Connect with Us

“I dhashë një kapuçino”/ Korreshi tregon si e “korruptoi” Tabakun

Politikë

“I dhashë një kapuçino”/ Korreshi tregon si e “korruptoi” Tabakun

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Mbledhja e djeshme e grupit parlamentar të Partisë Demokratike është shoqëruar me debate.

Deputeti Luan Baçi ka deklaruar se deputetët që i bashkohen “Foltores”, së Berishës, nuk po i fryjnë përçarjes së PD, por bashkimit të saj.

Po ashtu ai ka folur edhe në lidhje me caktimin e Jorida Tabakut në krye të Komisionit Hetimor për inceneratorët, ndërsa theksoi se ka deputetë të tjerë që kanë folur më shumë, e nuk janë futur në komision fare.

Nuk mendoj se deputetët që i bashkohen “foltores”, Berishës, po i fryjnë përçarjes. Bashkimi vjen edhe nga ajo foltore. Unë me bindje i jam bashkuar foltores. Nuk kam ndonjë detyrim ndaj Berishës. Po ta marrësh nga ky aspekt, mua më ka bërë Lulzim Basha dy herë deputet dhe dy herë kryetar të PD-së në Fier, ndërkohë që me doktorin mund të jem takuar dy tri herë e jo më shumë. Ju që flisni si ushtarë nuk ju shkon. Unë jam ndarë që në vitin ‘90 me ata të rreshtuarit si ushtarë. Ndërkohë, ne që i bashkohemi “foltores” nuk duhet të na shikoni si të huaj e të na mënjanoni.

LEXO EDHE:  “Basha me procese penale në SHBA”/ Spartak Ngjela ‘trondit” PD

E caktove Jorida Tabakun kryetare për komisionin hetimor dhe s’e kuptova si u zgjodhën deputetët që do të jenë anëtarë. I kërkova Joridës të isha dhe s’më futi. Ka kolegë të mitë që kanë folur më shumë për inceneratorët dhe ju s’i keni përfshirë.”-tha Luan Baçi.

Por, pas deputetit Luan Baçi, ka reaguar deputeti i Lushnjes Sajmir Korreshi, i cili ka treguar sesi e ka “korruptuar” Jorida Tabakun me një kapuçino.

Të gjithë duam të flasim, por nuk është e mundur. Nuk duhet që të mërzitemi. Unë, për shembull, herën e fundit nuk e kisha emrin në listën e folësve, por i dhashë një kapuçino Joridës dhe ia bleva radhën për të folur. Ato vendet janë ndarë. Ne duhet të shikojmë të bëjmë sa është mundësia. Ndërkohë, unë jam i parimit “ai që të emëron, edhe të shkarkon”. Ai që të vë, edhe të heq. Të rrimë e të flasim për problemet e rendit të ditës.”-tha Korreshi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Foto- Si asnjë herë më parë/ Qinda të rinj mbështesin Berishën

Publikuar

-

Nga

Kanë qenë qindra të rinj, të cilët kanë mbështetur Foltoren e ish kryeministrit Sali Berisha.

“Uragani” i demokratëve mbajti takimin me të rinjtë, për të folur për të të ardhmen dhe shpresën e vendit.

Ndërkohë CNA.al ka siguruar foto dhe video, gjatë takimit, ku duket se rinia i ka rezervuar një pritje madhështore ish-kryeministrit, të cilin e shohin si shpresë për rikthimin e PD-së në vlerat dhe parimet e saj demokratike.

LEXO EDHE:  Nga Berisha, Meksi, Hajdari dhe Pashko/ Publikohen fotot e rralla të themeluesve të PD-së

LEXO EDHE:  Dalin detajet e para të mbledhjes së deputetëve të Partisë Demokratike/Çfarë do të ndodhë sotNë këtë takim është bashkuar ish drejtuesi i FRPD, Belind Këlliçi, kryesia, sekretariati dhe nënkryetarët e FRPD, organizata partnere e PD është e gjitha me Berishën./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama me qese në dorë e pastron pyllin e Sodës/ Kritikon Dritan Lelin: Modeli më i shëmtuar për abuzimin me mjedisin

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar sërish kreun e Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli , për ndotjen e mjedisit në Vlorë. Nga Pylli i Sodës ku ka nisur operacioni kombëtar për pastrimin, Rama tha se bashkia Vlorë është bashkë abuzuese me ndotjen në Vlorë.

Është një tradhti shumë e madhe që ka degjeneron vendin tënd në sytë e të tjerëve. Vlora për fat të keq në vend që të ishte model, pasi siç është bërë model për transformimin, për pikat e tërheqjes së më shumë turistëve, siç është bërë model për rritjen e aktivitetit të biznesit të vogël, për mbledhjen e të ardhurave.LEXO EDHE:  Nga Indrit Vokshi-Përfundimisht për Berishën!/ A duhet të largohet?

LEXO EDHE:  Zbulohet skema elektorale/ Ja si do garojë opozita

Është modeli më i shëmtuar i abuzimit me mjedisit të njerëzve dhe indiferencën lapidare të bashkisë që është bashkë abuzuese. Është e paimagjinueshme, se ky nuk është një pyll si amazonat në Brazil, por është një pyll që kreu i bashkisë bashkë me përgjegjësit për këtë punë mund ta bëjnë të bëjnë me makinë për 3 minuta.

Këtu nuk ka nevojë as për ushtri, as për vullnetare, këtu mjafton kryetari i bashkisë dhe 5 veta të tjerë me një qese në dorë çdo ditë që pylli i Sodës të mos herë askush asnjë mbetje”, tha Rama.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Djali i Sokol Olldashit i bashkohet Foltores së Berishës/ Ja mesazhi që përcolli

Publikuar

-

Nga

Djali i të ndjerit Sokol Olldashi, Glauk Olldashi i është bashkuar Foltores së ish kryeministrit Sali Berisha me të rinjtë demokratë.

Gjatë fjalës së tij, Olldashi u shpreh se problemet e brendshme në PD janë të shumta, duke theksuar rëndësinë që ka ardhja e PD në pushtet.Nuk dua të ndalen në problemet e brendshme që ne kemi në partinë tonë, pasi janë shumë  dhe janë diskutuar mnë parë. Ajo që dua të them është ne duam të vijm në pushtet për të gjithë shqiptarët dhe për ta bërë Shqëiprinë një vend vërtetë të lirë  dhe jemi kundër një modeli socialist  autoritar. 


Nuk dua të ndalen në problemet e brendshme që ne kemi në partinë tonë, pasi janë shumë dhe janë diskutuar mnë parë. Ajo që dua të them është ne duam të vijm ënë psuhtet për të gjithë shqiptarët dhe për ta bërë Shqëiprinë një vend vërtetë të lirë dhe jemi kundër një modeli socialist autoritar. Ne që ta mundim këtë model autoritar nuk mund ta mundim me një PD autoritare, ne duhet ti ruajm ëvlerat tona dhe ti zbatojmë ato. Dhe unë shpresoj dhe kam besimin se do arrijmë ta bëjmë këtë gjë dhe do të arrijm ëtë hapim partinë dhe të përfqaësojmë vërtetë demokratët kudo që janë. Ne duhet të bëhemi parti model jo vetëm për demokratët por për të gjithë shqiptarët. Me këtë mnodel të frymëzojmë të gjithë shqiptarët të mjatë dhe të djathtë të votojnë PD, ta sjellin PD në pushtet. Së fundmi dua ta mbyll me këtë fjalë. Nuk ka se kush ti përfaqësojë më mirë vlerat e partisë demorkatike sesa Forumi i Partisë Demokratike
”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE