Connect with Us

Erla Mëhilli zbërthen Ramën/ Kryeministri tenton të hakmerret

Politikë

Erla Mëhilli zbërthen Ramën/ Kryeministri tenton të hakmerret

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryeministri Edi Rama u pyet nga moderatorja Erla Mëhilli në lidhje me deklaratat e tij për bashkëqeverisje me PD dhe Lulzim Bashën, pasi ky i fundit e meritonte dhe mund të ishte  një sinjal për ulje tensionesh.

Por, Rama në vend të një përgjigjeje ka nisur batutat, duke iu kthyer me moderatores se ai interpretimi i saj.

  “Interpretimi i dikujt që ka nostalgji për lidershipin shpirtëror të opozitës”, iu përgjigj Rama-Mëhillit

Më tej Rama tha, se në çdo vend demokratik opsionet janë të hapura.

“Në çdo vend demokratik opsionet janë të hapura. Nuk e kam problem të ulem”, theksoi Rama.

Më tej,  Rama, sërish i ka shkelur syrin Lulzim Bashës, ndërsa është pyetur për zgjedhjet e 30 Qershorit por edhe për ato të 25 Prillit, për të cilat Opozita thotë se u blenë.

LEXO EDHE:  Bashkia e Durrësit nxori bllof Bashën/ Xhaferraj zbulon mbledhjen urgjente të Këshillit

“Kur e shoh opozitën ndjehem shumë keq, një opozitë e katandisur shumë keq. Unë nuk jam në kërkim të një lirie, një opozitë që vetëm shan, mallkon dhe derdh baltë, nuk është një opozitë që të sfidon. Mos ngatërroni sarkazmën me vulgaritetin. Unë nuk i them tjetrit hajdut. Hapja e kutive mund të mos sillte asgjë, por pse nuk i hapën. Ne luftonin për të parë çka brenda në materialet zgjedhore”, ka deklaruar Rama./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Në Kuvend do kaloj statut i ri”/ Harxhi: PD e ka humbur demokracinë, ja pse

Publikuar

-

Nga

Ish kandidatja për kryetare të PD Edith Harxhi e konsideron Kuvendin Kombëtar si të jashtëzakonshëm.

Në një intervistë për emisionin Opinion me Blendi Fevziun në Klan Tv, Harxhi deklaroi se PD ka humbur demokracinë, për aq kohë sa nuk lejon debat të lirë në parti. Sipas saj, institucioni i votës së lirë në PD është shkatërruar.

Ky është Kuvend i jashtëzakonshëm, do jetë Kuvend statutor nuk do jetë Kuvend zgjedhor. E ka thënë edhe zoti Berisha. Do të kaloj një statut i ri i PD.LEXO EDHE:  “Ramën se shpëton asgjë nga humbja e thellë”/ Korab Lita: Është i mbytur

LEXO EDHE:  Humbjet e Bashës/ Çfarë shkruante Fatbardh Kadilli tre vite më parë për kreun e PD

Ky Kuvend mblidhet me konsensus, sepse janë mbledhur 2/3 dhe do të dorëzohen në datën 9 ose 10. Në bazë të statutit duhen 30 ditë për mbledhjen e Kuvendit.

Institucioni i votës është shkatërruar në PD. Unë kam bërë disa beteja. PD i ka humbur demokracia për shumë vite. Përveç votës është edhe debati i lirë”, tha Harxhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto- Nikoll Lesi i bën make up Salianjit/ I buzëqesh kamerës me furçë në dorë

Publikuar

-

Nga

Situata politike në vend ka qenë në fokus të diskutimeve në studiot televizive, ku personazhe politik dhe analistë apo gazetarë kanë qenë të ftuar në çdo panel.

Mbrëmjen e sotme në emisionin Open po diskutohet tema “Basha dhe Kuvendi i Berishës”, ku mes të ftuarve ka qenë botuesi i Koha Jonë Nikoll Lesi dhe deputeti Ervin Salianji.

Lesi është kapur mat duke ushtruar një profesion të ri; atë të Make-up Artist!

LEXO EDHE:  Sondazhi i papublikuar i Tv Klan/ Rama thirrje në mes të studios: Aleksandër nxirre!

LEXO EDHE:  Humbjet e Bashës/ Çfarë shkruante Fatbardh Kadilli tre vite më parë për kreun e PDNë foto, shihet momenti kur Lesi ka marrë në dorë furçat e grimit dhe po ia bën vetë makiazhin demokratit, i cili duket se i beson pasi e ka lënë veten të lirë në duart e “MUA-s”.

Fotot tregojnë Lesin që i buzëqesh kameras, ndërsa nga ana tjetër Salianji nuk e prish terezinë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

85,5% e shqiptarëve mendojnë se politikanët mbrojnë interesat e të pasurve dhe të fuqishmëve

Publikuar

-

Nga

Thuajse 9 në 10 qytetarë besojnë se politikanët nuk mbrojnë interesat e tyre, por mbështesin personat e pasur dhe të fuqishëm.

Ky mendim mbisundon pavarësisht preferencës së votuesve. Dallimet midis votuesve të Partisë Socialiste, asaj Demokratike dhe personave që nuk kanë votuar është i vogël.

Shqiptarët besojnë në mënyrë dërrmuese, (8 në 10 qytetarë) besojnë se të gjithë politikanët korruptohen kur janë në pushtet. Edhe ky opinion sundon pavarësisht preferencave partiake të votuesve.

LEXO EDHE:  PD me grup të ri Parlamentar/ Basha sulmon kandidatët

LEXO EDHE:  Bllokoi foltoren e Parlamentit/ Rudina Hajdari: Ishte një revoltë e sinqertë, ndalova Ramën të flisteNë Shqipëri duken se qytetarët kanë më shumë besim tek ndershmëria e tyre, sesa e politikanëve. Kur pyeten nëse ata vetë do të korruptoheshin po të kishin pushtet, 7 në 10 shqiptarë thonë se nuk do të korruptoheshin.

Rezultatet janë të një vrojtimi për Euronews Albania, realizuar nga MRB dhe Data Centrum, në shkallë vendi në periudhën 20-29 tetor 2021./euronews

LEXO TE PLOTE