Connect with Us

Jupi: Latifi i kohës më të mirë ka turpëruar emra të mëdhenj, jo Sidiben

Sport

Jupi: Latifi i kohës më të mirë ka turpëruar emra të mëdhenj, jo Sidiben

Publikuar

-

Liridon Latifi ishte për notën 10 në mbrëmjen e sotme kundër Dinamos. Nëse Vllaznia dhuroi art në fushën e lojës ndaj kryeqytetasve, e gjitha ka ardhur falë performancës së jashtëzakonshme të futbollistit në fjalë.

Vlerësimet për të në “Procesin Sportiv” kanë qenë të shumta, teksa Redi Jupi është shprehur: “Liridon Latifi i periudhës më të mirë ka turpëruar emra më të mëdhenj. Unë e dija dhe e kisha parandjenjë që do e kalonte Sidibien. Sidibe në fakt nuk është mbrojtës, por mesfushor i përshtatur në atë rol. U duk që në mënyrën e qëndrimit të tij dhe duke njohur vlerat e Latifit”, ka thënë Jupi.

Nga krahu tjetër Sinemati është shprehur se Latifi duhet të thirret dhe të merret në konsideratë nga Kombëtarja. Megjithatë Redi Jupi ka kujtuar formën e dobët fizike para se të vinte Vllaznia dhe faktin se nuk ka qenë titullar që në ndeshjet e para te shkodranët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Stadiumi i Maliqit thuajse gati, nis faza e dytë e punimeve

Publikuar

-

Nga

Maliqi do bëhet me stadium të ri. Bashkia e këtij qyteti është në punime e sipër për përfundimin e stadiumit të ri. Në pamjet e fundit, gjithçka duket gati me fushën, ndërsa rëra dhe më pas tapeti i barit duhen për të kompletuar gjithçka.

Skuadra e Maliqit luan për të parën herë në histori këtë sezon në Kategorinë e Parë.Ekipi si pritës ka luajtur në stadiumin e Korçës dhe Devollit, ndërsa pas pak kohësh do rikthehen në shtëpi, me fazën e dytë të punimeve që ka nisur. Kështu, “Jovan Asko” do ketë tjetër fytyrë pas disa javësh.

LEXO TE PLOTE

Sport

Laçi nuk di të ndalet më, mposht Teutën dhe vazhdon ngjitjen në klasifikim

Publikuar

-

Nga

Laçi ka arritur të marrë fitoren e tretë radhazi në kampionat, teksa kanë mposhtur 2-0 skuadrën e Teutës, e cila e mbylli takimin me 10 lojtarë. Goli i parë dhe u realizua nga Mentor Mazrekaj në minutën e 41′ pas një goditje dënimi me një gjuajtje-kros, por topi përfundoi menjëherë në rrjetë pa u devijuar nga asnjë futbollist.

Goli i dytë u shënua nga Guindo në minutën e 90+1′ pas disa kombinimeve dhe sulmuesi i kurbinasve nuk fal para porte duke dërguar peshë tifozët. Me këtë sukses, Laçi ngjitet përkohësisht në vendin e katërt në kuotën e 11 pikëve, ndërsa Teuta klasifikohet në vendin e tretë me 12 pikë.FT | LAÇI 2-0 TEUTA

Mazrekaj 42′, Guindo 90+1′

LEXO TE PLOTE

Sport

Partizani merr fitoren e parë në kampionat për këtë sezon

Publikuar

-

Nga

Partizani ka siguruar sot fitoren e parë të këtij kampionati, duke mundur në Kamzë Kastriotin me shifrat 2-0 në atë që ishte takimi i drejtpërdrejtë për fundin e tabelës së klasifikimit.

Emiljano Musta shënoi në të 36 me një goditje perfekte nga distanca. E vetmja mënyrë sesi mund të vinte goli në një ndeshje “të fjetur”.

Ndërkohë në pjesën e dytë, Kastrioti e ka shtuar tepër ritmin dhe kishte shumë mundësi për të barazuar rezultatin.Në disa aksione ishte Teqja që shpëtoi portën e Partizanit. E teksa Kastrioti po provonte gjithçka për të barazuar në fund, Rrapaj dyfishoi shifrat në të 89 duke vulosur rezultatin

KASTRIOTI-PARTIZANI 0-2
37′ Musta, 90′ Rrapaj

LEXO TE PLOTE