Connect with Us

Çmenduria e Sneijder: Festova deri në orën 6 me Megan Fox, ditën tjetër shënova në…

Sport

Çmenduria e Sneijder: Festova deri në orën 6 me Megan Fox, ditën tjetër shënova në…

Publikuar

-

Ka pasur shumë kampionë në historinë e futbollit me jetë private që nuk është saktësisht e pacënueshme (dhe jo vetëm). Dhe për kaq shumë trajnerë kanë kuptuar se kur një lojtar mund të jetë i rëndësishëm për ekipin e tyre, kanë bërë sikur nuk ka ndodhur asgjë. Pak si Dennis Rodman te Chicago Bulls, i cili siç shihet nga The Last Dance i cili vinte nga netët e çmendura me Carmen Electra dhe Madonna dhe bënte “kërdinë” me koshat e pabesueshëm në basketboll.

FESTAT-Interi i tripletës kishte lojtarin e tyre të domosdoshëm, por … ekscentrik. Wesley Sneijder në autobiografinë e tij zbulon se në kohën kur luante te Real Madrid ai mësoi për kënaqësitë e jetës, veçanërisht alkoolin. Por, siç shpjegoi ai për DeTelegraaf, nuk është se në Milano ai ishte më pak i prirur ndaj shpërqendrimeve. Në fund të fundit, në qytetin e modës mundësia për të hyrë në një botë plot yje nuk mund të mos e intrigonte holandezin. intrigojë. Dhe kështu, lojtari ndonjëherë shkonte shumë larg me netët e çmendura. “Gruaja dhe unë shkuam një herë në një festë mode të Armani. Aty ishte George Clooney, Megan Fox dhe disa yje të Hollyëood

GOLI – Deri më tani asgjë e çuditshme, përveçëse në teori, sepse as 24 orë më vonë Sneijder duhet të luante një ndeshje të Champions League. “Ne shkuam në shtëpi në gjashtë të mëngjesit dhe të nesërmen shënova një gol dhe një asist kundër Werder Bremen. Dhe sapo kuptova se ishte e mundur të bëheshin gjëra të tilla, nuk kisha më frikë t’i bëja përsëri! “.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Zbutet Mourinho, nis më në fund të lavdërojë Marash Kumbullën

Publikuar

-

Nga

Zhoze Murinjo duket se pak nga pak po ndryshon mendje rreth Marash Kumbullës. Edhe pse mbrojtësi shqiptar nuk është ndër alternativat kryesore për prapavijën e skuadrës kryeqytetase, trajneri portugez ka filluar që t’i kushtojë më shumë vëmendje e sot edhe një elozh të veçantë.

Duke folur para gazetarëve në konferencë për shtyp, Murinjo ka theksuar se e rëndësishme ishte që të vlerësohej kontributi i emrave si Marash Kumbulla, të cilët luanin më pak, por mbështetnin ekipin dhe jepnin maksimumin në fushë.“Duhet t’i jepet meritë lojtarëve që nuk luajnë shumë, si në rastin e Diauara, i cili gjithsesi ka punuar shumë gjatë javës, edhe pse luan pak. Lojtarët që luajnë, e bëjnë me gjithë grintën dhe miqësinë që nevojitet. Si Kumbulla, i cili hyn për të luajtur një minutë, por ka ndalur një aksion të rrezikshëm, mori të verdhë dhe hidhet në mes të goditjes së dënimit kundërshtare. Ka mbuluar një gjigand si Milinkoviç dhe del i lumtur pasi ka bërë shumë”, shpjegoi Murinjo para gazetarëve.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Lojtari më i shtrenjtë i Premier League, ylli i Guardiolës i vendosur për klubin e fundit të karrierës

Publikuar

-

Nga

Jack Grealish u transferua këtë merkato verore te Manchester City, me trajnerin Pep Guardiola që e kërkonte me çdo kusht yllin e kombëtares së Anglisë. Dhe, në fakt për t’ia vendosur në dispozicion trajnerit spanjoll, drejtuesit e “Qytetarëve” shpenzuan plot 100 milionë paund për të bindur Aston Villa-n, teksa e bënë 26-vjeçarin lojtarin më të shtrenjtë në historinë e Premier League.

Ndërsa po luan sezonin e tij të parë me fanellën e City, Grealish shpeshherë ka dhuruar “grimca” nga talenti i tij, teksa pritshmëritë për të janë të larta. E ndërkohë që po shijon jetën e re në Manchester, Grealish nuk e harron dashurinë për Aston Villa-n dhe së fundmi është shprehur se do të rikthehet për ta mbyllur karrierën pikërisht me klubin nga Birmingham.“Aston Villa është një klub i cili do të mbetet në zemrën time, në fund të ditës unë jam një fans i tyre. Shpresoj të rikthehem aty një ditë, e gjej shpesh veten time duke menduar për Aston Villa. Edhe Ashley Young pasi u largua, në fund u rikthye aty dhe unë dua të bëj të njëjtën gjë. Jam 100%i bindur për këtë”, theksoi Grealish.

LEXO TE PLOTE

Sport

I mahniti të gjithë në Angli, mesfushori i Shpresave firmos kontratë të re trevjeçare

Publikuar

-

Nga

Anis Mehmeti është bërë brenda pak muajsh një nga emrat më të përfolur në kategorinë e tretë angleze. Futbollisti i cili është bërë pjesë e Uajkomb, po shënon me vazhdimësi dhe po tregon aftësi të jashtëzakonshme me skuadrën e cila është kthyer në pretendente për ngjitjen në kategorinë e dytë.

Ndaj pakkush kishte dyshim që për të do të vinte shpejt edhe momenti i firmës në një kontratë të re profesioniste, në mënyrë që të sigurohej e ardhmja e tij në klub, por edhe kushte më të mira financiare pasi deri tani ai trajtohej si një lojtar që vinte nga akademia. Mesfushori i përfaqësueses Shpresa, sot ka nënshkruar një marrëveshje që e lidh deri në vitin 2024 me klubin në fjalë.

“Jam i lumturuar që hodhëm këtë firmë pasi ishte një rrugëtim i gjatë. Jam këtu që të qëndroj dhe dua të kthehemi përsëri në Championshp ”, ishin fjalët e Mehmetit pas firmës në intervistën që dha për faqen e klubit pas firmës së kontratës.

LEXO TE PLOTE