Connect with Us

Fitoi me goleadë ndaj Teutës, kjo është deklarata e Brdaric pas ndeshjes

Sport

Fitoi me goleadë ndaj Teutës, kjo është deklarata e Brdaric pas ndeshjes

Publikuar

-

Thomas Brdariç ka qenë padyshim i lumtur për atë që ka parë sot në lojën e eklpit të tij. Vllaznia mundi 6-3 Dinamon dhe u ngjit në vendin e dytë. Ai pas sfidës theksoi për “SuperSport” se ishte i lumtur dhe u kishte thënë futbollistëve të tij se kur të shënoheshin 3 gola mesatarisht për ndeshje, do të ishte i lumtur.

“Pikë së pari urime ekipit tim. Kishte shumë dëshirë sot dhe ne e besuam që nga sekonda e parë që jemi të aftë për ta fituar. E kishim harruar që kishim fituar 5-3 me Laçin.

Golat e pësuar? Duhet të shoh ndeshjen pas 2-3 orësh me qetësi, e jam i sigurt që do të gjej ndonjë gabim por si fillim jam i lumtur për ne, fansat, jemi krenarë për mënyrën se si shënuam 6 gola e fituam këtë ndeshje.

Para ndeshjes gjithçka ishte në balancë mes dy ekipeve. Ndoshta ne mund të kishim 4 pikë më shumë, ndaj është entuziazmuese si e mbajtëm këtë ndeshje sot se të dy ekipet duan të shkojnë në majë. Ne jemi të dytët dhe mendoj se sot e kemi arritur këtë objektiv që kishim.

Ne ende po ndërtojmë Vllazninë e re dhe çdo gjë vjen me kohë. Duhet të jemi të duruar që nga fillimi. Por jemi mirë, nuk e fituam ndeshjen sot. Kemi punuar në dy javët e fundit shumë të përqendruar për zhvillimin dhe rezultatin që treguam sot.

Jam i lumtur me të gjithë golat. Golat më të thjeshtë janë më të mirët. Kemi krijuar sot aq shumë shanse dhe uroj ekipin por sidomos sulmuesit që shënuan sot. Kemi punuar mbi finalizimin, kemi vuajtur disa herë që nuk kemi qenë efektivë, por sot treguam një pamje të mirë dhe sot ishte e shkëlqyer.

I kam thënë lojtarëve që kur jemi të aftë të shënojmë mesatarisht 3 gola në ndeshje, do të jemi të lumtur. Kanë filluar të besojnë në këtë dhe më vjen mirë”, tha Brdariç.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Napoli i jep leksione futbolli Lazios dhe merr i vetëm kryesimin e kampionatit

Publikuar

-

Nga

Napoli ka dhënë sot një provë të mirëfilltë force, duke mundur me shumë lehtësi një ekip cilësor si Lacio e duke marrë përsëri i vetëm kreun e renditjes së Serisë A.

U deshën pak minuta lojë që të kuptohej qartësisht se Napoli do të ishte dominues. Zielinski e Mertens, që në 10 minuta e para shënuan dy herë dhe praktikisht përcaktuan fatin e sfidës, që foli vetëm për ekipin vendas.

Reagimi i Lacios ishte i vakët dhe nuk vonoi as goli i tretë, përsëri me Mertens, duke krijuar një diferencë të thellë që në gjysmë orën e parë të lojës.Pjesa e dytë ishte me më pak cilësi loje ofensive, por përsëri dominimi i Napolit ishte i dukshëm.

Në fund erdhi edhe goli i Fabian Ruiz, i cili vulosi një fitore të thellë 4-0 në këtë duel dhe shkëputi me 3 pikë Napolin nga ndjekësi më i afërt në kreun e renditjes.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Reali përmbys Sevillas dhe shkëputet nga ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Real Madrid i Karlo Ançelotit ka arritur sot një fitore për arratinë e parë të sezonit në kreun e renditjes së La Liga.

Madrilenët kanë siguruar sot një fitore me përmbysje përballë Seviljes dhe e shohin veten të shkëputur nga të gjithë ndjekësit në kampionat.Benzema, dhe Vinicius ishin protagonistët e triumfit mardilen, me brazilianit që vijon gjithnjë e më shumë të fitojë zemrat e tifozëve me paraqitjet e tij./ CNA.al

REAL MADRID-SEVILJA 2-1
32′ Benzema, 87′ Vinicius / 12′ Mir

LEXO TE PLOTE

Seria A

Shevcenko nis merkaton te Genoa, kërkon futbollistin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Andri Shevçenko shpreson që entuziazmi që ka sjellë te Xhenoa ardhja e tij, të ndihmojë ekipin që të bëjë para në klasifikim dhe të shpëtojë nga zona e ftohtë. Por ai njëkohësisht është i ndërgjegjshëm se do të duhen përforcime në merkato nëse synon që ekipi të mbijetojë në Serinë A. Dhe duket se një qendërmbrojtës shqiptar është kthyer në objektivin e merkatos për të.

Sipas mediave italiane, Shevçenko ka hedhur sytë nga Zvicra, ku ka dërguar përfaqësues të klubit që të ndjekin qendërmbrojtësin Mirlind Kryeziu. Futbollisti po aktivizohet si titullar me Zyrihun dhe ka arritur që të fitojë një vend edhe në radhët e përfaqësueses së Kosovës.Ish-sulmuesi ukrainas ndjek me vëmendje lojtarin pasi është një qendërmbrojtësit e rrallë që luajnë me këmbën e majtë, si dhe për faktin që kosto e operacionit mund të jetë e ulët edhe në janar, meqë kontrata i përfundon në qershor 2022.

LEXO TE PLOTE