu, Calabria, Bennacer, Ballo, Tonali, Giroud, Leao, Tomori, Kjaer, Krunic, Saelemakers

Shakhtar 0 – 5 Real Madrid

Shakhtar: Trubin, Dodo, Kryvtsov, Marlon, Maycon, Tete, Solomon, Patrick, Ismaily, Pedrinho, Fernando

Real Madrid: Courtois, Militao, Alaba, Kroos, Benzema, Casemiro, Lucas Vazques, Vinicius, Rodrygo, Mendy

 

   

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

Lajm i keq për kombëtaren shqiptare, ndaj Anglisë mungon Armando Broja

Publikuar

-

Nga

cna lajme futboll

Shqipëria ka humbur edhe një pjesë të rëndësishme të organikës së saj, Armando Brojën. Pas mungesave të Rei Manajt, Ivan Balliut, Berat Gjimshitit tani listës i shtohet dhe sulmuesi Armando Broja.

Këtë lajm e ka konfirmuar mbrojtësi i Kombëtares, Frederik Veseli në konferencën e sotme për shtyp duke deklaruar se edhe Broja do të jetë një mungesë e rëndësishme e kuqezinjve të Edi Rejës. 20-vjeçari është dëmtuar me skuadrën e tij Sauthempton, por më pas u rikuperua ku u aktivizua në 10 minutat e fundit të lojës ndaj Aston Vilës.Sipas njoftimit zyrtar nga FSHF, Broja pritej të vinte sot në grumbullim me ekipin Kombëtar, por mesa duket ai nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Reja për dy ndeshjet ndaj Anglisë më 11 nëntor në “Wembley”, por edhe ndaj Andorrës më 14 nëntor në “AIR Albania”.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Rikthehet Qazim Laçi: Në Angli shkojmë për rezultat pozitiv

Publikuar

-

Nga

Në prag të ndeshjes të së premtes ndaj Anglisë, e vlefshme për fushatën kualifikuese të Botërorit “KATAR 2022”, në konferencë për shtyp është shfaqur mesfushori i Kombëtares shqiptare, Qazim Laçi i cili ka analizuar këtë takim:

“Ndihem mirë, e kalova shumë shpejt dëmtimin. Nga të gjitha anët taktike do të punojmë, kemi një kundërshtar që në të gjitha fazat e lojës është shumë mirë. Do të punojmë shumë për këto ditë që kemi për të marrë maksimumin dhe për të marrë një rezultat pozitiv.Luajmë ndaj Anglisë, do të jetë një ndeshje e fortë, por dhe ne do të përgatitemi shumë mirë për të marrë rezultat në Uembli. Do të jetë hera e parë që do të luaj, do të kemi emocione sepse kur luajmë me Kombëtaren ne kemi emocion.

Unë ndihem mirë aty ku ndihet dhe trajneri, sepse ai e jep formacionin. Konkurrenca në ekip në këtë nivel dhe Kombëtare që jemi, është ngritur dhe kjo është gjë e mirë për ne. Po përgatitemi për një sfidë të vështirë, po përgatitemi si fizikisht dhe mendërisht.”

LEXO TE PLOTE

Sport

Një lojtar pozitiv me Covid, 5 futbollistë të Gjermanisë futen në karantinë

Publikuar

-

Nga

Një lojtar i grumbulluar me skuadrën kombëtare të Gjermanisë ka rezultuar pozitiv ndaj Covid 19. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare në Twitter, Federata Gjermane e Futbollit thotë se autoritetet shëndetsore kanë urdhëruar që 5 futbollistë të futen në karantinë.Gjithashtu Federata sqaron se lojtari që ka rezultuar pozitiv është vaksinuar dhe është asiptomatik.

LEXO TE PLOTE