Connect with Us

Renditja e Superiores/ Tirana merr kryesimin, Laçi e Skënderbeu zhyten në fund

Sport

Renditja e Superiores/ Tirana merr kryesimin, Laçi e Skënderbeu zhyten në fund

Publikuar

-

Dy ndeshjet e luajtura ditën e sotme kanë sjellë risi në renditjen e “Kategorise Superiore’’ ku Tirana ka marrë arratinë nga rivalët e tjerë. Fitorja me Teutën, i ngjit bardheblutë në vendin e parë në kuotën e 11 pikëve, 3 më shumë se Kukëso.

Kështu Tirana mbetet në vend të parë për këtë javë, pasi si do të shkojë sfida e nesërme ndërmjet Vllaznisë dhe Dinamos nuk do t’i cenonte kreun kryeqytetasve. Skuadra e Orges Shehit do të shkojë kryesuese në derbin me Partizanin që do të luhet javën tjetër.

Teuta dhe Egnatia që ndodhen në kuotën e 8 pikëve. Ndërkohë Partizani mbetet në vendin e 7-të me vetëm 4 pikë në 5 ndeshje, ndërsa sfida e nesërme Vllaznia-Dinamo do të ndryshonte sërish renditjen në rast se do të kishte një fitues.

REZULTATET

DJE

Laçi-Egnatia 0-1

Kastrioti-Skënderbeu 2-0

SOT

Partizani-Kukësi 1-1

Tirana-Teuta 3-2

NESËR

Vllaznia-Dinamo 19:45

RENDITJA

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Supergol në ndeshjen Egnatia-Vllaznia, zhbllokohet rezultati

Publikuar

-

Nga

Ka startuar në orën 13:45, në stadiumin “Arena Egnatia”, sfida Egnatia-Vllaznia, e vlefshme për javën e 8-të në Kategorinë Superiore. Të dyja skuadrat kërkojnë me çdo kusht fitoren duke parë se në ndeshjet e fundit i ka munguar tre pikëshi.

Skuadra rrogozhinase e cila ishte dhe surpriza e këtij sezoni në Superiore është ndalur në dy ndeshjet e fundit, ndaj Partizanit dhe Teutës, ndërsa shkodranët janë mposhtur dy takimet e fundit kundër Kukësit dhe Tiranës.

LIVE | EGNATIA 1-0 VLLAZNIAIseni 15′

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Konferenca për shtyp, trajneri Reja: Ja pse mungojnë Manaj dhe Balliu

Publikuar

-

Nga

Në konferencën e parë për shtyp para dy ndeshjeve të radhës ndaj Anglisë dhe Andorrës që janë edhe dy takimet e fundit pë kuqezinjtë në kualifikueset e Botërorit Katar 2022, trajneri i Shqipërisë Edoardo Reja zbuloi prapaskenat se përse ka lënë jashtë sulmuesin Rey Manaj dhe mbrojtësin Ivan Balliu, ndërsa komentoi edhe mungesat e Gjimshtit dhe Balliut.“Pse mungojnë Balliu dhe Manaj, Sulmuesi mungon për faktin që nuk i pasoi Uzunit në ndeshjen me Poloninë? “Jo absolutisht, kam folur me Manaj se ka pasur disa probleme. Ka qenë me grip, ka luajtur edhe pak ndeshje. Më ka thënë se nuk është në gjendjen më të mirë, e kemi vendosur bashkarisht. Kam folur edhe me Balliun dy herë dhe ka pasur një problem me pubalgjinë dhe nuk ka arritur të rikuperojë, pavarësisht se ka luajtur me klubin. Do t’i nënshtrohet sërish testeve të tjera. Kisha dëshira ta shihja, më vjen keq sepse në ndeshjen e fundit ka pasur COVID. Ka shumë mungesa që na kondicionojnë dhe janë lojtarë të rëndësishëm si Abrashi, Gjimshiti” theksoi Edoardo Reja.

LEXO TE PLOTE

Sport

FORMACIONET ZYRTARE/ Magani dhe Brdaric marrin vendimet, zbardhen titullarët e Egnatia – Vllaznia

Publikuar

-

Nga

Kategoria Superiore mbyll sot javën e tetë me duelin Egnatia – Vllaznia. Në 13:45 në stadiumin e ri të Rrogozhinës, dy skuadrat do masin forcat për objektivat sezonalë, ndërsa pas këtij dueli do kenë disa ditë pushim për shkak të ndeshjeve të ekipeve Kombëtare.

Për vendasit e Maganit, paraqitja e mirë përpara tifozëve është detyrim, ndërsa vijnë të plotë në këtë duel. Nga ana tjetër, Brdaric nuk do ketë Djurdjevic, teksa rikuperohen Diagne, Latifi dhe Jonuzi. Të dy trajnerët kanë bërë zgjedhjet e titullarëve.

Formacionet zyrtare:

Egnatia (4-3-3): Puja, Ymeralilaj, Krasniqi, Krivanjeva, Allmuça, Telushi, Iseni, Jackson, Çyrbja, Imeri, PedroVllaznia (4-4-2): Zogovic, Gurishta, Adili, Fallou Diagne, Hakaj, Krymi, Jonuzi, Kruja, Da Silva, Aralica, Latifi

Gjyqtarë: Kreshnik Bajramaj, Renato Malaj, Xhuljo Mani, Olti Çela

VAR: Florjan Lata, Denis Rexha

LEXO TE PLOTE